Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tienkamper Roosen liep met schorre stem naar vierde plaats

Tienkamper Roosen liep met schorre stem naar vierde plaats

PARIJS (ANP) - Tienkamper Sven Roosen zag in de rustruimte Femke Bol naar het goud snellen op de 4x400 meter gemengd en hij schreeuwde zijn keel schor van vreugde. "Ik was even bang dat het me parten zou spelen op de 1500 meter, maar ik kreeg er alleen maar een boost van", zei de 23-jarige meerkamper uit Eindhoven, die met een Nederlands puntenrecord van 8607 punten een onverwachte vierde plaats haalde. Nooit wist een Nederlandse atleet zo hoog te eindigen op een olympische tienkamp.

Hij overtrof ook zijn oom Marcel Dost, die op de Spelen van Atlanta in 1996 achttiende werd op de tienkamp. "Hij zat op de tribune en was apetrots. Ik heb genoten. Mijn doel hier was om het leuk te hebben en als dat zo is, dan komen de prestaties vanzelf. Ik was vooraf ook niet bezig met een klassement, laat staan een medaille. Ik wilde mezelf als tienkamper verbeteren en dat heb ik grandioos gedaan."

Roosen was nerveus toen hij vrijdag aan de start kwam van de 100 meter, het openingsnummer. "Maar toen ik zag dat het stadion al helemaal vol zat, waren die zenuwen weg. Wauw, niet normaal. Ik heb er zo van genoten. Ik nam me ook voor mezelf niet gek te laten maken in deze atmosfeer. Ik probeerde het als een normale wedstrijd te zien, maar elke keer als ik dan een startnummer zag met die olympische ringen, wist ik wel weer even dat ik in een hele bijzondere wedstrijd zat."

Meer uit Sport

Baanwielrenner Lavreysen wint op NK keirin voor zevende keer

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.

7 uur geleden
Schaatser De Boo grijpt olympisch ticket op 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.

9 uur geleden
Groenewoud blijft op het OKT op 3000 meter Beune en Conijn voor

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.

9 uur geleden
Schaatser Diniz snelste op eerste 500 meter op OKT

HEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.

11 uur geleden
Tennislegende King sceptisch over nieuwe 'Battle of the Sexes'

DUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.

17 uur geleden
KNSB: geen tweede marathon op natuurijs

UTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.

17 uur geleden
Britse tennisser Draper zegt af voor Australian Open

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.

1 dag geleden