Tienduizenden demonstreren tegen regering Pakistan
ISLAMABAD (ANP/DPA) - Tienduizenden activisten protesteerden zondag in Pakistan tegen de door het leger gesteunde regering ondanks toenemende coronavirusbesmettingen in het land.
Aanhangers van elf oppositiepartijen die gekant zijn tegen de politieke rol van het leger, demonstreerden in de centrale stad Lahore om de regering van premier Imran Khan te verdrijven. De betoging is een voorlopig hoogtepunt van protesten in de aanloop naar een geplande mars naar de hoofdstad Islamabad in januari.
Dubbelcijferige inflatie, een slechte economie, beteugeling van burgerlijke vrijheden, mediacensuur en een verslechterende veiligheidssituatie zouden de protesten van de oppositie mede hebben aangewakkerd.
Protestbeweging
De partijen van de verbannen oud-premier Nawaz Sharif en de vermoorde oud-premier Benazir Bhutto maken deel uit van de protestbeweging.
Premier Khan kwam aan de macht tijdens de verkiezingen van 2018, onder beschuldigingen van manipulatie door machtige generaals die het land decennialang hebben geregeerd en nog steeds veel macht uitoefenen.
Naar schatting 100.000 demonstranten waren bij de bijeenkomst van zondag en het aantal zou kunnen verdubbelen, aangezien tienduizenden nog steeds onderweg waren om de locatie te bereiken, vertelde de inlichtingendienst.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De zogenoemde Hormuz-coalitie eist dat Iran de Straat van Hormuz onmiddellijk heropent. Ministers uit veertig landen waaronder Nederland vergaderden donderdag over de situatie in de zeestraat, die zo belangrijk is voor de wereldwijde handel in bijvoorbeeld olie en kunstmest.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi is ontslagen door president Donald Trump, meldden Amerikaanse media. Er gingen al geruchten rond dat Bondi binnenkort mogelijk zou worden vervangen. Trump bevestigde op Truth Social dat Bondi vertrekt.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - VN-chef António Guterres waarschuwt dat de wereld "op de rand van een bredere oorlog staat" die grote gevolgen zal hebben voor de hele wereld. De "spiraal van dood en vernietiging" moet stoppen, zei de secretaris-generaal donderdag tegen journalisten in New York.
7 uur geledenTEHERAN (ANP) - Meer dan 7 miljoen Iraniërs hebben zich aangemeld om te vechten in het geval van een eventuele Amerikaanse invasie. Dat schrijft de Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf op X. Het land met meer dan 90 miljoen inwoners is bezig met een campagne om vrijwilligers te werven. Dinsdag meldden Iraanse staatsmedia dat zeker 5 miljoen mensen zich hadden aangemeld.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse advocaat en mensenrechtenactivist Nasrin Sotoudeh is gearresteerd in Iran. Dat meldt de dochter van de 62-jarige Sotoudeh. Gedurende haar carrière stond de advocaat meerdere prominente dissidenten bij, onder wie Nobelprijswinnaar en mensenrechtenactivist Shirin Ebadi.
8 uur geledenBOEKAREST (ANP) - De vondst van de Roemeense kunstobjecten die werden gestolen uit het Drents Museum is "ongelofelijk nieuws", vindt de Roemeense minister van Buitenlandse Zaken Oana Toiu. "Het was cruciaal dat de Nederlandse autoriteiten begrepen dat het voor ons absoluut noodzakelijk was dat de schatten werden teruggevonden, ook al was het verzekeringsgeld al overgemaakt aan de Roemeense staat."
9 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Frankrijk verscherpt de veiligheidsmaatregelen in Parijs na de verijdelde aanslag op een kantoor van Bank of America in de Franse hoofdstad vorige week, meldt de Parijse politie in een verklaring aan persbureau Reuters. Autoriteiten vermoeden dat er banden zijn tussen het incident en de pro-Iraanse groep HAYI.
9 uur geleden