Tiental AZ boekt moeizame zege op Fortuna
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft zonder aanvoerder Teun Koopmeiners een moeizame zege geboekt op Fortuna Sittard en is daardoor PSV gepasseerd: 1-0. Na een half uur maakte Albert Gudmundsson het doelpunt, uit een strafschop.
De penalty waaruit het doelpunt viel, werd toegekend omdat Fortuna Sittard-doelman Yanick van Osch de Zweedse aanvaller Jesper Karlsson naar de grond werkte. Gudmundsson maakte vanaf elf meter zijn zevende doelpunt van het seizoen.
AZ speelde bijna de hele tweede helft met een man minder na een rode kaart voor invaller Ramon Leeuwin, die de doorgebroken Sebastian Polter vasthield. Voor AZ was het al de zevende rode kaart van dit seizoen, het hoogste aantal van alle clubs. Leeuwin kwam al na een klein kwartier in de ploeg voor Timo Letschert, die na een kopduel verkeerd neerkwam en door zijn enkel ging.
Laag tempo
AZ hanteerde een laag tempo, creëerde weinig kansen en de absentie van de zieke Teun Koopmeiners was voelbaar. In de tweede helft moest de thuisploeg zich flink inspannen om de gelijkmaker van Fortuna te voorkomen. Middenvelder Tijjani Reijnders werd in de slotfase nog ingebracht voor aanvaller Karlsson.
Bij AZ bleef Myron Boadu, dit seizoen goed voor dertien goals, de hele wedstrijd op de bank.
Voor AZ was het de zesde opeenvolgende zege in een thuiswedstrijd. Het is de langste zegereeks van AZ in eigen huis in de Eredivisie sinds het seizoen 2018-2019, toen de club onder John van den Brom thuis zeven keer op een rij wist te winnen.
Door de zege heeft AZ nu 2 punten meer dan PSV, dat zondagmiddag de uitwedstrijd tegen Willem II wacht. AZ speelt dit seizoen nog uit tegen FC Groningen en thuis tegen Heracles Almelo.
Meer uit Voetbal
MAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
5 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
5 uur geleden