Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tienkamper Roosen liep met schorre stem naar vierde plaats

Tienkamper Roosen liep met schorre stem naar vierde plaats

PARIJS (ANP) - Tienkamper Sven Roosen zag in de rustruimte Femke Bol naar het goud snellen op de 4x400 meter gemengd en hij schreeuwde zijn keel schor van vreugde. "Ik was even bang dat het me parten zou spelen op de 1500 meter, maar ik kreeg er alleen maar een boost van", zei de 23-jarige meerkamper uit Eindhoven, die met een Nederlands puntenrecord van 8607 punten een onverwachte vierde plaats haalde. Nooit wist een Nederlandse atleet zo hoog te eindigen op een olympische tienkamp.

Hij overtrof ook zijn oom Marcel Dost, die op de Spelen van Atlanta in 1996 achttiende werd op de tienkamp. "Hij zat op de tribune en was apetrots. Ik heb genoten. Mijn doel hier was om het leuk te hebben en als dat zo is, dan komen de prestaties vanzelf. Ik was vooraf ook niet bezig met een klassement, laat staan een medaille. Ik wilde mezelf als tienkamper verbeteren en dat heb ik grandioos gedaan."

Roosen was nerveus toen hij vrijdag aan de start kwam van de 100 meter, het openingsnummer. "Maar toen ik zag dat het stadion al helemaal vol zat, waren die zenuwen weg. Wauw, niet normaal. Ik heb er zo van genoten. Ik nam me ook voor mezelf niet gek te laten maken in deze atmosfeer. Ik probeerde het als een normale wedstrijd te zien, maar elke keer als ik dan een startnummer zag met die olympische ringen, wist ik wel weer even dat ik in een hele bijzondere wedstrijd zat."

Meer uit Sport

De Jong kijkt ondanks verlies terug op mooie verjaardag in Parijs

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."

2 uur geleden
Eindzege in Giro maakt veel emoties los bij Vingegaard

ROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.

3 uur geleden
Sprinter Milan wint slotrit Ronde van Italië, eindzege Vingegaard

ROME (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de laatste etappe in de Giro op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was in Rome de snelste in de massasprint. De Nederlander Dylan Groenewegen van Unibet Rose Rockets kon zich niet mengen in de strijd om de winst en finishte als vierde.

4 uur geleden
De Jong strandt in vierde ronde Roland Garros tegen Zverev

PARIJS (ANP) - Aan de verrassende opmars van Jesper de Jong op Roland Garros is een einde gekomen. De 26-jarige Nederlander verloor op zijn verjaardag in de vierde ronde in drie sets van de Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 4-6 1-6. Zverev speelt in de kwartfinale tegen de Spanjaard Rafael Jódar, die zijn landgenoot Pablo Carreño Busta in een vijfsetter versloeg.

5 uur geleden
Debutant Jódar naar laatste acht in Parijs na zege op Carreño

PARIJS (ANP) - Rafael Jódar staat voor het eerst in de kwartfinales van Roland Garros. De 19-jarige tennisser won in een Spaans onderonsje in vijf sets van de 15 jaar oudere Pablo Carreño Busta: 4-6 4-6 6-1 6-2 6-2. Jódar speelt tegen de winnaar van de partij tussen Jesper de Jong en de Duitser Alexander Zverev.

6 uur geleden
Oosterwegel en Dokter tweede en derde bij zevenkamp in Götzis

GÖTZIS (ANP) - Meerkampsters Emma Oosterwegel en Sofie Dokter zijn bij de zevenkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede en derde geëindigd. De Zwitserse Annik Kälin won.

6 uur geleden
Italiaan Bezzecchi wint MotoGP op circuit van Mugello

SCARPERIA E SAN PIERO (ANP) - Marco Bezzecchi heeft zondag de Italiaanse MotoGP op het circuit van Mugello gewonnen. De 27-jarige Italiaan maakte daarmee zijn kansen op zijn eerste wereldtitel groter. De Spanjaard Marc Márquez eindigde als zevende bij zijn comeback na een blessure.

8 uur geleden