Tiental AZ boekt kleine zege op negental Almere City
ALMERE (ANP) - AZ heeft de eerste punten van het seizoen binnen. De Alkmaarders, die vorig seizoen in de Eredivisie als vierde eindigden, wonnen bij Almere City FC: 0-1. Scheidsrechter Martin van den Kerkhof had een drukke avond en deelde drie directe rode kaarten uit, twee aan Almere en eentje aan AZ.
Ibrahim Sadiq maakte al in de vierde minuut het doelpunt. Na een goede dieptepass van Sven Mijnans speelde de snelle aanvaller zijn directe tegenstander uit en schoot laag in de hoek raak: 0-1.
Er was voor AZ weinig aan de hand, totdat Maxim Dekker in de achttiende minuut bij de zijlijn een veel te hoge en harde tackle inzette. Van den Kerkhof hoefde niet lang na te denken en toonde de rode kaart.
Spanning
Na ruim een half uur spelen moest ook Almere, met de debuterende hoofdtrainer Hedwiges Maduro, met een man minder verder. Ook deze rode kaart was niet handig. De Belgische aanvaller Baptiste Guillaume trapte verdediger Wouter Goes opzichtig na.
In de tweede helft bleef de spanning vrij lang in de wedstrijd. Toen de Spaanse Almere-verdediger Ricardo Visus in de 79e minuut voor een tackle van achteren ook rood kreeg, kon AZ de wedstrijd uitspelen.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De belangstelling voor voetbalduels in de Eredivisie is weer toegenomen. In de eerste seizoenshelft waren de stadions van de achttien clubs gemiddeld voor 96 procent gevuld. Dat is de hoogste bezettingsgraad van de afgelopen tien seizoenen.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de halve finales van de League Cup bereikt. The Gunners wonnen in eigen huis na strafschoppen van Crystal Palace. Arsenal-doelman Kepa Arrizabalaga was de gevierde man nadat hij de strafschop van Maxence Lacroix stopte.
13 uur geledenFÈS (ANP) - Nigeria heeft in de eerste wedstrijd van groep C in de Afrika Cup de favorietenrol met moeite waargemaakt. Het elftal van bondscoach Eric Chelle was in de stromende regen in het Marokkaanse Fès met 2-1 te sterk voor Tanzania. Tunesië en Oeganda zijn de andere landen in de groep. Die spelen dinsdagavond tegen elkaar.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Marcel Brands (63) blijft tot medio 2029 algemeen directeur van PSV. Dat heeft de Eindhovense voetbalclub in een persbericht bekendgemaakt. Brands heeft zijn contract met twee jaar verlengd. "Ik voel me fit, heb veel plezier in mijn werk en PSV voelt als mijn club. Samen met het directieteam en alle medewerkers wil ik verder bouwen aan een sterke toekomst", stelt hij.
17 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid heeft de 19-jarige Endrick tot het einde van het seizoen verhuurd aan Olympique Lyon. Dat melden beide clubs. Met de huur is 1 miljoen euro gemoeid.
17 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.
22 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.
1 dag geleden