Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ticketmaster-moeder bevestigt datalek, doet onderzoek

Ticketmaster-moeder bevestigt datalek, doet onderzoek

BEVERLY HILLS (ANP/AFP/RTR) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, heeft bevestigd dat het een datalek bij de ticketverkoper onderzoekt. In een melding van Live Nation bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC staat dat er "ongeautoriseerde activiteiten" zijn aangetroffen in een database met voornamelijk gegevens van Ticketmaster.

Een hackersgroep met de naam ShinyHunters meldde donderdag de persoonlijke gegevens van 560 miljoen klanten van Ticketmaster in handen te hebben. Het ging onder meer om namen, adressen, e-mailadressen, telefoonnummers, creditcardgegevens en ticketaankopen. Het bewijs voor het buitmaken van die data deelde de groep op het darkweb.

"We werken eraan om de risico's voor onze gebruikers en het bedrijf te beperken en hebben de politie op de hoogte gesteld en werken met hen samen", stelt Live Nation in de SEC-melding. Het bedrijf voegde daaraan toe dat het incident "geen materiƫle invloed heeft gehad op onze algemene bedrijfsvoering of op onze financiƫle situatie of bedrijfsresultaten, en we denken ook niet dat dit redelijkerwijs het geval zal zijn".

Er is nog veel onduidelijk over de cyberaanval, bijvoorbeeld of er ook persoonlijke gegevens van Nederlandse klanten in handen zijn van cybercriminelen. Vrijdag meldde een Nederlandse woordvoerster namens Ticketmaster daarover nog geen informatie te hebben. Ook de Autoriteit Persoonsgegevens (AP), waar organisaties en bedrijven datalekken moeten melden, kon nog niets zeggen.

Meer uit Financieel

KLM waarschuwt na stakingsverbod: cao-probleem niet opgelost

HAARLEM (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM noemt het "goed voor onze passagiers en het bedrijf" dat een rechter de 24-uursstaking van grondpersoneel op Schiphol heeft verboden. FNV en CNV wilden medewerkers het werk laten neerleggen om de eis voor koopkrachtbehoud kracht bij te zetten. KLM waarschuwt tegelijkertijd dat het cao-conflict nog niet is opgelost en zegt snel met alle bonden te willen overleggen over de cao.

13 minuten geleden
FNV noemt stakingsverbod zuur, maar KLM is niet van acties af

HAARLEM (ANP) - Vakbond FNV noemt het "enorm zuur" dat de rechter een staking van grondpersoneel van KLM op Schiphol verbiedt. "We worden beknot in ons stakingsrecht", zegt bestuurder John van Dorland na afloop van het kort geding. De rechter vond de veiligheidsrisico's rond de staking te groot om hem door te laten gaan. Van Dorland waarschuwt dat KLM hiermee nog altijd niet van acties af is. "We beraden ons nu op vervolgstappen", zegt hij.

13 minuten geleden
Krant: Shell voert gesprekken over overname branchegenoot BP

NEW YORK (ANP) - Olie- en gasconcern Shell is begonnen met verkennende gesprekken over een mogelijke overname van concurrent BP. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van ingewijden. Daarmee is er opnieuw een toonaangevend medium dat over deze mogelijke megadeal bericht. Vorige maand stelde persbureau Bloomberg al dat Shell een overname van BP zou overwegen.

38 minuten geleden
Brussel duikt dieper in overname moederbedrijf Pringles door Mars

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie is een uitgebreid concurrentieonderzoek gestart naar de miljardenovername van Pringles-moederbedrijf Kellanova door chocoladefabrikant Mars. In Brussel leven zorgen dat de deal tot hogere prijzen voor consumenten zou kunnen leiden.

42 minuten geleden
Rechter verbiedt 24-uursstaking KLM-personeel op Schiphol

HAARLEM (ANP) - Grondpersoneel van KLM mag zaterdag niet 24 uur lang staken, oordeelt de rechtbank in Haarlem. Vakbonden FNV en CNV kondigden de actie op Schiphol aan om hun eisen voor koopkrachtbehoud kracht bij te zetten. KLM spande een kort geding aan omdat de luchtvaartmaatschappij de actie te ver vindt gaan. De rechter oordeelt dat de staking te ingrijpend is door alle mogelijke veiligheidsproblemen die op Schiphol kunnen ontstaan.

42 minuten geleden
Shell ontkent gesprekken over mogelijke overname rivaal BP

LONDEN (ANP) - Olie- en gasconcern Shell ontkent berichtgeving van The Wall Street Journal dat het in onderhandeling zou zijn over de overname van concurrent BP. "Dit is opnieuw speculatie in de markt. Er vinden geen gesprekken plaats", heeft een woordvoerder van Shell gezegd tegen persbureau ANP.

1 uur geleden
Bedrijfsleven reageert positief op uitkomsten NAVO-top

DEN HAAG (ANP) - In het Nederlandse bedrijfsleven wordt positief gereageerd op de uitkomsten van de NAVO-top. "De internationale veiligheidscontext is fundamenteel veranderd. Daarom is het goed dat NAVO-bondgenoten nu gezamenlijk hebben besloten onze collectieve veiligheid te versterken en defensie-uitgaven te verhogen", stelt ondernemersorganisatie VNO-NCW.

1 uur geleden