Tielemans schiet Leicester op fraaie wijze naar winst FA Cup
LONDEN (ANP) - Leicester City heeft voor het eerst in de clubgeschiedenis de FA Cup gewonnen. Het elftal van trainer Brendan Rodgers dankte dat zaterdag aan Youri Tielemans. De Belgische middenvelder schoot de bal op Wembley in de 63e minuut van ver buiten het zestienmetergebied schitterend achter keeper Kepa Arrizabalaga van Chelsea: 1-0.
Het was voor Chelsea het tweede jaar op rij dat het de finale van het belangrijkste Engelse bekertoernooi verloor. Vorig seizoen was Arsenal met 2-1 te sterk.
In Londen waren liefst 21.000 supporters welkom en dat zorgde voor een sfeer die de voetballers vanwege het coronavirus al even niet meer gewend waren.
Schaars
Oud-Ajacied Hakim Ziyech had een basisplaats bij Chelsea in een wedstrijd die wel spannend was maar waar de hoogtepunten voor beide doelen lange tijd schaars waren. Jamie Vardy kreeg na ruim een kwartier spelen de eerste kans, maar de spits van Leicester schoot tegen Reece James aan. Bij Chelsea zorgden Mason Mount en Timo Werner voor wat gevaar, maar echte goede kansen bleven uit. Leicester moest vanaf de 34e minuut verder zonder de geblesseerd geraakt Jonny Evans.
Ook in de beginfase van de tweede helft bleef gevaar uit. Toen Tielemans de bal in de 63e minuut voor zijn voeten kreeg, twijfelde hij niet. De Belg zag de bal na zijn schot hoog in de linkerbovenhoek verdwijnen (1-0).
Knappe redding
Chelsea-trainer Thomas Tuchel haalde Ziyech en Marcos Alonso halverwege de tweede helft naar de kant voor Christian Pulisic en Ben Chilwell. Chilwell was in de 78e minuut dicht bij de gelijkmaker, maar hij zag zijn kopbal gered worden door keeper Kasper Schmeichel en de doelpaal. In de 87e minuut onderscheidde Schmeichel zich met een knappe redding met zijn linkerhand op een schot van Mount. Chelsea dacht in de slotminuut alsnog langszij te komen, maar die treffer ging tot grote vreugde van de fans van Leicester niet door wegens buitenspel. Dat werd duidelijk dankzij de videoscheidsrechter.
Leicester speelde vier keer eerder de finale van de FA Cup en verloor al die wedstrijden. Chelsea kan zich nu richten op de finale van de Champions League van eind mei tegen Manchester City. Voor die tijd hopen de Londenaren zich via de competitie voor de nieuwe editie van de Champions League te kwalificeren. Dat laatste geldt ook voor Leicester City.
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - PSV heeft zijn tweede nederlaag van het seizoen geleden in de Eredivisie. De koploper verloor met 2-1 de uitwedstrijd tegen laagvlieger FC Volendam. Eerder in het seizoen wist Telstar te winnen van de ploeg van coach Peter Bosz, die ondanks het verrassende verlies tegen de nummer 15 de ranglijst ruim blijft aanvoeren.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ryan Flamingo keert terug in de basis van PSV in de uitwedstrijd tegen FC Volendam. De verdediger vormt samen met Armando Obispo het hart van de defensie. Niek Schiks staat weer op doel. Hij is door de blessures van Matej Kovar en Nick Olij voorlopig de eerste keus van coach Peter Bosz onder de lat.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - Mexx Meerdink is na maanden afwezigheid terug in de selectie van AZ. De spits is inzetbaar in de uitwedstrijd tegen Excelsior komende zaterdag, meldde trainer Leeroy Echteld op de clubsite. Ook middenvelder Sven Mijnans is hersteld van zijn blessure en kan tegen Excelsior zijn rentree maken.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie moet nog even geduld hebben voordat hij een beroep kan doen op nieuwkomer Raheem Sterling. De 31-jarige Engelsman werd donderdag transfervrij aangetrokken, maar wacht nog op een werkvergunning en moet nog wedstrijdfit worden. Dat zei Van Persie vrijdag tijdens een persconferentie.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog onzeker of Feyenoord-trainer Robin van Persie zondag de beschikking heeft over Ayase Ueda voor het thuisduel met Go Ahead Eagles. De topscorer van de Eredivisie was niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd tegen FC Utrecht (0-1) van vorig weekend.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal hebben grote belangstelling voor de wedstrijden van Oranje op het WK. De KNVB heeft alle beschikbare tickets voor de drie groepsduels op de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico snel uitverkocht. Dat betekent dat er minimaal 4000 fans van Oranje op de tribunes zitten als de spelers van bondscoach Ronald Koeman in actie komen in Dallas, Houston en Kansas City.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is door de onafhankelijke aanklager betaald voetbal bestraft met een boete van 10.000 euro vanwege het afgestoken vuurwerk tijdens het thuisduel met FC Utrecht op 26 oktober. Dat meldt de club uit Alkmaar.
13 uur geleden