Tienkamper Roosen liep met schorre stem naar vierde plaats
PARIJS (ANP) - Tienkamper Sven Roosen zag in de rustruimte Femke Bol naar het goud snellen op de 4x400 meter gemengd en hij schreeuwde zijn keel schor van vreugde. "Ik was even bang dat het me parten zou spelen op de 1500 meter, maar ik kreeg er alleen maar een boost van", zei de 23-jarige meerkamper uit Eindhoven, die met een Nederlands puntenrecord van 8607 punten een onverwachte vierde plaats haalde. Nooit wist een Nederlandse atleet zo hoog te eindigen op een olympische tienkamp.
Hij overtrof ook zijn oom Marcel Dost, die op de Spelen van Atlanta in 1996 achttiende werd op de tienkamp. "Hij zat op de tribune en was apetrots. Ik heb genoten. Mijn doel hier was om het leuk te hebben en als dat zo is, dan komen de prestaties vanzelf. Ik was vooraf ook niet bezig met een klassement, laat staan een medaille. Ik wilde mezelf als tienkamper verbeteren en dat heb ik grandioos gedaan."
Roosen was nerveus toen hij vrijdag aan de start kwam van de 100 meter, het openingsnummer. "Maar toen ik zag dat het stadion al helemaal vol zat, waren die zenuwen weg. Wauw, niet normaal. Ik heb er zo van genoten. Ik nam me ook voor mezelf niet gek te laten maken in deze atmosfeer. Ik probeerde het als een normale wedstrijd te zien, maar elke keer als ik dan een startnummer zag met die olympische ringen, wist ik wel weer even dat ik in een hele bijzondere wedstrijd zat."
Meer uit Sport
NIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van New York Knicks hebben een 2-0-voorsprong genomen in de finale van de Eastern Conference van de NBA. De ploeg uit New York won in het eigen Madison Square Garden met 109-93 van Cleveland Cavaliers.
1 uur geledenCONCORD (ANP/RTR) - NASCAR-coureur Kyle Busch is donderdag op 41-jarige leeftijd aan een ziekte overleden. De Amerikaan wordt gezien als een grootheid in de populaire autosportklasse. Hij boekte in totaal 232 overwinningen en schreef in 2015 en 2019 de NASCAR Cup Series op zijn naam.
3 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen ziet met de nieuwe regels voor de Formule 1 in 2027 de kans toenemen dat hij volgend jaar in de koningsklasse van de autosport actief blijft. De viervoudig wereldkampioen noemde de aanpassingen van de huidige motorreglementen een stap in de goede richting.
12 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.
15 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."
15 uur geledenNOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.
18 uur geleden