
Thuiswerken is het populairst in de Randstad
DEN HAAG (ANP) - Thuiswerken is in trek en slaat vooral aan in de Randstad en andere stedelijke gebieden met grote verkeersdrukte. Dat schrijft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in een nieuw rapport.
De agglomeratie Amsterdam, de Gooi- en Vechtstreek en provincie Utrecht lopen qua thuiswerken voorop. Hier werkt bijna de helft van de arbeidskrachten wel eens thuis. Hoogopgeleiden zijn hier oververtegenwoordigd, en die werken vaker thuis. In de rest van de Randstad en andere grote steden in het land is dat ook zo. Bovendien werken veel mensen in de Randstad in sectoren waar thuiswerken gebruikelijk is, zoals de bankensector en het onderwijs.
Het CBS ziet ook dat thuiswerken populair is in gebieden waar mensen lang moeten reizen voor hun werk. Een groot deel van de Randstad heeft hiermee te maken. Zo zijn inwoners van de agglomeratie Den Haag gemiddeld 36 minuten onderweg naar hun werk, het langst van heel Nederland.
De afgelopen jaren zijn meer mensen gaan werken vanuit huis. In 2018 deden 3,3 miljoen mensen dit, zo'n 500.000 meer dan vijf jaar eerder. De meesten werken niet structureel thuis, maar af en toe.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is bereid voor 50 miljard euro meer uit de Verenigde Staten te importeren als dat leidt tot een handelsakkoord met president Donald Trump. Dat zei eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) in een interview met de Financial Times. Het is volgens hem echter onacceptabel als de VS de importheffing van 10 procent op alle goederen uit de EU in stand houden.
2 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Apple heeft in de eerste drie maanden van 2025 een hogere omzet en winst geboekt. Het Amerikaanse techbedrijf profiteerde van de gestegen verkoop van iPhones en de groei van zijn dienstentak, waar bijvoorbeeld de App Store en Apple Music onder vallen. De omzet in China daalde juist.
4 uur geledenSEATTLE (ANP) - Amazon heeft in het eerste kwartaal een hogere omzet en winst geboekt dan een jaar eerder. Daarbij profiteerde het techbedrijf zowel van betere verkopen door zijn webwinkels als van de grotere vraag naar zijn clouddiensten. Maar bij beleggers blijven zorgen over de impact van importheffingen spelen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met winsten gesloten. Beleggers putten hoop uit beter dan verwachte kwartaalresultaten van techbedrijven Microsoft en Meta, het moederbedrijf van Facebook en Instagram. Zorgen over de impact van Donald Trumps handelsbeleid op de economie verschoven daardoor meer naar de achtergrond.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische investeerder in zorgvastgoed Aedifica wil zijn branchegenoot Cofinimmo overnemen. Beide bedrijven investeren in bijvoorbeeld zorgtehuizen, onder andere in Nederland. Door samen te gaan versterken ze hun positie op de markten waar ze al erg actief zijn en breiden ze uit naar andere landen, betoogt Aedifica.
6 uur geledenMILWAUKEE (ANP) - Harley-Davidson stopt met verdere investeringen in zijn dochterbedrijf voor elektrische motorfietsen, LiveWire. Er is veel minder vraag naar elektrische voertuigen dan eerder gedacht en daar verandert de komende tijd waarschijnlijk weinig aan, zei topman Jochen Zeitz in een toelichting op de kwartaalcijfers.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse bank Citigroup heeft de voormalige handelsgezant van de Verenigde Staten, Robert Lighthizer, in dienst genomen als adviseur. Lighthizer was Donald Trumps handelsgezant tijdens diens eerste termijn als president van de VS. Het is de bedoeling dat hij die ervaring gebruikt in adviezen aan klanten van Citi over het Amerikaanse handelsbeleid, dat onder Trump wordt gekenmerkt door onzekerheid over handelsspanningen.
8 uur geleden