Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Thyssenkrupp verhoogt verwachtingen door vraag uit China

Thyssenkrupp verhoogt verwachtingen door vraag uit China

ESSEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse industrieconcern Thyssenkrupp schroeft de verwachtingen wat betreft de winst en de omzet in het lopende boekjaar opnieuw op. Dat doet het concern na beter dan verwachte resultaten in het tweede kwartaal van zijn gebroken boekjaar, ingegeven door een grote vraag naar industriƫle onderdelen en componenten voor de autosector uit China.

Het concern rekent in het huidige boekjaar dat loopt tot en met september op een bedrijfswinst van enkele honderden miljoenen euro's, voor aftrek van belastingen en rentes. Eerder dacht ThyssenKrupp quitte te kunnen spelen. Ook qua orders kijkt het industrieconcern positiever vooruit.

Onlangs bleek dat de Chinese import in april onverwacht hard is gegroeid, wat betekent dat de op een na grootste economie van de wereld weer flink op stoom komt. Wel tekenden economen eerder al op dat het herstel van de bedrijvigheid in het land weliswaar doorzette, maar door het chiptekort, wereldwijde logistieke problemen en stijgende transportprijzen wel langzamer is dan verwacht.

Staalproductie

Topvrouw Martina Merz van Thyssenkrupp waarschuwde dat het bedrijf er nog niet is. Al voor de coronapandemie had Thyssenkrupp het moeilijk vanwege structurele problemen met zijn divisie voor staalproductie. Gesprekken over fusies met onder meer Tata Steel en Liberty Steel liepen op niets uit. Thyssenkrupp maakte vorig maand een nieuwe ontslagronde bekend waarin 750 banen verdwijnen. Die komen bovenop de duizenden banen die al verdwenen door de coronacrisis.

Thyssenkrupp sloot het tweede kwartaal van het boekjaar af met een omzet uit voortgezette activiteiten van 8,6 miljard euro. Dat was 4 procent meer dan een jaar eerder. De orders dikten met 14 procent aan tot eveneens 8,6 miljard euro. Het bedrijfsresultaat was 220 euro positief waar een jaar eerder een verlies van 279 miljoen euro werd geboekt.

Meer uit Financieel

Bloomberg: grote vraag naar aandelen SpaceX bij beursgang

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar aandelen bij de beursgang van SpaceX is groot. Volgens bronnen van persbureau Bloomberg is die vraag zelfs groter dan het aantal aandelen dat SpaceX gaat uitgeven bij de beursgang in New York die volgende week vrijdag plaats zou moeten vinden.

34 minuten geleden
AEX sluit met verlies, betalingsverwerker Adyen grootste daler

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met verlies gesloten. Betalingsdienstverlener Adyen was de grootste daler in de hoofdindex, naar verluidt door een negatief analistenrapport over het bedrijf. Ook de chipfondsen stonden bij de verliezers.

1 uur geleden
Anthropic pleit voor 'pauzeknop' bij ontwikkeling van AI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic pleit voor een 'pauzeknop' bij de ontwikkeling van de geavanceerdste AI-systemen. Die moet mensen de mogelijkheid geven om na te gaan wat de gevolgen van de nieuwe technologie zijn. Wereldwijde afspraken daarover worden vooral belangrijk als AI-systemen steeds meer taken van mensen overnemen bij de verdere ontwikkeling van kunstmatige intelligentie, stelt medeoprichter Jack Clark in een blogpost.

2 uur geleden
Europese nieuwsbedrijven klagen Google aan om technologiemisbruik

AMSTERDAM (ANP) - Een groep van ruim twintig Europese nieuwsuitgevers heeft Google aangeklaagd bij de rechtbank in Amsterdam. Ze eisen een schadevergoeding van meer dan 640 miljoen euro, omdat ze verliezen zouden hebben geleden door concurrentiebeperkend gedrag van het techconcern rond zijn onlineadvertentietechnologie. Dat meldt de Europese procesfinancier LitFin. Een van de organisaties is FD Mediagroep, het bedrijf achter Het Financieele Dagblad en BNR Nieuwsradio.

3 uur geleden
Sportmerk Lululemon keldert op Wall Street na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - Lululemon Athletica ging vrijdag fors onderuit op de beurzen in New York. De Canadees-Amerikaanse sportkledingfabrikant, bekend van yogaleggings, boekte afgelopen kwartaal meer omzet, maar zag de nettowinst dalen. Ook de winstverwachting voor het huidige kwartaal viel lager uit dan gehoopt. Het bedrijf werd daarnaast negatiever over de vooruitzichten voor het hele jaar. Het aandeel werd 9 procent lager gezet.

3 uur geleden
Werkgelegenheid VS groeit veel sterker dan verwacht

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in mei veel sterker gegroeid dan verwacht, ondanks de economische onzekerheid door de oorlog in het Midden-Oosten en sterk gestegen inflatie door de hoge brandstofprijzen. Volgens het Amerikaanse ministerie van Arbeid ging het om een groei met 172.000 banen. Economen hadden in doorsnee op 88.000 nieuwe arbeidsplaatsen gerekend.

3 uur geleden
RVO-baas Abdeluheb Choho wordt topman uitkeringsinstantie UWV

DEN HAAG (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV wordt per 1 september geleid door Abdeluheb Choho. Hij volgt Maarten Camps op die de organisatie na zes jaar gaat verlaten.

4 uur geleden