Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tiental AZ boekt moeizame zege op Fortuna

Tiental AZ boekt moeizame zege op Fortuna

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft zonder aanvoerder Teun Koopmeiners een moeizame zege geboekt op Fortuna Sittard en is daardoor PSV gepasseerd: 1-0. Na een half uur maakte Albert Gudmundsson het doelpunt, uit een strafschop.

De penalty waaruit het doelpunt viel, werd toegekend omdat Fortuna Sittard-doelman Yanick van Osch de Zweedse aanvaller Jesper Karlsson naar de grond werkte. Gudmundsson maakte vanaf elf meter zijn zevende doelpunt van het seizoen.

AZ speelde bijna de hele tweede helft met een man minder na een rode kaart voor invaller Ramon Leeuwin, die de doorgebroken Sebastian Polter vasthield. Voor AZ was het al de zevende rode kaart van dit seizoen, het hoogste aantal van alle clubs. Leeuwin kwam al na een klein kwartier in de ploeg voor Timo Letschert, die na een kopduel verkeerd neerkwam en door zijn enkel ging.

Laag tempo

AZ hanteerde een laag tempo, creëerde weinig kansen en de absentie van de zieke Teun Koopmeiners was voelbaar. In de tweede helft moest de thuisploeg zich flink inspannen om de gelijkmaker van Fortuna te voorkomen. Middenvelder Tijjani Reijnders werd in de slotfase nog ingebracht voor aanvaller Karlsson.

Bij AZ bleef Myron Boadu, dit seizoen goed voor dertien goals, de hele wedstrijd op de bank.

Voor AZ was het de zesde opeenvolgende zege in een thuiswedstrijd. Het is de langste zegereeks van AZ in eigen huis in de Eredivisie sinds het seizoen 2018-2019, toen de club onder John van den Brom thuis zeven keer op een rij wist te winnen.

Door de zege heeft AZ nu 2 punten meer dan PSV, dat zondagmiddag de uitwedstrijd tegen Willem II wacht. AZ speelt dit seizoen nog uit tegen FC Groningen en thuis tegen Heracles Almelo.

Meer uit Voetbal

ManCity boekt zege bij Newcastle in halve finale League Cup

NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.

12 uur geleden
FC Twente naar kwartfinale KNVB-beker na late zege bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.

12 uur geleden
Borussia Dortmund herpakt zich met ruime zege op Werder Bremen

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.

13 uur geleden
Twee duels schorsing voor Napoli-trainer Conte na rood in topper

NAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.

15 uur geleden
Barcelona-aanvoerder De Jong voor één wedstrijd geschorst na rood

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.

15 uur geleden
Coach Bosz zwijgt nog over zijn toekomst bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.

22 uur geleden
PSV neemt doelman Kovar definitief over van Bayer Leverkusen

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.

1 dag geleden