Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tiental AZ boekt moeizame zege op Fortuna

Tiental AZ boekt moeizame zege op Fortuna

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft zonder aanvoerder Teun Koopmeiners een moeizame zege geboekt op Fortuna Sittard en is daardoor PSV gepasseerd: 1-0. Na een half uur maakte Albert Gudmundsson het doelpunt, uit een strafschop.

De penalty waaruit het doelpunt viel, werd toegekend omdat Fortuna Sittard-doelman Yanick van Osch de Zweedse aanvaller Jesper Karlsson naar de grond werkte. Gudmundsson maakte vanaf elf meter zijn zevende doelpunt van het seizoen.

AZ speelde bijna de hele tweede helft met een man minder na een rode kaart voor invaller Ramon Leeuwin, die de doorgebroken Sebastian Polter vasthield. Voor AZ was het al de zevende rode kaart van dit seizoen, het hoogste aantal van alle clubs. Leeuwin kwam al na een klein kwartier in de ploeg voor Timo Letschert, die na een kopduel verkeerd neerkwam en door zijn enkel ging.

Laag tempo

AZ hanteerde een laag tempo, creëerde weinig kansen en de absentie van de zieke Teun Koopmeiners was voelbaar. In de tweede helft moest de thuisploeg zich flink inspannen om de gelijkmaker van Fortuna te voorkomen. Middenvelder Tijjani Reijnders werd in de slotfase nog ingebracht voor aanvaller Karlsson.

Bij AZ bleef Myron Boadu, dit seizoen goed voor dertien goals, de hele wedstrijd op de bank.

Voor AZ was het de zesde opeenvolgende zege in een thuiswedstrijd. Het is de langste zegereeks van AZ in eigen huis in de Eredivisie sinds het seizoen 2018-2019, toen de club onder John van den Brom thuis zeven keer op een rij wist te winnen.

Door de zege heeft AZ nu 2 punten meer dan PSV, dat zondagmiddag de uitwedstrijd tegen Willem II wacht. AZ speelt dit seizoen nog uit tegen FC Groningen en thuis tegen Heracles Almelo.

Meer uit Voetbal

Ajax-middenvelder Fitz-Jim ondergaat schouderoperatie

AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.

4 uur geleden
Veurink: Oranje zal nog beter moeten spelen in Frankrijk

ZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."

7 uur geleden
FC Twente begint nieuw seizoen zonder uitfans na vuurwerkstraf

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.

8 uur geleden
FC Utrecht legt huurling Stepanov langer vast

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.

9 uur geleden
Freiburg overtuigend naar laatste vier Europa League

VIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.

22 uur geleden
AZ strandt tegen Sjachtar in kwartfinale Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.

22 uur geleden
Messi nieuwe eigenaar Catalaanse vijfdeklasser Cornellà

BARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.

1 dag geleden