Thyssenkrupp verhoogt verwachtingen door vraag uit China
ESSEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse industrieconcern Thyssenkrupp schroeft de verwachtingen wat betreft de winst en de omzet in het lopende boekjaar opnieuw op. Dat doet het concern na beter dan verwachte resultaten in het tweede kwartaal van zijn gebroken boekjaar, ingegeven door een grote vraag naar industriële onderdelen en componenten voor de autosector uit China.
Het concern rekent in het huidige boekjaar dat loopt tot en met september op een bedrijfswinst van enkele honderden miljoenen euro's, voor aftrek van belastingen en rentes. Eerder dacht ThyssenKrupp quitte te kunnen spelen. Ook qua orders kijkt het industrieconcern positiever vooruit.
Onlangs bleek dat de Chinese import in april onverwacht hard is gegroeid, wat betekent dat de op een na grootste economie van de wereld weer flink op stoom komt. Wel tekenden economen eerder al op dat het herstel van de bedrijvigheid in het land weliswaar doorzette, maar door het chiptekort, wereldwijde logistieke problemen en stijgende transportprijzen wel langzamer is dan verwacht.
Staalproductie
Topvrouw Martina Merz van Thyssenkrupp waarschuwde dat het bedrijf er nog niet is. Al voor de coronapandemie had Thyssenkrupp het moeilijk vanwege structurele problemen met zijn divisie voor staalproductie. Gesprekken over fusies met onder meer Tata Steel en Liberty Steel liepen op niets uit. Thyssenkrupp maakte vorig maand een nieuwe ontslagronde bekend waarin 750 banen verdwijnen. Die komen bovenop de duizenden banen die al verdwenen door de coronacrisis.
Thyssenkrupp sloot het tweede kwartaal van het boekjaar af met een omzet uit voortgezette activiteiten van 8,6 miljard euro. Dat was 4 procent meer dan een jaar eerder. De orders dikten met 14 procent aan tot eveneens 8,6 miljard euro. Het bedrijfsresultaat was 220 euro positief waar een jaar eerder een verlies van 279 miljoen euro werd geboekt.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC+ is bezorgd over de kostbare aanvallen op energiefaciliteiten in het Midden-Oosten en de vrijwel volledige blokkade van de Straat van Hormuz voor de scheepvaart door Iran. Dat staat in een verklaring van de OPEC+ die is ingezien door persbureau Reuters. De OPEC+ vergadert zondag over de productie.
1 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Het staatsolieconcern van Koeweit zegt dat een Iraanse drone-aanval zware schade heeft aangericht aan oliefaciliteiten in de Golfstaat. Volgens Kuwait Petroleum Corporation is er brand ontstaan bij olie-infrastructuur door de aanval.
3 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van oliekartel OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, gaan hun productie verder verhogen te midden van de oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Volgens afgevaardigden van de OPEC+ tegen persbureau Bloomberg gaat het productievolume in mei met 206.000 vaten per dag omhoog. Zondagmiddag is er overleg van de OPEC+.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertig grootste beursgenoteerde bedrijven van Duitsland in de DAX-index op de aandelenbeurs in Frankfurt gaan dit jaar een recordbedrag aan dividend uitkeren aan de aandeelhouders. Dat meldt advies- en accountantskantoor EY in een onderzoek. In totaal gaat het om een bedrag van 55,3 miljard euro, een stijging van bijna 6 procent vergeleken met vorig jaar.
6 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere luchthavens in Italië waarschuwen luchtvaartmaatschappijen voor beperkingen bij de bevoorrading van vliegtuigbrandstof door de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat om de luchthavens van Bologna, Milaan Linate, Treviso en Venetië. De voorraad aan kerosine op die vliegvelden is beperkt.
8 uur geledenHANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.
1 dag geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.
1 dag geleden