Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tiende Kinderkunstweek begint woensdag

Tiende Kinderkunstweek begint woensdag

GOES - Tien jaar Kinderkunstweek wordt vanaf woensdag gevierd met een smakelijk thema: ‘Niet te eten! Voedsel in de kunst.’ Bijna honderd Zeeuwse scholen doen mee.Hoewel de Kinderkunstweek dit jaar niet op locatie geopend wordt en alles online verloopt via www.kinderkunstweek.nl, is er van woensdag 3 tot en met zondag 14 maart toch een feestje met een recordaantal van bijna honderd deelnemende Zeeuwse scholen. ‘Door te kijken naar kunst, zie je meer!’, is de gedachte achter de week.Ouders

De week van Stichting Kinderkunstweek is voor kinderen van groep 1 tot en met 8, in het regulier en speciaal onderwijs. Op een interactieve en speelse manier maken ze kennis met beeldende kunst. Nieuw is het Digitaal Leslokaal, waar voor leerkrachten 55 lessen ‘kijken naar kunst’ klaarstaan. Een deel van dit lokaal op de site is toegankelijk voor iedereen, zodat ouders met hun kinderen thuis aan de slag kunnen met opdrachten.

Ei

Op de website plaatsen kunstaanbieders een gevarieerd aanbod. Kunstenaars, galeries, musea en bibliotheken organiseren activiteiten. Zowel op locatie, op school als online - met inachtneming van de geldende coronaregels. Ook dit jaar heeft de Kinderkunstweek een kunstenaar gevonden om een uniek kunstwerk te maken dat bij het thema past. Het EI van RA van Kasper De Vos is inderdaad Niet Te Eten, maar kinderen van de deelnemende scholen kunnen wel een gesigneerd exemplaar kopen voor tien euro. 

Vanaf 3 maart is op www.kinderkunstweek.nl een korte film te zien over Kasper De Vos en zijn EI van RA.

Meer uit Beveland

Noord-Beveland op weg naar supersnel internet

WISSENKERKE - GlasDraad is donderdag 11 september officieel gestart met de glasvezelcampagne in de gemeente Noord-Beveland. Inwoners kunnen zich tot en met 15 december aanmelden voor een glasvezelaansluiting in hun woning. De komst van glasvezel betekent volgens de gemeente een belangrijke stap richting snel en stabiel internet voor inwoners en ondernemers in de dorpen en het buitengebied.

1 uur geleden
Diamanten bruiloft voor echtpaar uit Wissenkerke

WISSENKERKE - Burgemeester Meeuwisse heeft woensdag een felicitatiebezoek gebracht aan het echtpaar Koole - Van Dalen uit Wissenkerke. Het paar vierde die dag hun 60-jarig huwelijksjubileum.

3 uur geleden
Eerste peuter-kleutergroep van Zeeland geopend in Goes

GOES - Bij Montessorischool de Basis in Goes is donderdag de eerste peuter-kleutergroep van Zeeland officieel geopend. De school werkt hiervoor samen met kinderopvangorganisatie Kibeo. De groep biedt plek aan de oudste peuters en jongste kleuters, die twee vaste ochtenden per week samenkomen om te spelen, leren en zich sociaal te ontwikkelen.

5 uur geleden
Zeeuwse provincie haalt Canadese kennis in huis voor nucleair onderwijs

BORSELE - De Provincie Zeeland heeft een nieuwe internationale partner gevonden om de nucleaire kennisinfrastructuur te versterken. Ontario Tech University uit Oshawa, Canada, en de provincie tekenden een intentieovereenkomst om samen te werken op het gebied van nucleair onderwijs en onderzoek.

6 uur geleden
Traumahelikopter opgeroepen voor medische noodsituatie Goes

GOES - Een man is woensdag 10 september met een traumahelikopter naar het ziekenhuis in Rotterdam gebracht na een medische noodsituatie in Goes.

7 uur geleden
Ondergrondse containers Wolfertsplein worden verplaatst

WOLPHAARTSDIJK - De gemeente Goes verplaatst de ondergrondse afvalcontainers aan het Wolfertsplein naar de Hoofdstraat, tegenover Boon's supermarkt. Het college van burgemeester en wethouders heeft dit besloten om het plantsoen bij het Wolfertsplein opnieuw in te richten en tegemoet te komen aan bewoners die al langer klachten hebben over de huidige locatie.

21 uur geleden
Onderzoek in Vlissingen en Kloetinge leidt tot vier aanhoudingen en vondsten drugs en vuurwapen

VLISSINGEN/KLOETINGE - Twee Vlissingers, een man uit Kloetinge en een Kapelse vrouw zijn dinsdagavond aangehouden bij de politie-inval in een woning aan de Aagje Dekenstraat in Vlissingen. Ze worden verdacht van handel en bezit van drugs en het voorhanden hebben van een vuurwapen. Ook is er een drugslab gevonden in een woning.

1 dag geleden