Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tielemans schiet Leicester op fraaie wijze naar winst FA Cup

Tielemans schiet Leicester op fraaie wijze naar winst FA Cup

LONDEN (ANP) - Leicester City heeft voor het eerst in de clubgeschiedenis de FA Cup gewonnen. Het elftal van trainer Brendan Rodgers dankte dat zaterdag aan Youri Tielemans. De Belgische middenvelder schoot de bal op Wembley in de 63e minuut van ver buiten het zestienmetergebied schitterend achter keeper Kepa Arrizabalaga van Chelsea: 1-0.

Het was voor Chelsea het tweede jaar op rij dat het de finale van het belangrijkste Engelse bekertoernooi verloor. Vorig seizoen was Arsenal met 2-1 te sterk.

In Londen waren liefst 21.000 supporters welkom en dat zorgde voor een sfeer die de voetballers vanwege het coronavirus al even niet meer gewend waren.

Schaars

Oud-Ajacied Hakim Ziyech had een basisplaats bij Chelsea in een wedstrijd die wel spannend was maar waar de hoogtepunten voor beide doelen lange tijd schaars waren. Jamie Vardy kreeg na ruim een kwartier spelen de eerste kans, maar de spits van Leicester schoot tegen Reece James aan. Bij Chelsea zorgden Mason Mount en Timo Werner voor wat gevaar, maar echte goede kansen bleven uit. Leicester moest vanaf de 34e minuut verder zonder de geblesseerd geraakt Jonny Evans.

Ook in de beginfase van de tweede helft bleef gevaar uit. Toen Tielemans de bal in de 63e minuut voor zijn voeten kreeg, twijfelde hij niet. De Belg zag de bal na zijn schot hoog in de linkerbovenhoek verdwijnen (1-0).

Knappe redding

Chelsea-trainer Thomas Tuchel haalde Ziyech en Marcos Alonso halverwege de tweede helft naar de kant voor Christian Pulisic en Ben Chilwell. Chilwell was in de 78e minuut dicht bij de gelijkmaker, maar hij zag zijn kopbal gered worden door keeper Kasper Schmeichel en de doelpaal. In de 87e minuut onderscheidde Schmeichel zich met een knappe redding met zijn linkerhand op een schot van Mount. Chelsea dacht in de slotminuut alsnog langszij te komen, maar die treffer ging tot grote vreugde van de fans van Leicester niet door wegens buitenspel. Dat werd duidelijk dankzij de videoscheidsrechter.

Leicester speelde vier keer eerder de finale van de FA Cup en verloor al die wedstrijden. Chelsea kan zich nu richten op de finale van de Champions League van eind mei tegen Manchester City. Voor die tijd hopen de Londenaren zich via de competitie voor de nieuwe editie van de Champions League te kwalificeren. Dat laatste geldt ook voor Leicester City.

Meer uit Voetbal

AZ boekt tegen FC Drita derde zege in Conference League

PRISTINA (ANP) - AZ heeft in de Conference League tegen FC Drita de derde overwinning geboekt. In Pristina in Kosovo wonnen de Alkmaarders met 3-0. De ploeg van trainer Maarten Martens is met 9 punten na vijf wedstrijden dicht bij een vervolg in de Europese clubcompetitie.

47 seconden geleden
FC Utrecht verliest van Nottingham Forest in Europa League

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook in de zesde speelronde in de Europa League niet kunnen winnen. Het elftal van trainer Ron Jans verloor thuis in de Galgenwaard met 1-2 van Nottingham Forest, de nummer 17 uit de Premier League.

1 minuut geleden
Twee PSV'ers en Feyenoorder in selectie Marokko voor Afrika Cup

RABAT (ANP) - PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine en Feyenoorder Oussama Targhalline zijn door bondscoach Walid Regragui geselecteerd voor het nationale elftal van Marokko voor de Afrika Cup. Dat betekent dat PSV en Feyenoord de spelers van half december tot en met mogelijk 18 januari missen.

4 uur geleden
Trainer Alonso snapt teleurstelling bij fans van Real Madrid

MADRID (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft begrip voor de supporters die Real Madrid uitfloten na de nederlaag tegen Manchester City in de Champions League (1-2). "Dat kan gebeuren als je in eigen huis verliest", zei hij op een persconferentie na het duel. "Er waren ook momenten dat ze ons wel steunden."

12 uur geleden
Real Madrid verliest van Manchester City in Champions League

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Manchester City in de Champions League verloren (1-2). De club verspeelde zonder de geblesseerde sterspeler Kylian Mbappé een voorsprong. Trainer Xabi Alonso moet er rekening mee houden dat de kritiek op zijn functioneren zal toenemen.

21 uur geleden
Ajax verslaat Qarabag met veel andere spelers en is van 'nul' af

BAKOE (ANP) - Ajax is van de 'hatelijke nul' af in de Champions League. De club knokte zich met veel andere spelers dan in de laatste duels naar een zege op Qarabag in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan (2-4).

23 uur geleden
Ajax pakt bij Qarabag eerste punten in Champions League

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste punten in de Champions League binnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg Qarabag in Bakoe (2-4), de hoofdstad van Azerbeidzjan.

1 dag geleden