Tiental AZ boekt kleine zege op negental Almere City
ALMERE (ANP) - AZ heeft de eerste punten van het seizoen binnen. De Alkmaarders, die vorig seizoen in de Eredivisie als vierde eindigden, wonnen bij Almere City FC: 0-1. Scheidsrechter Martin van den Kerkhof had een drukke avond en deelde drie directe rode kaarten uit, twee aan Almere en eentje aan AZ.
Ibrahim Sadiq maakte al in de vierde minuut het doelpunt. Na een goede dieptepass van Sven Mijnans speelde de snelle aanvaller zijn directe tegenstander uit en schoot laag in de hoek raak: 0-1.
Er was voor AZ weinig aan de hand, totdat Maxim Dekker in de achttiende minuut bij de zijlijn een veel te hoge en harde tackle inzette. Van den Kerkhof hoefde niet lang na te denken en toonde de rode kaart.
Spanning
Na ruim een half uur spelen moest ook Almere, met de debuterende hoofdtrainer Hedwiges Maduro, met een man minder verder. Ook deze rode kaart was niet handig. De Belgische aanvaller Baptiste Guillaume trapte verdediger Wouter Goes opzichtig na.
In de tweede helft bleef de spanning vrij lang in de wedstrijd. Toen de Spaanse Almere-verdediger Ricardo Visus in de 79e minuut voor een tackle van achteren ook rood kreeg, kon AZ de wedstrijd uitspelen.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP/AFP) - De spelers en staf van Bodø/Glimt zijn vol ongeloof en euforie na het uitschakelen van Internazionale, de verliezend finalist van vorig seizoen, in de Champions League. "Dit is een geweldige avond voor de club, de spelers, onze stad en ook voor het Noorse voetbal", zei trainer Kjetil Knutsen van de debuterende club in het belangrijkste Europese clubtoernooi.
58 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de Curaçaose voetbalbond FFK, Gilbert Martina, gaf dinsdagmiddag (lokale tijd) op een persconferentie aan dat ook met Fred Rutten als bondscoach het doel hetzelfde blijft voor het WK 2026 voor Curaçao: "We willen in de zestiende finale komen."
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is uitgeschakeld in de Champions League. De finalist van vorig seizoen slaagde er in de tussenronde niet in een 3-1-nederlaag in Noorwegen tegen Bodø/Glimt weg te poetsen. In Milaan won Bodø opnieuw, nu met 2-1. Via Jens Petter Hauge en Hakon Evjen kwamen de bezoekers uit Noorwegen op een 2-0-voorsprong. Alessandro Bastoni scoorde voor Inter.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zich bij de laatste zestien van de Champions League geschaard. Het elftal van Diego Simeone versloeg Club Brugge op dinsdagavond in Madrid met 4-1, mede dankzij drie doelpunten van Alexander Sørloth. De heenwedstrijd in Brugge eindigde vorige week in 3-3.
13 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.
17 uur geledenMADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.
18 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.
19 uur geleden