Tiental AZ boekt moeizame zege op Fortuna
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft zonder aanvoerder Teun Koopmeiners een moeizame zege geboekt op Fortuna Sittard en is daardoor PSV gepasseerd: 1-0. Na een half uur maakte Albert Gudmundsson het doelpunt, uit een strafschop.
De penalty waaruit het doelpunt viel, werd toegekend omdat Fortuna Sittard-doelman Yanick van Osch de Zweedse aanvaller Jesper Karlsson naar de grond werkte. Gudmundsson maakte vanaf elf meter zijn zevende doelpunt van het seizoen.
AZ speelde bijna de hele tweede helft met een man minder na een rode kaart voor invaller Ramon Leeuwin, die de doorgebroken Sebastian Polter vasthield. Voor AZ was het al de zevende rode kaart van dit seizoen, het hoogste aantal van alle clubs. Leeuwin kwam al na een klein kwartier in de ploeg voor Timo Letschert, die na een kopduel verkeerd neerkwam en door zijn enkel ging.
Laag tempo
AZ hanteerde een laag tempo, creëerde weinig kansen en de absentie van de zieke Teun Koopmeiners was voelbaar. In de tweede helft moest de thuisploeg zich flink inspannen om de gelijkmaker van Fortuna te voorkomen. Middenvelder Tijjani Reijnders werd in de slotfase nog ingebracht voor aanvaller Karlsson.
Bij AZ bleef Myron Boadu, dit seizoen goed voor dertien goals, de hele wedstrijd op de bank.
Voor AZ was het de zesde opeenvolgende zege in een thuiswedstrijd. Het is de langste zegereeks van AZ in eigen huis in de Eredivisie sinds het seizoen 2018-2019, toen de club onder John van den Brom thuis zeven keer op een rij wist te winnen.
Door de zege heeft AZ nu 2 punten meer dan PSV, dat zondagmiddag de uitwedstrijd tegen Willem II wacht. AZ speelt dit seizoen nog uit tegen FC Groningen en thuis tegen Heracles Almelo.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.
27 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
20 uur geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.
23 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.
1 dag geledenGOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
1 dag geleden