Thuisduels FC Groningen en SC Cambuur stilgelegd na gooien bekers
GRONINGEN (ANP) - Twee wedstrijden in de Keuken Kampioen Divisie zijn vrijdag tijdelijk stilgelegd nadat er bekers met bier op het veld werden gegooid. Dat gebeurde bij FC Groningen - Jong Ajax en bij SC Cambuur - FC Emmen.
Nadat Romano Postema in de tweede helft de 2-0 had gemaakt voor Groningen, werden er vanaf de tribunes beker bier op het veld gegooid. Het duel lag korte tijd stil en werd daarna weer hervat. Bij Cambuur ging het ook mis na het maken van een doelpunt. Toen Michael Breij de aansluitingstreffer maakte voor Cambuur (1-2) vlogen meerdere bekers het veld op. Ook in Leeuwarden werd de wedstrijd snel weer hervat.
De KNVB scherpte vorig seizoen, na meerdere incidenten in stadions, de richtlijnen aan en besloot wedstrijden tijdelijk stil te leggen als er voorwerpen op het veld werden gegooid. Bij herhaling moesten die wedstrijden definitief worden gestaakt. Duels werden gelijk gestaakt als spelers of scheidsrechters geraakt waren door voorwerpen uit het publiek.
Die laatste regel is onlangs aangepast. Een duel hoeft in dat geval niet meer definitief te worden gestaakt als de dader meteen wordt aangehouden en een speler of scheidsrechter geen letsel heeft opgelopen.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de allereerste FIFA Women's Champions Cup gewonnen en daarmee ongeveer 2 miljoen euro verdiend, de grootste geldprijs ooit in het vrouwenvoetbal. De winnaar van de Champions League versloeg in het Emirates Stadium van Londen de Braziliaanse club Corinthians met 3-2 na verlenging.
8 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam en Go Ahead Eagles hebben met 1-1 gelijkgespeeld. Beide clubs schoten weinig op met het behaalde punt. Go Ahead blijft veertiende met 22 punten, Volendam vijftiende met 18 punten.
10 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich zondag versterkt met twee spelers. De huidige nummer 3 van de Eredivisie maakte eerst de komst van de Noorse middenvelder Isak Hansen-Aarøen bekend en daarna die van de IJslandse middenvelder Willum Willumsson.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP/Belga) - RSC Anderlecht heeft coach Besnik Hasi ontslagen. Dat gebeurde enkele uren nadat de club uit Brussel in Luik met 2-0 had verloren van Standard. Assistent-coach Edward Still wordt tijdelijk naar voren geschoven als vervanger, meldde de clubleiding.
10 uur geledenCREMONA (ANP) - Internazionale heeft ook de uitwedstrijd tegen Cremonese gewonnen. Lautaro Martínez en Piotr Zieliński scoorden voor rust voor de koploper (0-2).
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft punten verspeeld in de Premier League met een gelijkspel bij Tottenham Hotspur. De nummer 2 in de stand leidde na de eerste helft met 2-0, maar de Spurs knokten zich in de tweede helft naar 2-2. City kwam met het behaalde punt in Londen op 47 punten, 6 minder dan koploper Arsenal, dat zaterdag met 4-0 had gewonnen van Leeds United.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko maakt het seizoen af bij Ajax. De 29-jarige linksback uit Oekraïne komt over van Arsenal en heeft zich tot juli aan de club uit Amsterdam verbonden.
13 uur geleden