Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tienduizenden demonstreren tegen regering Pakistan

Tienduizenden demonstreren tegen regering Pakistan

ISLAMABAD (ANP/DPA) - Tienduizenden activisten protesteerden zondag in Pakistan tegen de door het leger gesteunde regering ondanks toenemende coronavirusbesmettingen in het land.

Aanhangers van elf oppositiepartijen die gekant zijn tegen de politieke rol van het leger, demonstreerden in de centrale stad Lahore om de regering van premier Imran Khan te verdrijven. De betoging is een voorlopig hoogtepunt van protesten in de aanloop naar een geplande mars naar de hoofdstad Islamabad in januari.

Dubbelcijferige inflatie, een slechte economie, beteugeling van burgerlijke vrijheden, mediacensuur en een verslechterende veiligheidssituatie zouden de protesten van de oppositie mede hebben aangewakkerd.

Protestbeweging

De partijen van de verbannen oud-premier Nawaz Sharif en de vermoorde oud-premier Benazir Bhutto maken deel uit van de protestbeweging.

Premier Khan kwam aan de macht tijdens de verkiezingen van 2018, onder beschuldigingen van manipulatie door machtige generaals die het land decennialang hebben geregeerd en nog steeds veel macht uitoefenen.

Naar schatting 100.000 demonstranten waren bij de bijeenkomst van zondag en het aantal zou kunnen verdubbelen, aangezien tienduizenden nog steeds onderweg waren om de locatie te bereiken, vertelde de inlichtingendienst.

Meer uit Buitenland

Iran laat bekende mensenrechtenadvocaat vrij

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft woensdag de bekende mensenrechtenadvocaat Nasrin Sotoudeh op borgtocht vrijgelaten. Haar dochter heeft dat bekendgemaakt. Sotoudeh werd op 1 april opgepakt.

2 uur geleden
Brussel gaat lidstaten oproepen conversietherapie te verbieden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat lidstaten oproepen conversietherapie te verbieden, maar komt zelf niet met een EU-verbod erop. Daarmee reageert het dagelijks bestuur van de EU op een petitie die ruim 1 miljoen keer is ondertekend om conversietherapie te verbieden in de 27 lidstaten.

2 uur geleden
Onderzoek naar Farage voor niet aangeven miljoenendonatie

LONDEN (ANP) - Een waakhond van het Britse parlement begint een onderzoek naar Reform UK-leider Nigel Farage voor het accepteren van een grote donatie, meldt de BBC. Hij zou de gift van 5 miljoen pond (ruim 5,7 miljoen euro) niet hebben aangegeven.

2 uur geleden
Trump voor staatsbezoek aangekomen in China

BEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is in China aangekomen voor zijn staatsbezoek aan dat land. Hij spreekt later deze week met de Chinese president Xi Jinping.

3 uur geleden
Schoten gehoord bij senaat in de Filipijnen

MANILLA (ANP/RTR/AFP) - Bij de Filipijnse senaat zijn woensdag tientallen schoten gehoord. Het is niet direct duidelijk wat er aan de hand is. Mogelijk houdt het incident verband met senator Ronald Dela Rosa, die gezocht wordt door het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag.

3 uur geleden
Koning Charles: regering wil gelijkheid en EU-samenwerking

LONDEN (ANP) - De Britse koning Charles heeft in de King's Speech voor het parlement de plannen herhaald van premier Keir Starmer, die onder druk staat om af te treden. Charles zei namens de regering onder meer dat die zich in gaat zetten voor meer gelijkheid in het Verenigd Koninkrijk en dat het land de samenwerking met de EU weer meer moet gaan opzoeken.

4 uur geleden
Libanon meldt doden door Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/AFP) - Libanon meldt dat Israëlische aanvallen woensdag de levens hebben geëist van acht personen, onder wie twee kinderen. Bij de aanvallen werden auto's getroffen op een snelweg tussen de hoofdstad Beiroet en het zuiden van het land.

5 uur geleden