Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tiental AZ boekt moeizame zege op Fortuna

Tiental AZ boekt moeizame zege op Fortuna

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft zonder aanvoerder Teun Koopmeiners een moeizame zege geboekt op Fortuna Sittard en is daardoor PSV gepasseerd: 1-0. Na een half uur maakte Albert Gudmundsson het doelpunt, uit een strafschop.

De penalty waaruit het doelpunt viel, werd toegekend omdat Fortuna Sittard-doelman Yanick van Osch de Zweedse aanvaller Jesper Karlsson naar de grond werkte. Gudmundsson maakte vanaf elf meter zijn zevende doelpunt van het seizoen.

AZ speelde bijna de hele tweede helft met een man minder na een rode kaart voor invaller Ramon Leeuwin, die de doorgebroken Sebastian Polter vasthield. Voor AZ was het al de zevende rode kaart van dit seizoen, het hoogste aantal van alle clubs. Leeuwin kwam al na een klein kwartier in de ploeg voor Timo Letschert, die na een kopduel verkeerd neerkwam en door zijn enkel ging.

Laag tempo

AZ hanteerde een laag tempo, creƫerde weinig kansen en de absentie van de zieke Teun Koopmeiners was voelbaar. In de tweede helft moest de thuisploeg zich flink inspannen om de gelijkmaker van Fortuna te voorkomen. Middenvelder Tijjani Reijnders werd in de slotfase nog ingebracht voor aanvaller Karlsson.

Bij AZ bleef Myron Boadu, dit seizoen goed voor dertien goals, de hele wedstrijd op de bank.

Voor AZ was het de zesde opeenvolgende zege in een thuiswedstrijd. Het is de langste zegereeks van AZ in eigen huis in de Eredivisie sinds het seizoen 2018-2019, toen de club onder John van den Brom thuis zeven keer op een rij wist te winnen.

Door de zege heeft AZ nu 2 punten meer dan PSV, dat zondagmiddag de uitwedstrijd tegen Willem II wacht. AZ speelt dit seizoen nog uit tegen FC Groningen en thuis tegen Heracles Almelo.

Meer uit Voetbal

Woordvoerster Witte Huis bevestigt dat Trump bij WK-loting is

WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.

11 uur geleden
FIFA verdeelt WK-loting met twee shows over twee dagen

WASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.

14 uur geleden
Uitduel van FC Groningen bij Excelsior blijft op vrijdag staan

ZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.

15 uur geleden
Ajax sluit na vuurwerkactie tribune van F-Side tegen Feyenoord

AMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.

16 uur geleden
Ajax compenseert toegangskaarten 1200 supporters FC Groningen

GRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.

18 uur geleden
Expert: excessen met vuurwerk in stadions moeilijk uit te bannen

AMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."

19 uur geleden
Ajax-directeur Geelen: ik had zelf de media te woord moeten staan

AMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.

20 uur geleden