Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Thover begint met alternatief vervoer voor vergeten dorpen op Tholen

Thover begint met alternatief vervoer voor vergeten dorpen op Tholen

THOLEN - Na enkele uitdagingen met het materiaal is Thover Tholen vandaag begonnen met een nieuwe vervoersdienst voor het eiland. De stichting Thover zet een busje met rolstoellift in om door dorpen te rijden waar de reguliere busdiensten vanaf volgend jaar niet langer zullen stoppen. De route is speciaal voor mensen met beperkte mobiliteit. In de plannen voor nieuwe busroutes op Tholen is volgend jaar weinig tot geen plek voor de dorpen. 

Het busje van Thover is vanochtend begonnen aan de route, startend vanuit Anna-Jacobapolder. “De meeste mensen gaan eerst de kat uit de boom kijken”, verwacht projectleider Dolf Becx van Thover voor de eerste zes weken. “We beginnen met één dag per week een vaste route te rijden via Sint-Philipsland en Oud-Vossemeer naar Tholen, en ‘s middags weer terug. We stoppen in het centrum, bij woonvoorzieningen voor ouderen, en recht voor de deur van mensen met een beperking. De route is bedoeld voor mensen die beperkt mobiel zijn en per keer kunnen maximaal acht mensen mee.”

Thover Tholen is ervan overtuigd dat deze route zeer nodig is: “We zijn ervan overtuigd dat er mensen zijn die graag zelfstandig naar andere plekken binnen de gemeente Tholen willen gaan, maar dat momenteel niet kunnen. Dit gebeurt bijvoorbeeld omdat de bushaltes soms ver van hun huizen liggen. De gewone stadsbus kan niet door smalle straatjes en in- en uitstappen kan lastig zijn.”

Gevlucht uit verre landen

De stichting werkt met een paar vrijwilligers die een integratietraject volgen. Ze fungeren vaak als chauffeur en soms als begeleider. Het zijn mensen die vanwege honger en geweld uit verre landen zijn gevlucht en nu in Tholen wonen. Ze willen graag iets terugdoen voor de gastvrijheid van Tholen. De chauffeurs beschikken over een geldig rijbewijs en zijn getest voor hun werk. Ook spreken ze voldoende Nederlands om hun werk goed uit te oefenen. Eén van de vrijwilligers is in het buitenland zelfs buschauffeur geweest.

Momenteel is Thover al actief met vervoer naar dagbestedingen voor ouderen en met bijzonder vervoer naar scholen. Ze starten nu met een nieuw experiment, gesteund door de gemeente en de provincie. Hiermee proberen ze een oplossing te bieden voor beperkt openbaar vervoer op Tholen.

Meer uit Tholen

De Ruucstoppelen trekt tennissers van binnen en buiten de regio naar Flupland

SINT PHILIPSLAND - Van 22 tot en met 30 augustus vond bij TV de Ruucstoppelen in Sint Philipsland het Gouverneur Open plaats. Tijdens het toernooi werd gespeeld op actuele rating in de categorieën Heren Dubbel, Dames Dubbel en Gemengd Dubbel.

9 uur geleden
Vier mannen en één vrouw aangehouden bij protest tegen noodopvang in Tholen

BERGEN OP ZOOM/THOLEN - Vier mannen en één vrouw tussen de leeftijden van 21 en 63 jaar zijn vorige week aangehouden tijdens de demonstratie tegen de komst van een noodopvang voor asielzoekers in Tholen. Eén persoon kwam uit Bergen op Zoom. Hij werd aangehouden voor opruiing en verstoring van de openbare orde. De politie bevestigt dat desgevraagd.

16 uur geleden
Aardappelliefde op het erf van Kooijman: ‘Mooi om te zien hoe enthousiast iedereen is’

SINT-ANNALAND - Op negen locaties verspreid over Nederland vierden duizenden bezoekers afgelopen zaterdag de aardappeloogst tijdens de zesde Nationale Aardappelrooidag. Onder het thema 'Aardappelliefde' ontdekten jong en oud waar hun aardappelen vandaan komen, door zelf de handen uit de mouwen te steken en aardappelen te rooien. In totaal werd ruim 50.000 kilo aardappelen gerooid.

1 dag geleden
Oesterdam verandert ZLM Tour in een ware uitputtingsslag [FOTOALBUM]

THOLEN - Op papier vooraf was de derde etappe van de ZLM Tour geen makkie met tweemaal een passage over de Oesterdam. Maar met regen en een stormachtige windkracht zes uit het westen was het voor de renners helemaal afzien. Na de start in Roosendaal wachtte de renners na een slinger via Steenbergen voor de eerste maal de ruim 10 kilometer lange strijd tegen de elementen op de Oesterdam. Na iets meer dan 200 kilometer over de Zeeuwse en West-Brabantse wegen was het Max Walscheid namens Lidl-Trek die op de Bergse Gertrudisboulevard het hardste mocht juichen.

1 dag geleden
Muzikaal eerbetoon aan verzetsheld Piet Avontuur in Anna Jacobapolder

ANNA JACOBAPOLDER - Op zaterdag 19 september wordt op de begraafplaats aan de Langeweg in Anna Jacobapolder stilgestaan bij verzetsheld Piet Avontuur. Om 16.15 uur brengt een piper van Deep Respect Pipes & Drums een muzikaal eerbetoon bij het monument dat aan Avontuur is gewijd.

1 dag geleden
Tholen trekt de wandelschoenen aan: Avond4Daagse gaat voor 31e keer van start

THOLEN - Tholen maakt zich op voor een nieuwe editie van de Avond4Daagse. Van maandag 7 tot en met donderdag 10 september kunnen wandelaars vier avonden lang op pad door Tholen Stad. Het is alweer de 31e keer dat Stichting Tholen Sterk het evenement organiseert.

2 dagen geleden
Na zeven jaar plannen gaat bouw nieuw Bravis beginnen: dit staat er te gebeuren

ROOSENDAAL - Na jaren van plannen komt de bouw van het nieuwe Bravis ziekenhuis op De Bulkenaar steeds dichterbij. In oktober wordt begonnen met de inrichting van de bouwplaats. Wie alvast wil zien hoe het ziekenhuis en het omliggende landschapspark eruit komen te zien, kan zaterdag 26 september terecht op een informatiemarkt in Roosendaal.

2 dagen geleden