Tien Stadhuisconcerten in Tholen
THOLEN - De Stichting Anthonie Keldermans Concerten is bijzonder verheugd, traditiegetrouw weer een reeks wekelijkse concerten op de zaterdagmiddagen te kunnen aanbieden, in het Oude Stadhuis van Tholen.
Kenmerk van de serie is variëteit in klassieke stijlen waarbij deels een accent wordt gelegd op authentieke instrumenten.
Het openingsconcert zal worden gegeven op zaterdag 10 juli door het gitaar-mandoline duo “Amuse-oreille” bestaande uit gitariste/luitiste Nelleke Boosman en mandoline-speelster Martine Sikkenk. In het programma “Kleurrijke Barok” bespelen deze musiciennes fraaie kopieën van instrumenten uit de 17e en 18e eeuw met muziek van o.a. Carl Friedrich Abel, Antonio Vivaldi en Georg Philipp Telemann.
In de programmering van de Stadhuisconcerten zijn dit seizoen twee rode draden gevlochten:
Er zijn drie programma’s waarin een mezzo-sopraan zal optreden. Een concert met muziek uit de Renaissance en Barok begeleid op theorbe, een concert met Romantische vocale muziek van o.a. Johannes Brahms en Gustav Mahler, begeleid op de vleugel, en het slotconcert tijdens Open Monumentendag, waarbij het Amerikaanse repertoire uit de eerste helft van de 20e eeuw centraal staat.
De tweede rode draad betreft de bespeling van de permanent in de Vierschaar aanwezige vleugel, een prachtig instrument dat is gebouwd door de Julius Feurich in 1908 te Leipzig.
Naast twee solo-concerten, waarvan één met uitsluitend muziek van Franz Liszt, zal er ook een pianoduo optreden met gracieuze Franse muziek rondom de bouwtijd van de vleugel.
Ook zullen de blokfluit en dwarsfluit worden bespeeld met begeleiding van clavecimbel en vleugel.
Een prominente Portugese gitarist zal een boeiend beeld schetsen van de muziek voor gitaar uit zijn geboorteland.
Deze professionele musici zullen het uit ca. 1460 daterende Gotische Oude Stadhuis rijkelijk voorzien van muziekcultuur die optimaal aansluit bij de status van het monument.
Vanwege de omstandigheden aangaande corona zullen de kamermuziek concerten uitsluitend in de hal plaatsvinden, vooralsnog met inachtneming van de anderhalve meter regel met 30 zitplaatsen.
Voor de verplichte reservering kunt u mailen naar [email protected]..
Aanvang: 15.30 uur. Toegang: vrije gift bij de uitgang. Info: www.keldermansconcerten.nl. www.cultuurpleintholen.nl.
Concertagenda
10 juli: Amuse-oreille - Nelleke Boosman, luit, gitaar; Martine Sikkenk, mandoline. “Kleurrijke Barok”.
17 juli: Daan Oostdam, vleugel. “Reflecties”.
24 juli: Maaike van der Heijdt, fluit; Rien Balkenende, vleugel. “De fluit vertelt...”
31 juli: Martin Oei, vleugel. “Met Liszt op reis...”
7 augustus: Gerrieke Verheij, blokfluit; Ilil Danin, clavecimbel. “Buitenland in Engeland”.
14 augustus: Ensemble Rossignol - Alice Gort-Switynk, mezzo-sopraan; Elly van Munster, theorbe en gitaar. “Vrouw, van verliefd tot ontroostbaar in Barok en vroeg-Romantiek”.
21 augustus: Franske van der Wiel, mezzo-sopraan; Maxime Snaterse, vleugel. “Romantische Liedkunst”.
28 augustus: Artist Pianoduo - Martje van Damme en Inés Costales Álvarez. “Miniaturen”.
4 september: Pedro Ribeiro Rodrigues, gitaar. “Portuguese Music”.
11 september: Willy Nap, mezzo-sopraan; Peter Verhoogt, vleugel. “Let it go... !”
Meer uit Tholen
HALSTEREN/THOLEN - Vanaf volgende week gaat de Thoolse brug in de late avonduren en 's nachts opnieuw op slot. Rijkswaterstaat voert onderhoud uit vanwege roestvorming aan de hangstangen. De planning wijkt iets af dan eerder gecommuniceerd: de brug over het Schelde-Rijnkanaal sluit niet zes, maar tien keer. Dit is wat je moet weten over de werkzaamheden en afsluitingen.
4 uur geledenTHOLEN - Vandaag is het Blue Monday. De derde maandag van januari staat al jaren bekend als 'de meest depressieve dag van het jaar'. De term duikt ieder jaar opnieuw op in de media, maar wat betekent Blue Monday eigenlijk en hoe serieus moet die worden genomen?
7 uur geledenTHOLEN - Landelijk onderzoek laat zien dat duizenden huurders van woningcorporaties naast hun sociale huurwoning ook één of meer koopwoningen bezitten. Hoe zit dat in Bergen op Zoom? Woningcorporatie Stadlander zegt geen zicht te hebben op huurders met een koopwoning en wijst naar de politiek als het gaat om mogelijke oplossingen.
9 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Maik Willems, afkomstig uit Oud-Vossemeer, heeft zaterdag zijn dertiende Dakar Rally succesvol afgesloten. Met een laatste etappe over het strand kwam een einde aan opnieuw een zwaar en intens avontuur in Saoedi-Arabië. In finishplaats Yanbu ontving Willems zijn tiende Dakar-medaille, het bewijs dat hij ook deze editie de finish wist te halen.
11 uur geledenBERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Benjamin de Bruin van Fyesta en De IJskar.
1 dag geledenSCHERPENISSE- Bij een woning aan de Langeweg is zaterdagavond iemand gewond geraakt. Dit gebeurde na een val van de buitentrap bij de woning. Meerdere hulpdiensten gingen met spoed ter plaatse. Vanwege de ernst van de situatie werd in eerste instantie ook een Mobiel Medisch Team per auto opgeroepen. Deze kon later worden afgezegd. Het slachtoffer is overgebracht naar het ziekenhuis. De oorzaak van de val is niet bekend gemaakt.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Peter Metske die de spotlight mocht vangen.
1 dag geleden