Tielemans schiet Leicester op fraaie wijze naar winst FA Cup
LONDEN (ANP) - Leicester City heeft voor het eerst in de clubgeschiedenis de FA Cup gewonnen. Het elftal van trainer Brendan Rodgers dankte dat zaterdag aan Youri Tielemans. De Belgische middenvelder schoot de bal op Wembley in de 63e minuut van ver buiten het zestienmetergebied schitterend achter keeper Kepa Arrizabalaga van Chelsea: 1-0.
Het was voor Chelsea het tweede jaar op rij dat het de finale van het belangrijkste Engelse bekertoernooi verloor. Vorig seizoen was Arsenal met 2-1 te sterk.
In Londen waren liefst 21.000 supporters welkom en dat zorgde voor een sfeer die de voetballers vanwege het coronavirus al even niet meer gewend waren.
Schaars
Oud-Ajacied Hakim Ziyech had een basisplaats bij Chelsea in een wedstrijd die wel spannend was maar waar de hoogtepunten voor beide doelen lange tijd schaars waren. Jamie Vardy kreeg na ruim een kwartier spelen de eerste kans, maar de spits van Leicester schoot tegen Reece James aan. Bij Chelsea zorgden Mason Mount en Timo Werner voor wat gevaar, maar echte goede kansen bleven uit. Leicester moest vanaf de 34e minuut verder zonder de geblesseerd geraakt Jonny Evans.
Ook in de beginfase van de tweede helft bleef gevaar uit. Toen Tielemans de bal in de 63e minuut voor zijn voeten kreeg, twijfelde hij niet. De Belg zag de bal na zijn schot hoog in de linkerbovenhoek verdwijnen (1-0).
Knappe redding
Chelsea-trainer Thomas Tuchel haalde Ziyech en Marcos Alonso halverwege de tweede helft naar de kant voor Christian Pulisic en Ben Chilwell. Chilwell was in de 78e minuut dicht bij de gelijkmaker, maar hij zag zijn kopbal gered worden door keeper Kasper Schmeichel en de doelpaal. In de 87e minuut onderscheidde Schmeichel zich met een knappe redding met zijn linkerhand op een schot van Mount. Chelsea dacht in de slotminuut alsnog langszij te komen, maar die treffer ging tot grote vreugde van de fans van Leicester niet door wegens buitenspel. Dat werd duidelijk dankzij de videoscheidsrechter.
Leicester speelde vier keer eerder de finale van de FA Cup en verloor al die wedstrijden. Chelsea kan zich nu richten op de finale van de Champions League van eind mei tegen Manchester City. Voor die tijd hopen de Londenaren zich via de competitie voor de nieuwe editie van de Champions League te kwalificeren. Dat laatste geldt ook voor Leicester City.
Meer uit Voetbal
SAO PAULO (ANP) - Zakaria Labyad vervolgt zijn loopbaan bij Corinthians. De in Utrecht geboren voetballer wordt ploeggenoot van Memphis Depay, die zich hard heeft gemaakt voor zijn komst. Dat heeft de club uit São Paulo bekendgemaakt.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vitezslav Jaros heeft vrijdag een zware knieblessure opgelopen tijdens de training van Ajax. De Tsjechische doelman komt dit seizoen niet meer in actie voor de club uit Amsterdam. Volgens Ajax moet de van FC Liverpool gehuurde keeper geopereerd worden.
14 uur geledenMILAAN (ANP/DPA) - Kirsty Coventry gaat onderzoeken of FIFA-voorzitter Gianni Infantino de regels heeft overtreden door een overeenkomst te sluiten met de nieuwe Vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) bekendgemaakt in Milaan.
15 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid is woensdag in het uitduel met Benfica niet van het veld gestapt omdat Vinícius Júnior zelf verder wilde spelen. De Braziliaanse aanvaller werd naar eigen zeggen racistisch uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni. Vinícius attendeerde de scheidsrechter van het duel in de tussenronde van de Champions League daarop en verliet even het speelveld. Na ruim tien minuten besloot hij de wedstrijd toch te hervatten.
16 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De rentree van Matthijs de Ligt bij Manchester United laat nog even op zich wachten. "Hij werkt erg hard om terug te komen, maar hij is nog niet ver genoeg", zei trainer Michael Carrick tijdens een persconferentie voor het uitduel van maandag met Everton in de Premier League.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie wil nieuweling Raheem Sterling zondag graag speelminuten geven in de Eredivisiewedstrijd tegen Telstar. Dat zei hij vrijdag tijdens een persconferentie.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn is voorlopig niet inzetbaar voor Feyenoord. Dat heeft trainer Robin van Persie vrijdagmiddag bevestigd tijdens een persconferentie in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Telstar. De middenvelder raakte geblesseerd in de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles, nadat hij de eveneens geblesseerde Oussama Targhalline had vervangen.
20 uur geleden