Thover begint met alternatief vervoer voor vergeten dorpen op Tholen
THOLEN - Na enkele uitdagingen met het materiaal is Thover Tholen vandaag begonnen met een nieuwe vervoersdienst voor het eiland. De stichting Thover zet een busje met rolstoellift in om door dorpen te rijden waar de reguliere busdiensten vanaf volgend jaar niet langer zullen stoppen. De route is speciaal voor mensen met beperkte mobiliteit. In de plannen voor nieuwe busroutes op Tholen is volgend jaar weinig tot geen plek voor de dorpen.
Het busje van Thover is vanochtend begonnen aan de route, startend vanuit Anna-Jacobapolder. “De meeste mensen gaan eerst de kat uit de boom kijken”, verwacht projectleider Dolf Becx van Thover voor de eerste zes weken. “We beginnen met één dag per week een vaste route te rijden via Sint-Philipsland en Oud-Vossemeer naar Tholen, en ‘s middags weer terug. We stoppen in het centrum, bij woonvoorzieningen voor ouderen, en recht voor de deur van mensen met een beperking. De route is bedoeld voor mensen die beperkt mobiel zijn en per keer kunnen maximaal acht mensen mee.”
Thover Tholen is ervan overtuigd dat deze route zeer nodig is: “We zijn ervan overtuigd dat er mensen zijn die graag zelfstandig naar andere plekken binnen de gemeente Tholen willen gaan, maar dat momenteel niet kunnen. Dit gebeurt bijvoorbeeld omdat de bushaltes soms ver van hun huizen liggen. De gewone stadsbus kan niet door smalle straatjes en in- en uitstappen kan lastig zijn.”
Gevlucht uit verre landenDe stichting werkt met een paar vrijwilligers die een integratietraject volgen. Ze fungeren vaak als chauffeur en soms als begeleider. Het zijn mensen die vanwege honger en geweld uit verre landen zijn gevlucht en nu in Tholen wonen. Ze willen graag iets terugdoen voor de gastvrijheid van Tholen. De chauffeurs beschikken over een geldig rijbewijs en zijn getest voor hun werk. Ook spreken ze voldoende Nederlands om hun werk goed uit te oefenen. Eén van de vrijwilligers is in het buitenland zelfs buschauffeur geweest.
Momenteel is Thover al actief met vervoer naar dagbestedingen voor ouderen en met bijzonder vervoer naar scholen. Ze starten nu met een nieuw experiment, gesteund door de gemeente en de provincie. Hiermee proberen ze een oplossing te bieden voor beperkt openbaar vervoer op Tholen.
Meer uit Tholen
THOLEN - Een grote inzet was het niet nodig, maar de brandweer van Tholen rukte donderdagmiddag toch even uit voor een kleine buitenbrand aan de Gemaalweg. In een bosje bleek een door kinderen gebouwde hut vlam te hebben gevat.
10 uur geledenBRABANT- ZEELAND - Politiehond Zorro is overleden. Dat laat de politie weten op Instagram. De bekende politiehond werd tussen 2017 en 2023 ingezet in Zeeland en West-Brabant en haalde meerdere malen het nieuws.
13 uur geledenTHOLEN - Op Tholen verandert de manier waarop inwoners hulp krijgen bij opvoeding, werk of andere vragen. De vertrouwde buurtpedagoog gaat namelijk verder in het nieuwe Stevig Lokaal Team.
14 uur geleden[Advertorial] - Wat begon als een eenmanszaak aan de keukentafel, groeide in een kwart eeuw uit tot een begrip in de regio én ver daarbuiten: Nesto Holland Tegelwerken & Nesto Sanitair. Achter dit succesverhaal staat Evi Nesztovidisz. Met een Griekse vader en een Hongaarse moeder zit internationale flair haar in het bloed, maar het is vooral haar discipline en werkkracht die indruk maken. "Gas terugnemen? Dat woord komt niet in mijn woordenboek voor," zegt ze lachend.
1 dag geledenZEELAND - Sirene klinkt, boten varen uit en hulpverleners staan klaar. Op de Oosterschelde wordt zaterdag geoefend op een groot incident op het water. Het is geen echte ramp, maar een oefening om de samenwerking tussen hulpdiensten te verbeteren.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - Woon je in de gemeente Tholen en wil je je huis beter isoleren? Dan kun je vanavond terecht op het inloopspreekuur in Sint Philipsland. Je kunt daar vragen stellen over isolatie en subsidies.
1 dag geledenTHOLEN - Tholen staat zaterdagavond weer in het licht tijdens de jaarlijkse lampionnen- en lichtjesoptocht. Meer dan duizend mensen lopen mee met hun lampionnen en creatieve lichtjes. Zo verandert de stad in een zee van licht.
2 dagen geleden