
Tiende Kinderkunstweek begint woensdag
GOES - Tien jaar Kinderkunstweek wordt vanaf woensdag gevierd met een smakelijk thema: ‘Niet te eten! Voedsel in de kunst.’ Bijna honderd Zeeuwse scholen doen mee.Hoewel de Kinderkunstweek dit jaar niet op locatie geopend wordt en alles online verloopt via www.kinderkunstweek.nl, is er van woensdag 3 tot en met zondag 14 maart toch een feestje met een recordaantal van bijna honderd deelnemende Zeeuwse scholen. ‘Door te kijken naar kunst, zie je meer!’, is de gedachte achter de week.Ouders
De week van Stichting Kinderkunstweek is voor kinderen van groep 1 tot en met 8, in het regulier en speciaal onderwijs. Op een interactieve en speelse manier maken ze kennis met beeldende kunst. Nieuw is het Digitaal Leslokaal, waar voor leerkrachten 55 lessen ‘kijken naar kunst’ klaarstaan. Een deel van dit lokaal op de site is toegankelijk voor iedereen, zodat ouders met hun kinderen thuis aan de slag kunnen met opdrachten.
Ei
Op de website plaatsen kunstaanbieders een gevarieerd aanbod. Kunstenaars, galeries, musea en bibliotheken organiseren activiteiten. Zowel op locatie, op school als online - met inachtneming van de geldende coronaregels. Ook dit jaar heeft de Kinderkunstweek een kunstenaar gevonden om een uniek kunstwerk te maken dat bij het thema past. Het EI van RA van Kasper De Vos is inderdaad Niet Te Eten, maar kinderen van de deelnemende scholen kunnen wel een gesigneerd exemplaar kopen voor tien euro.
Vanaf 3 maart is op www.kinderkunstweek.nl een korte film te zien over Kasper De Vos en zijn EI van RA.
Meer uit Beveland
COLIJNSPLAAT - Tijdens de cursusavond van de EHBO vereniging Noord-Beveland in Colijnsplaat zette burgemeester Meeuwisse zeven jubilarissen in het zonnetje.
8 uur geledenGOES - Wethouder Joan Veldhuizen opende onlangs speeltuin De Fanfaria in de wijk Aria. Voorzitter André Lindenbergh van wijkvereniging Overturia benadrukte de lange voorbereiding van dit groene project, mogelijk gemaakt door gemeente, aannemer, sponsors en buurtbewoners.
10 uur geledenGOES - Bij Sleutelen Aan Vermogen (SAV) in Goes is op 15 september een nieuwe bulkmachine voor statiegeldverpakkingen geopend. De machine maakt het mogelijk om meer dan honderd flesjes en blikjes tegelijk in te leveren. Dat scheelt consumenten en organisaties met volle zakken of dozen veel tijd en moeite.
1 dag geledenGOES - Om de zorg in Zeeland te behouden gaan de Zeeuwse ziekenhuizen Adrz en Zorg Saam meer samenwerken. 'Met concentratie van bepaalde operaties en de aanschaf van een chirurgie-robot kan belangrijke zorg in Zeeland behouden blijven', staat in een gezamenlijk persbericht van de beide ziekenhuizen. 'Dit is een belangrijke stap voor de Zeeuwse ziekenhuiszorg en dat vindt ook CZ, de grootste zorgverzekeraar in Zeeland.'
1 dag geledenGOES - Bij het station in Goes heeft maandagmiddag vermoedelijk een vechtpartij plaatsgevonden waarbij een groep jongeren betrokken was.
1 dag geledenKLOETINGE - Met een feestelijke aftrap hebben VV Kloetinge en de gemeente Goes zaterdag 13 september de vernieuwde sportvelden op sportpark Wesselopark officieel in gebruik genomen. Daarmee werd een traject afgesloten dat al in 2021 begon met de voorbereidingen.
2 dagen geledenWISSENKERKE - Het kleine dijkhuisje aan de Oosterschelde bij Wissenkerke bestaat dit jaar precies 100 jaar. Ooit was het een onmisbare werkplek voor de dijkbaas, die vanaf hier de veiligheid van de dijken bewaakte. "Het was vaak penibel, maar ook een mooie tijd," vertelt voormalig dijkbaas Bas van Liere. In 1970 begon Van Liere bij het waterschap Noord-Beveland. Het werk als dijkbaas betekende lange nachten en barre omstandigheden. "We hadden niet die goede jassen van tegenwoordig. Je stond daar maar in de kou en nattigheid. Als het stormde, vloog het water soms over de kruin en werd het gras zwart van het zout."
2 dagen geleden