Amazon boekt hogere winst en omzet, zorgen over heffingen blijven
SEATTLE (ANP) - Amazon heeft in het eerste kwartaal een hogere omzet en winst geboekt dan een jaar eerder. Daarbij profiteerde het techbedrijf zowel van betere verkopen door zijn webwinkels als van de grotere vraag naar zijn clouddiensten. Maar bij beleggers blijven zorgen over de impact van importheffingen spelen.
De omzet steeg 9 procent tot 155,7 miljard dollar. Daarop boekte het bedrijf een 20 procent hogere operationele winst van 18,4 miljard dollar.
Analisten vrezen dat de groei in het afgelopen kwartaal vertekend is, doordat Amerikaanse klanten mogelijk nog snel inkopen deden voordat importheffingen producten van de webwinkel duurder zouden maken. Maar in het lopende tweede kwartaal verwacht het bedrijf de omzet aanzienlijk op te blijven voeren, met 7 tot 11 procent.
Tegenvaller
De prognose voor de operationele winst viel echter tegen. Amazon verwacht dat dit resultaat tussen de 13 miljard en 17,5 miljard dollar uitkomt, terwijl analisten in doorsnee op 17,8 miljard dollar hadden gerekend.
Opnieuw was de clouddivisie AWS de grootste winstmachine voor het techbedrijf. Dit onderdeel biedt veel diensten aan voor dataopslag, maar groeit nu vooral hard doordat techbedrijven gebruikmaken van de rekenkracht in datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI).
Kwartaalcijfers
In een toelichting op de kwartaalcijfers meldde topman Andy Jassy tevreden te zijn, "vooral over het tempo van innovatie en voortdurende verbeteringen van de klantervaring". Hij noemde onder andere de nieuwe versie van de persoonlijke assistent Alexa en nieuwe chips voor de clouddivisie die AI-toepassingen ondersteunen als voorbeelden. Over de precieze impact van Donald Trumps importheffingen stond weinig in het kwartaalbericht.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten lieten maandag een overtuigend herstel zien na de verliezen van afgelopen weken. De beurshandel kreeg steun van een sterke daling van de olieprijs. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten zorgde nog wel voor een gespannen stemming bij beleggers.
29 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De internationale luchthaven van Berlijn schort woensdag al het passagiersverkeer op vanwege een staking, meldt Berlin Brandenburg Airport. De staking raakt 445 vluchten en ongeveer 57.000 passagiers, aldus de exploitant van de luchthaven.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vaste energiecontracten zijn ook na de gestegen prijzen nog populair. De belangstellingspiek van vlak na het uitbreken van de Iranoorlog is voorbij, maar energiebedrijven zien nog steeds meer overstappers dan daarvoor. De prijs van een nieuw vast contract ligt door de hogere gasprijs nu gemiddeld zo'n 5 procent hoger dan eerst, wat op jaarbasis voor een doorsnee huishouden een prijsstijging van zo'n 100 euro is, zo staat in een Kamerbrief van maandag.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, is maandag hoger gesloten. Beleggers reageerden vooral positief op de olieprijzen die daalden door ontwikkelingen rond de Straat van Hormuz. ASML en Shell behoorden tot de grootste stijgers.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Na maanden van stagnatie kwam er maandag beweging in de spaarrente. De hoogste spaarrente op een vrij opneembare spaarrekening schoot omhoog van 2,05 naar 2,50 procent. "Een opmerkelijke verhoging", constateert de financiƫle vergelijkingssite Geld.nl.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Veel werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, hebben maandag gestaakt. Met slechts een kleine bezetting zijn er nog wel pakketten gereden, meldt FNV.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) kunnen meer olie vrijgeven uit de noodreserves als dat nodig is. Dat zei directeur Fatih Birol maandag. Hij wees daarbij op de achtergebleven noodvoorraad olie.
5 uur geleden