Thuisbezorgd.nl verwacht extra drukte op nieuwjaarsdag
DEN HAAG (ANP) - Nederlanders laten deze feestdagenperiode flink meer eten thuisbezorgen als gevolg van de coronasluiting van de horeca. Voor nieuwjaarsdag, op vrijdag 1 januari, verwacht Thuisbezorgd.nl dat er twee keer zoveel besteld zal worden als normaal. De maaltijdbezorger heeft ook al een hele drukke kerst achter de rug.
Met kerst werd er dit jaar meer eten besteld bij restaurants dan een jaar terug. En op 27 december, de dag na kerst, werd ongeveer de helft meer thuisbezorgd in vergelijking met een normale dag.
Nieuwjaarsdag is doorgaans ook een van de drukste dagen van het jaar, aldus een woordvoerder van het bedrijf. "We verwachten dat die dit keer nog wat drukker wordt, mede omdat het bedrijf is gegroeid, maar ook omdat je vanwege de maatregelen nu minder bij familie op bezoek kunt."
Veiligheid bezorgers
Met de jaarwisseling stopt Thuisbezorgd.nl de service rond 20.00 uur 's avonds, uit veiligheid voor de bezorgers. Dat was in voorgaande jaren ook al, omdat het bedrijf het na die tijd vanwege het afsteken van vuurwerk niet veilig genoeg achtte. Voor dit jaar zijn er geen verdere aanvullende maatregelen voor de veiligheid van bezorgers genomen. Het kabinet heeft voor deze jaarwisseling een eenmalig vuurwerkverbod afgekondigd.
Er werd met de kerstdagen vooral besteld in de categorieën Aziatisch, bijvoorbeeld Thais, sushi en Indonesisch. Ook burgers en Italiaans, zoals pizza's en pasta, was gewild. Die categorieën zijn al een aantal jaar erg populair, vertelt de woordvoerder. De salades, poké bowls en vegan bowls zijn al een aantal jaren de hardste groeiers. "Met de kerst was dat eigenlijk een beetje hetzelfde." Wel werd er voor hogere bedragen besteld. Ook dat is met kerst geen uitzondering. "Omdat mensen denken: het is een feestdag, laten we onszelf extra verwennen."
Bij Deliveroo was het eveneens druk in de afgelopen periode met dus ook de kerstdagen, zonder concrete cijfers te kunnen geven. Deliveroo verwacht dat er ook behoefte is aan maaltijdbezorging op oudejaarsavond. Daarbij houdt het bedrijf rekening met de veiligheid van bezorgers, zo worden maaltijden contactloos bezorgd. Bovendien houdt Deliveroo tijdens de jaarwisseling, zoals dat op elke avond gebeurt, de situatie in de steden in de gaten wat betreft onveilige situaties, aldus een woordvoerder.
Meer uit Financieel
LUXEMBURG (ANP) - Banken moeten klanten onmiddellijk compenseren na bankfraude, ook als een klant ernstig nalatig is geweest. Dat oordeelde het Europees Hof van Justitie donderdag. De bank kan de schade achteraf wel op de klant proberen te verhalen als die grof nalatig is geweest.
31 minuten geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn heeft de leveringen van houdbare en versproducten aan winkels in het hele land volledig hervat. Dat meldt de supermarktketen in een update over het cyberbeveiligingsincident dat sinds zondag voor problemen zorgt. Donderdagochtend waren in verschillende Albert Heijn-vestigingen nog lege schappen te zien, vooral van verse producten. Online bestellen is nog altijd niet mogelijk, ook is de website van de supermarktketen nog onbereikbaar.
49 minuten geledenPARIJS (ANP) - Het Franse drankenconcern Pernod Ricard blijft last houden van zwakke marktomstandigheden in de Verenigde Staten en Europa. Het bedrijf achter merken zoals Absolut Vodka, Martell, Malibu, Jameson en Chivas Regal deed in het afgelopen kwartaal wel goede zaken in India, een belangrijke groeimarkt voor het concern. Pernod Ricard bereidt daar een beursgang voor, die nog wel goedgekeurd moet worden door het bestuur.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een flink verlies begonnen. Vooral de chipbedrijven stonden onder druk na een verkoopgolf in de Amerikaanse en Aziatische chipsector. De chipaandelen zijn dit jaar hard gestegen door de grote vraag naar chips voor AI-toepassingen, maar beleggers vragen zich af of die koerswinsten wel houdbaar zijn.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In verschillende Albert Heijn-vestigingen in Nederland zijn donderdag nog lege schappen te zien van verse producten, zoals groente en fruit. Wel lijkt het erop dat er weer meer wordt bijgevuld, nu het herstel van de leveringen aan supermarkten is ingezet.
2 uur geledenHSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, 's werelds grootste producent van geavanceerde chips voor AI-toepassingen, heeft in het derde kwartaal van 2026 opnieuw een recordwinst geboekt. Het is het zesde kwartaal op rij dat de belangrijke klant van de Nederlandse chipmachinefabrikant ASML een recordwinst heeft behaald.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Uitbater van laadstations voor elektrische auto's Fastned zegt het bouwtempo van nieuwe stations te versnellen. De exploitant heeft momenteel 65 laadstations in aanbouw, bijna het dubbele aantal ten opzichte van vorig jaar.
3 uur geleden