
Thoolse zwembaden houden weer een zwemvierdaagse in september
THOLEN - De gemeentelijke zwembaden in Tholen en Sint-Maartensdijk organiseren van maandag 4 tot en met vrijdag 8 september weer de Zwemvierdaagse. Het populaire evenement voor zwemliefhebbers wordt gehouden in zwembaden De Spetter en het pas gerenoveerde Haestinge.
Om deel te nemen aan de Zwemvierdaagse kunnen deelnemers zich aanmelden bij de kassa van de zwembaden. De inschrijfkosten bedragen vijf euro per persoon. Deelnemers hebben de vrijheid om vier momenten in de week te kiezen om te komen zwemmen. Tijdens de Zwemvierdaagse zijn de zwembaden ‘s ochtends geopend van 7.30 tot 9.30 uur en in de avond van 18.30 tot 20.00 uur.
Het aantal gezwommen banen is naar eigen inzicht in te vullen. Voor basisschoolkinderen geldt een minimum van tien banen en voor volwassenen is dit aantal vastgesteld op twintig banen. Er is een half uur de tijd om deze uitdaging te voltooien. Na het voltooien van de Zwemvierdaagse ontvangen deelnemers een medaille.
Belangrijk is dat deelnemers over een geldig zwemdiploma moeten beschikken. Kinderen die nog bezig zijn met het behalen van hun zwemdiploma kunnen onder begeleiding van een volwassene deelnemen.
In de afgelopen jaren zamelde de Zwemvierdaagse op het eiland geld in voor een goed doel. Dit jaar staat er geen goed doel gekoppeld aan het evenement in Tholen en Sint-Maartensdijk.
Meer uit Tholen
STAVENISSE - Burgemeester Marleen Sijbers heeft dinsdagavond besloten om de woning in Stavenisse waar eerder op de dag explosieven en een vuurwapen waren gevonden, per direct te sluiten. Dit besluit is genomen vanwege 'een ernstige verstoring van de openbare orde en veiligheid'. De opgepakte bewoner zou met vier andere verdachten betrokken zijn bij plofkraken.
2 uur geledenSINT-ANNALAND - Diana van der Werf-Fase uit Scherpenisse staat te kijken naar een foto van de oude locatie van de school, met daarop de fietsenstalling. "We woonden in de polder tussen Stalland en Stavenisse. Ik kwam dus elke dag op de fiets." Diana zat op De Casembroot van 1972 tot 1978. "Toen zat de school nog niet op deze locatie. Dit gebouw staat er, hoorde ik net, pas sinds 2010."
18 uur geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Rond de Haringvlietbrug stond het verkeer dinsdagmiddag muurvast door een technische storing, maar inmiddels is de brug in beide richtingen weer vrijgegeven. Het verkeer moet nog rekening houden met een halfuur vertraging, al wordt verwacht dat dit snel zal oplossen.
20 uur geledenSTAVENISSE - Bij een woning aan de Dokter Bernhardistraat in Stavenisse zijn dinsdagochtend explosieve stoffen en een vuurwapen aangetroffen. De bewoner, een man uit België, is aangehouden. Uit voorzorg werden enkele omliggende woningen ontruimd. De explosieven zijn elders tot ontploffing gebracht.
1 dag geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 17 mei allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 25 van de derde klasse en speelronde 22 van de vierde en vijfde klasse.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - OBS De Casembroot bestaat dit jaar 55 jaar, en dat is groots gevierd met een reünie voor oud-leerlingen en -docenten. Waar de een nog steeds in Sint-Annaland woont en te voet kon komen, koppelden anderen er direct een weekendje weg aan vast. "Ik woon al enkele jaren in Den Helder", vertelt een van hen. Met ruim 250 aanwezigen was er voor iedereen wel een oud-bekende aanwezig. Het was dan ook al snel een gezellige bedoeling.
1 dag geledenTHOLEN - Muziekvereniging Concordia uit Tholen heeft afgelopen weekend een unieke prestatie geleverd: 24 uur lang werd er onafgebroken muziek gemaakt tijdens de Muziekmarathon. Het doel van deze marathon was het inzamelen van geld voor de aanschaf van een nieuwe basklarinet. Met trots deelt de vereniging dat de voorlopige tussenstand 7500 euro bedraagt.
1 dag geleden