Tielemans schiet Leicester op fraaie wijze naar winst FA Cup
LONDEN (ANP) - Leicester City heeft voor het eerst in de clubgeschiedenis de FA Cup gewonnen. Het elftal van trainer Brendan Rodgers dankte dat zaterdag aan Youri Tielemans. De Belgische middenvelder schoot de bal op Wembley in de 63e minuut van ver buiten het zestienmetergebied schitterend achter keeper Kepa Arrizabalaga van Chelsea: 1-0.
Het was voor Chelsea het tweede jaar op rij dat het de finale van het belangrijkste Engelse bekertoernooi verloor. Vorig seizoen was Arsenal met 2-1 te sterk.
In Londen waren liefst 21.000 supporters welkom en dat zorgde voor een sfeer die de voetballers vanwege het coronavirus al even niet meer gewend waren.
Schaars
Oud-Ajacied Hakim Ziyech had een basisplaats bij Chelsea in een wedstrijd die wel spannend was maar waar de hoogtepunten voor beide doelen lange tijd schaars waren. Jamie Vardy kreeg na ruim een kwartier spelen de eerste kans, maar de spits van Leicester schoot tegen Reece James aan. Bij Chelsea zorgden Mason Mount en Timo Werner voor wat gevaar, maar echte goede kansen bleven uit. Leicester moest vanaf de 34e minuut verder zonder de geblesseerd geraakt Jonny Evans.
Ook in de beginfase van de tweede helft bleef gevaar uit. Toen Tielemans de bal in de 63e minuut voor zijn voeten kreeg, twijfelde hij niet. De Belg zag de bal na zijn schot hoog in de linkerbovenhoek verdwijnen (1-0).
Knappe redding
Chelsea-trainer Thomas Tuchel haalde Ziyech en Marcos Alonso halverwege de tweede helft naar de kant voor Christian Pulisic en Ben Chilwell. Chilwell was in de 78e minuut dicht bij de gelijkmaker, maar hij zag zijn kopbal gered worden door keeper Kasper Schmeichel en de doelpaal. In de 87e minuut onderscheidde Schmeichel zich met een knappe redding met zijn linkerhand op een schot van Mount. Chelsea dacht in de slotminuut alsnog langszij te komen, maar die treffer ging tot grote vreugde van de fans van Leicester niet door wegens buitenspel. Dat werd duidelijk dankzij de videoscheidsrechter.
Leicester speelde vier keer eerder de finale van de FA Cup en verloor al die wedstrijden. Chelsea kan zich nu richten op de finale van de Champions League van eind mei tegen Manchester City. Voor die tijd hopen de Londenaren zich via de competitie voor de nieuwe editie van de Champions League te kwalificeren. Dat laatste geldt ook voor Leicester City.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Drie veiligheidsmedewerkers van FC Utrecht en een speurhond zijn donderdag gewond geraakt bij ongeregeldheden met fans van KRC Genk. De club uit de domstad gaat de rellen samen met de lokale driehoek grondig evalueren, zo staat in een statement.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot verwacht niet dat Liverpool zich in deze transferperiode gaat versterken. "Ik denk dat we het met de huidige selectie blijven doen", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zaterdag met Bournemouth. "Tenzij er zich een buitenkans voordoet."
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine missen zaterdag de thuiswedstrijd van PSV tegen NAC Breda. "Ze moeten nog verder onderzocht worden", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Ik kan er inhoudelijk niet meer over vertellen."
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft het vertrek van Quinten Timber bevestigd. De 24-jarige middenvelder vervolgt zijn loopbaan bij Olympique Marseille.
5 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft op sociale media alvast afscheid genomen van Feyenoord. De middenvelder is in Marseille om zijn transfer naar Olympique af te ronden.
6 uur geledenGENK (ANP) - KRC Genk veroordeelt het wangedrag van 'een kleine minderheid supporters' bij de wedstrijd in de Europa League tegen FC Utrecht. De Belgische club betreurt het 'ten zeerste' dat daardoor 1200 'trouwe Genkies' niet aanwezig konden zijn bij het duel in de Galgenwaard en spreekt ook van 'onnodig buitensporig geweld' van de politie. Dat schrijft Genk in een verklaring op de website.
8 uur geledenNICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.
17 uur geleden