Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Thover begint met alternatief vervoer voor vergeten dorpen op Tholen

Thover begint met alternatief vervoer voor vergeten dorpen op Tholen

THOLEN - Na enkele uitdagingen met het materiaal is Thover Tholen vandaag begonnen met een nieuwe vervoersdienst voor het eiland. De stichting Thover zet een busje met rolstoellift in om door dorpen te rijden waar de reguliere busdiensten vanaf volgend jaar niet langer zullen stoppen. De route is speciaal voor mensen met beperkte mobiliteit. In de plannen voor nieuwe busroutes op Tholen is volgend jaar weinig tot geen plek voor de dorpen. 

Het busje van Thover is vanochtend begonnen aan de route, startend vanuit Anna-Jacobapolder. “De meeste mensen gaan eerst de kat uit de boom kijken”, verwacht projectleider Dolf Becx van Thover voor de eerste zes weken. “We beginnen met één dag per week een vaste route te rijden via Sint-Philipsland en Oud-Vossemeer naar Tholen, en ‘s middags weer terug. We stoppen in het centrum, bij woonvoorzieningen voor ouderen, en recht voor de deur van mensen met een beperking. De route is bedoeld voor mensen die beperkt mobiel zijn en per keer kunnen maximaal acht mensen mee.”

Thover Tholen is ervan overtuigd dat deze route zeer nodig is: “We zijn ervan overtuigd dat er mensen zijn die graag zelfstandig naar andere plekken binnen de gemeente Tholen willen gaan, maar dat momenteel niet kunnen. Dit gebeurt bijvoorbeeld omdat de bushaltes soms ver van hun huizen liggen. De gewone stadsbus kan niet door smalle straatjes en in- en uitstappen kan lastig zijn.”

Gevlucht uit verre landen

De stichting werkt met een paar vrijwilligers die een integratietraject volgen. Ze fungeren vaak als chauffeur en soms als begeleider. Het zijn mensen die vanwege honger en geweld uit verre landen zijn gevlucht en nu in Tholen wonen. Ze willen graag iets terugdoen voor de gastvrijheid van Tholen. De chauffeurs beschikken over een geldig rijbewijs en zijn getest voor hun werk. Ook spreken ze voldoende Nederlands om hun werk goed uit te oefenen. Eén van de vrijwilligers is in het buitenland zelfs buschauffeur geweest.

Momenteel is Thover al actief met vervoer naar dagbestedingen voor ouderen en met bijzonder vervoer naar scholen. Ze starten nu met een nieuw experiment, gesteund door de gemeente en de provincie. Hiermee proberen ze een oplossing te bieden voor beperkt openbaar vervoer op Tholen.

Meer uit Tholen

Burgemeester Sijbers: ‘Elke oorlog eist levens met verdriet dat blijft’

THOLEN - In het wandelpark bij de Vossemeersepoort is zondagavond de Dodenherdenking gehouden. Tijdens de plechtigheid stonden inwoners, jongeren, veteranen en internationale gasten in stilte stil bij de slachtoffers van oorlog en geweld. Burgemeester Marleen Sijbers hield een toespraak.

16 uur geleden
Vanmiddag eerste duik van het jaar bij zwembaden De Spetter en Haestinge

SINT-MAARTENSDIJK/THOLEN - De buitenzwembaden De Spetter in Tholen en Haestinge in Sint-Maartensdijk gaan vanmiddag eindelijk open. Bezoekers kunnen vanaf 13.00 uur terecht voor een frisse duik op Bevrijdingsdag.

21 uur geleden
Monument onthuld bij Grote Nol voor drie gesneuvelde Engelse militairen

SINT-ANNALAND - Aan de Grote Nol bij Sint-Annaland is zaterdag een nieuw oorlogsmonument onthuld ter nagedachtenis aan drie Britse militairen die tachtig jaar geleden omkwamen tijdens een Duitse overval. Zestien familieleden van de omgekomen soldaten waren aanwezig bij de plechtigheid.

1 dag geleden
Concordia Tholen viert 140-jarig jubileum verder met bijzondere muziekmarathon

THOLEN - Concordia Tholen viert haar 140-jarig bestaan met meerdere optredens in het kader van dit jubileum. Van vrijdag 16 tot zaterdag 17 mei vindt er een muziekmarathon plaats waarbij er geprobeerd wordt om 24 uur lang aan één stuk door muziek wordt gespeeld.

2 dagen geleden
Gitarist Cordas sluit Thoolse concertreeks af met Zuid-Amerikaanse klanken

THOLEN - De Stichting Anthonie Keldermans Concerten sluit op zaterdag 10 mei haar concertseizoen af met een bijzonder optreden van gitarist Fernando Riscado Cordas. Het laatste avondconcert vindt plaats in het Oude Stadhuis van Tholen en in het teken van Zuid-Amerikaanse muziek. 

2 dagen geleden
Carolien opent vakantiewoning voor mensen met een intensieve zorgvraag

THOLEN - Precies honderd jaar na de geboorte van Marus Klippel werd afgelopen donderdag 't Huysje van Klippel geboren. Deze vakantiewoning aan de Kettingdijk in Tholen biedt een onderkomen aan mensen met een intensieve zorgvraag. De feestelijke opening werd verricht door Carolien Bierens en Hugo de Jonge.

3 dagen geleden
Dodenherdenking in Tholen met Pools bezoek en plechtigheid in wandelpark

THOLEN - Het 4 mei Comité organiseert samen met de gemeente Tholen zondagavond de officiële herdenking in het wandelpark nabij de Vossemeersepoort. Tijdens de plechtigheid houdt burgemeester Sijbers een toespraak en is er een kranslegging. Ook is er een Poolse delegatie aanwezig uit zusterstad Ilawa. 

3 dagen geleden