Tien Stadhuisconcerten in Tholen
THOLEN - De Stichting Anthonie Keldermans Concerten is bijzonder verheugd, traditiegetrouw weer een reeks wekelijkse concerten op de zaterdagmiddagen te kunnen aanbieden, in het Oude Stadhuis van Tholen.
Kenmerk van de serie is variëteit in klassieke stijlen waarbij deels een accent wordt gelegd op authentieke instrumenten.
Het openingsconcert zal worden gegeven op zaterdag 10 juli door het gitaar-mandoline duo “Amuse-oreille” bestaande uit gitariste/luitiste Nelleke Boosman en mandoline-speelster Martine Sikkenk. In het programma “Kleurrijke Barok” bespelen deze musiciennes fraaie kopieën van instrumenten uit de 17e en 18e eeuw met muziek van o.a. Carl Friedrich Abel, Antonio Vivaldi en Georg Philipp Telemann.
In de programmering van de Stadhuisconcerten zijn dit seizoen twee rode draden gevlochten:
Er zijn drie programma’s waarin een mezzo-sopraan zal optreden. Een concert met muziek uit de Renaissance en Barok begeleid op theorbe, een concert met Romantische vocale muziek van o.a. Johannes Brahms en Gustav Mahler, begeleid op de vleugel, en het slotconcert tijdens Open Monumentendag, waarbij het Amerikaanse repertoire uit de eerste helft van de 20e eeuw centraal staat.
De tweede rode draad betreft de bespeling van de permanent in de Vierschaar aanwezige vleugel, een prachtig instrument dat is gebouwd door de Julius Feurich in 1908 te Leipzig.
Naast twee solo-concerten, waarvan één met uitsluitend muziek van Franz Liszt, zal er ook een pianoduo optreden met gracieuze Franse muziek rondom de bouwtijd van de vleugel.
Ook zullen de blokfluit en dwarsfluit worden bespeeld met begeleiding van clavecimbel en vleugel.
Een prominente Portugese gitarist zal een boeiend beeld schetsen van de muziek voor gitaar uit zijn geboorteland.
Deze professionele musici zullen het uit ca. 1460 daterende Gotische Oude Stadhuis rijkelijk voorzien van muziekcultuur die optimaal aansluit bij de status van het monument.
Vanwege de omstandigheden aangaande corona zullen de kamermuziek concerten uitsluitend in de hal plaatsvinden, vooralsnog met inachtneming van de anderhalve meter regel met 30 zitplaatsen.
Voor de verplichte reservering kunt u mailen naar [email protected]..
Aanvang: 15.30 uur. Toegang: vrije gift bij de uitgang. Info: www.keldermansconcerten.nl. www.cultuurpleintholen.nl.
Concertagenda
10 juli: Amuse-oreille - Nelleke Boosman, luit, gitaar; Martine Sikkenk, mandoline. “Kleurrijke Barok”.
17 juli: Daan Oostdam, vleugel. “Reflecties”.
24 juli: Maaike van der Heijdt, fluit; Rien Balkenende, vleugel. “De fluit vertelt...”
31 juli: Martin Oei, vleugel. “Met Liszt op reis...”
7 augustus: Gerrieke Verheij, blokfluit; Ilil Danin, clavecimbel. “Buitenland in Engeland”.
14 augustus: Ensemble Rossignol - Alice Gort-Switynk, mezzo-sopraan; Elly van Munster, theorbe en gitaar. “Vrouw, van verliefd tot ontroostbaar in Barok en vroeg-Romantiek”.
21 augustus: Franske van der Wiel, mezzo-sopraan; Maxime Snaterse, vleugel. “Romantische Liedkunst”.
28 augustus: Artist Pianoduo - Martje van Damme en Inés Costales Álvarez. “Miniaturen”.
4 september: Pedro Ribeiro Rodrigues, gitaar. “Portuguese Music”.
11 september: Willy Nap, mezzo-sopraan; Peter Verhoogt, vleugel. “Let it go... !”
Meer uit Tholen
NOORD-BRABANT - Het KNMI heeft voor vrijdagmiddag code geel afgegeven vanwege onweersbuien die vooral in het oosten en zuiden van Nederland worden verwacht. De komende uren kunnen daar plaatselijk felle buien ontstaan, met onweer, kleine hagel en in korte tijd veel regen.
13 uur geledenTHOLEN - De Thoolse fractie van Forum voor Democratie (FvD) wil inzicht in alle incidenten die zich hebben voorgedaan bij de voormalige noodopvang aan de Molenvlietsedijk. Fractievoorzitter Liesje Heuseveldt heeft daarover schriftelijke vragen gesteld aan de burgemeester. De partij wil onder meer weten hoeveel meldingen er waren van overlast, diefstal, vernieling, bedreiging, intimidatie en geweld.
13 uur geledenTHOLEN - Wie op zaterdag 29 augustus wil deelnemen aan de tiende editie van De Thoolse Mijl, heeft nog maar enkele dagen om zich in te schrijven. De inschrijving voor de zwemtocht door de Oosterschelde sluit op zondag 23 augustus. Zwemmers kunnen kiezen uit een afstand van 1,85 of 3,7 kilometer.
17 uur geledenTHOLEN - Liefhebbers van klassieke muziek kunnen zaterdag 22 augustus terecht in de Vierschaar van het oude stadhuis. Daar brengen alt Marjoke Kager en pianist Peter Verhoogt vanaf 15.30 uur een middag vol Franse liederen uit de 19e eeuw.
1 dag geledenTHOLEN - De laatste week van de zomervakantie is aangebroken en dat betekent dat vanaf volgende week duizenden kinderen weer naar school gaan. Traditiegetrouw start ook Veilig Verkeer Nederland dan weer met de campagne 'Onze scholen zijn weer begonnen', waarmee iedereen bewust wordt gemaakt. Want helaas vinden direct na de zomervakantie veel verkeersongevallen plaats onder leerlingen.
1 dag geleden[Advertorial] ZUNDERT - Er zijn een paar zekerheden in het leven. Je moet belasting betalen, het Nederlands elftal vliegt na penalty's uit een eindtoernooi en Corso Zundert is op de eerste zondag van september. Het grootste corso ter wereld belooft ook dit jaar een spectaculair feest voor alle zintuigen te worden. En jij kunt erbij zijn, als je tenminste een beetje snel bent.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND - Al vijftig jaar vliegen de tennisballen in het rond bij T.C. Sint Annaland aan de Stoofweg. "Hier zijn we begonnen. We zijn nog nooit verkast", vertellen André Santra en Martijn van der Graaf terwijl ze door de map bladeren met daarin de officiële oprichtingsakte en vele andere papieren die herinneren aan het roemrijke verleden van de club. "We zijn misschien niet de grootste tennisvereniging, maar wel eentje waar persoonlijke aandacht vooropstaat. Hier ben je geen nummer, maar kent iedereen je bij je voornaam."
2 dagen geleden