Tielemans schiet Leicester op fraaie wijze naar winst FA Cup
LONDEN (ANP) - Leicester City heeft voor het eerst in de clubgeschiedenis de FA Cup gewonnen. Het elftal van trainer Brendan Rodgers dankte dat zaterdag aan Youri Tielemans. De Belgische middenvelder schoot de bal op Wembley in de 63e minuut van ver buiten het zestienmetergebied schitterend achter keeper Kepa Arrizabalaga van Chelsea: 1-0.
Het was voor Chelsea het tweede jaar op rij dat het de finale van het belangrijkste Engelse bekertoernooi verloor. Vorig seizoen was Arsenal met 2-1 te sterk.
In Londen waren liefst 21.000 supporters welkom en dat zorgde voor een sfeer die de voetballers vanwege het coronavirus al even niet meer gewend waren.
Schaars
Oud-Ajacied Hakim Ziyech had een basisplaats bij Chelsea in een wedstrijd die wel spannend was maar waar de hoogtepunten voor beide doelen lange tijd schaars waren. Jamie Vardy kreeg na ruim een kwartier spelen de eerste kans, maar de spits van Leicester schoot tegen Reece James aan. Bij Chelsea zorgden Mason Mount en Timo Werner voor wat gevaar, maar echte goede kansen bleven uit. Leicester moest vanaf de 34e minuut verder zonder de geblesseerd geraakt Jonny Evans.
Ook in de beginfase van de tweede helft bleef gevaar uit. Toen Tielemans de bal in de 63e minuut voor zijn voeten kreeg, twijfelde hij niet. De Belg zag de bal na zijn schot hoog in de linkerbovenhoek verdwijnen (1-0).
Knappe redding
Chelsea-trainer Thomas Tuchel haalde Ziyech en Marcos Alonso halverwege de tweede helft naar de kant voor Christian Pulisic en Ben Chilwell. Chilwell was in de 78e minuut dicht bij de gelijkmaker, maar hij zag zijn kopbal gered worden door keeper Kasper Schmeichel en de doelpaal. In de 87e minuut onderscheidde Schmeichel zich met een knappe redding met zijn linkerhand op een schot van Mount. Chelsea dacht in de slotminuut alsnog langszij te komen, maar die treffer ging tot grote vreugde van de fans van Leicester niet door wegens buitenspel. Dat werd duidelijk dankzij de videoscheidsrechter.
Leicester speelde vier keer eerder de finale van de FA Cup en verloor al die wedstrijden. Chelsea kan zich nu richten op de finale van de Champions League van eind mei tegen Manchester City. Voor die tijd hopen de Londenaren zich via de competitie voor de nieuwe editie van de Champions League te kwalificeren. Dat laatste geldt ook voor Leicester City.
Meer uit Voetbal
SYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.
1 uur geledenMONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).
3 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.
4 uur geledenBERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
12 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
12 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."
17 uur geleden