Tientallen agenten betrokken bij achtervolging overvallers
AMSTERDAM (ANP) - Vele tientallen agenten waren woensdagmiddag betrokken bij de achtervolging en arrestatie van de groep verdachten van een gewapende overval op een waardetransport. Het gaat volgens een politiewoordvoerder om agenten van de eenheden in Amsterdam en Noord-Holland, maar ook om zwaarbewapende politiemedewerkers van de Dienst Speciale Interventies (DSI) en hondengeleiders die samenwerkten met de politiehelikopter in de lucht.
Bij de overval in Amsterdam-Noord waren meerdere vluchtauto’s betrokken. "De politie kreeg twee auto’s in het zicht tijdens de achtervolging die uiteindelijk via de Nieuwe Leeuwarderweg zijn gereden en in Broek in Waterland zijn gestrand. Daar hebben we de aanhoudingen verricht en is een van de verdachten overleden."
Er is over en weer geschoten op de plek van de overval aan de Meeuwenlaan, onderweg tijdens de achtervolging en in de weilanden rond Broek in Waterland. "Een uitzonderlijke situatie die we maar eens in de zoveel jaren meemaken", omschrijft de woordvoerder de overval.
Gevaarlijke situatie
Er was sprake van een gevaarlijke situatie voor ooggetuigen. "We zijn blij dat er geen politiemensen gewond zijn geraakt, maar ook geen omstanders en bewoners. Ook de medewerkers van het waardetransport zijn niet gewond geraakt, die zijn natuurlijk wel ontzettend geschrokken." Voor alle ooggetuigen en bewoners van huizen die door de beschietingen zijn geraakt, is slachtofferhulp beschikbaar.
De politiemedewerkers waren uitgerust met kogelwerende vesten en daarnaast nog een zwaarder vest. "De grote aantallen politiemensen die erbij betrokken waren zijn nu aan het debriefen en moeten ook allemaal hun emoties kwijt. Want er is op hen geschoten en ze hebben zelf geschoten, dat gaat je allemaal niet in de koude kleren zitten."
Recherche-onderzoek
Of de verdachten gewond zijn geraakt door politiekogels is de politiewoordvoerder niet bekend. "Dat is aan de Rijksrecherche om te onderzoeken."
Op de A16 bij Rotterdam-Kralingen heeft de de politie woensdagmiddag een auto staande gehouden. "Recherche-onderzoek zal moeten uitwijzen of dat iets met de Amsterdamse zaak te maken heeft."
Voor het recherche-onderzoek wordt een team gevormd met tientallen rechercheurs.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Toetsen in het basis- en voortgezet onderwijs moeten meer in het teken staan van het onderwijs en leren en minder van belang zijn voor zaken als toelating, overgang of diploma. Dat zegt de Onderwijsraad donderdag in een advies dat wordt gegeven op verzoek van de Tweede Kamer.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Groningse burgemeester Roelien Kamminga wil dat het Rijk eigen locaties gaat inzetten om asielzoekers op korte termijn op te vangen. Ze wil zo voorkomen dat deze zomer mensen buiten moeten slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel, zei ze bij talkshow Pauw & De Wit.
1 uur geledenWARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.
8 uur geledenLEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.
8 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de grotere organisaties in de geestelijke gezondheidszorg (ggz) voldoet niet aan de wettelijke vereisten voor informatiebeveiliging. Dat schrijft de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). De IGJ wil dat de organisaties zo snel mogelijk volgens de wettelijke norm gaan werken.
11 uur geleden