
Tien korte documentaires over Zeeuwse musea
GOES - De stichting Ons Museum heeft van tien Zeeuwse musea tien korte documentaires gemaakt.
Het zijn online alternatieven voor een museumbezoek. De stichting maakt de films speciaal voor kleinere musea, die het ook moeilijk hebben in de coronacrisis.
Het online-portaal waarop de films zijn te zien heet Museum TV.
Hulp
Er zijn sinds kort documentaires op te zien van het Muzeeum, Bevrijdingsmuseum Zeeland, Het Warenhuis, Industrieel Museum Zeeland, Stadshuismuseum Zierikzee, Museum Veere, Stoomtrein Goes-Borsele, Watersnoodmuseum, Fruitteeltmuseum en Historisch Museum de Bevelanden.
De films zijn tot stand gekomen dankzij hulp van Stichting Cultuurfonds Zeelandia, Prins Bernhard Cultuurfonds, Mondriaanfonds en het VSBfonds.
Promotie
De vier instellingen en musea zelf zorgen voor promotie van de docu’s, die zijn te zien op de website en via de app van Museum TV.
Meer uit Reimerswaal
KRUININGEN - Bereid je goed voor op de Tweede Kamerverkiezingen op woensdag 29 oktober 2025.
9 uur geledenHANSWEERT - De gemeente Reimerswaal en Bouwgroep Peters presenteren op donderdag 23 oktober de plannen voor een uitbreiding van de bestaande woonwijk Tramper aan de noordwestkant van Hansweert.
12 uur geledenBATH - Rijkswaterstaat organiseert op woensdag 22 oktober een inloopavond over het project Viscorridor Bath-Volkerak. Belangstellenden zijn tussen 19.30 en 21.00 uur welkom in buurthuis De Tobbe aan de Lillostraat 11 in Bath (Rilland).
1 dag geledenREIMERSWAAL - Voor alleenstaande starters is een koophuis in Reimerswaal nauwelijks haalbaar. De gemeente hoort tot de sterkste stijgers van Zeeland: sinds de huizenmarktdip van 2013 liepen de koopprijzen hier het hardst op. Ook in Tholen en Kapelle werden woningen de afgelopen tien jaar flink duurder. Dat blijkt uit nieuw onderzoek van Independer op basis van CBS-cijfers
1 dag geledenHANSWEERT - Ballonnen aan de muur en een hele hoop vrolijke gezichten. In dorpshuis Kaj Munk werd woensdag 15 oktober de officiële heropening gevierd. Na maanden van verbouwing knipte wethouder Martien van Overloop van de gemeente Reimerswaal het lintje door. Daarmee is de vernieuwde aanbouw met ruimte voor biljarters, darters en poolspelers nu officieel geopend.
1 dag geledenKAPELLE- Een fietsster is zaterdagmiddag zwaargewond geraakt op de kruising van de Klinker met de Rijksweg (N289). Dit gebeurde nadat zij in botsing was gekomen met een pick-up. Meerdere hulpdiensten, waaronder de traumahelikopter, gingen met spoed ter plaatse. Het slachtoffer werd ter plekke behandeld en vervolgens per traumahelikopter overgebracht naar het ziekenhuis. Het is niet duidelijk waardoor de twee verkeersdeelnemers met elkaar in botsing kwamen. De Verkeersongevallendienst doet onderzoek naar de toedracht van het ongeval.
3 dagen geledenKAPELLE - Muziekvereniging 'Ons Genoegen' uit Kapelle geeft op zaterdag 1 november een najaarsconcert in dorpshuis De Vroone. Het harmonieorkest speelt deze avond onder leiding van dirigent Ralf Goddrie werken rond het thema 'Mythes en Legendes'.
4 dagen geleden