Tien verwarde Tholenaren opgevangen in Halsteren
THOLEN - De gemeente Tholen stelt eenmalig een bedrag van 4.484,72 euro beschikbaar voor de Spoedeisende Psychiatrische Onderzoeksruimte in Halsteren.
Om te voorkomen dat mensen met verward gedrag onterecht in een politiecel terechtkomen is er in Halsteren een Spoedeisende Psychiatrische Onderzoeksruimte (SPOR) opgezet. De SPOR bestaat sinds april 2017 en sindsdien werd er al regelmatig gebruik van gemaakt, ook door de gemeente Tholen. "In de periode september 2017 tot en met september 2018 is er vanuit Tholen tien keer gebruikgemaakt van deze opvangmogelijkheid", laat burgemeester Ger van de Velde - de Wilde weten.
Structureel
In de SPOR worden mensen beoordeeld door de crisisdienst die niet in een thuissituatie beoordeeld kunnen worden. De SPOR in Halsteren wordt gebruikt voor verwarde personen in heel West-Brabant. Dat houdt in dat niet alleen de gemeente Tholen gebruik maakt van deze dienst, maar ook de gemeenten Bergen op Zoom, Halderberge, Roosendaal, Rucphen, Steenbergen én Woensdrecht. "Gezamenlijk financieren we deze SPOR, dat gebeurt op basis van het aantal inwoners", aldus Van de Velde. Vorig jaar stelde de gemeente Tholen 3.254,68 euro beschikbaar. "Dit is een voortzetting van wat we al doen. We stellen dit geld steeds eenmalig beschikbaar. Mogelijk dat er in de toekomst nog geld vanuit het Rijk komt en het een structurele bijdrage wordt."
Meer uit Tholen
NOORD-BRABANT- Inbraakpogingen in Noord-Brabant zijn vaak meer succesvol dan elders in Nederland. Dit blijkt uit een onderzoek van vergelijkingssite en adviesplatform Independer. In 2025 slaagde 80,6 procent van de inbraakpogingen in Noord-Brabant, waarbij het inbrekers lukte om de woning binnen te dringen om iets buit te maken. Het gemiddelde slagingspercentage in Nederland is 79 procent.
8 uur geledenBERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Jolanda Bazen en Jörgen Versteeg van Luizter.
11 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Lia Suurlant die de spotlight mocht vangen.
14 uur geledenTHOLEN- In het Praathuisje werd maandag 1 juni de Historische Ambachtenroute gelanceerd. Met de Historische Ambachtenroute wordt het ambachtelijk verleden van Tholen weer zichtbaar in etalages en op locaties in de binnenstad. Wethouder Moerland gaf samen met initiatiefnemer Paul Deurloo een toelichting bij het startpunt van de route.
1 dag geledenTHOLEN - Waar kan ik parkeren? Hoe werkt het met consumptiemunten? En waar vind ik een toilet? Het zijn vragen die bezoekers van de Haven- en Vestingdagen Tholen zich zomaar af kunnen vragen. Gelukkig heeft Stichting Tholen Sterk aan vrijwel alles gedacht. Hieronder vind je een overzicht van de belangrijkste praktische informatie.
1 dag geledenTHOLEN - Op vrijdag 5 juni krijgen ruim 680 leerlingen uit de gemeente Tholen een bijzondere les buiten het klaslokaal. Tijdens de Haven- en Vestingdagen duiken zij in de geschiedenis van Tholen-stad. De educatieve dag laat kinderen uit groep 7 en 8 de middeleeuwen op een interactieve manier beleven.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND - Het was even wennen donderdagmorgen bij de opening van het veilingseizoen bij Alvantho. De kopers zaten niet met hun handen aan de knoppen, maar met laptop en headset klaar. De enige aardappelveiling van Nederland is namelijk overgestapt op digitaal veilen. Dat gebeurt in samenwerking met Veiling Zaltbommel, dat haar klok- en veilingsysteem beschikbaar stelt aan de veiling van Sint-Annaland. Volgens directeur Anton Geluk is het digitaal veilen een succes te noemen.
3 dagen geleden