Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Thoolse Toon Hage: ‘Sinds de uitbraak ben ik tot mijn verdriet niet meer naar de kerk geweest’

Thoolse Toon Hage: ‘Sinds de uitbraak ben ik tot mijn verdriet niet meer naar de kerk geweest’

De 74-jarige Toon Hage uit Tholen is sinds de uitbraak van corona in maart al niet meer naar de kerk geweest. De Tholenaar gaat al van kleins of aan praktisch iedere zondag tweemaal naar de kerk. ‘Ik vind het belangrijk om naar de kerk te gaan, je leert er wat’, zegt hij.

Hage die tot de risicogroep behoort vanwege zijn suikerziekte, heeft nog nooit in heel zijn leven zoveel kerkdiensten moeten missen. Gelukkig kan Toon de diensten samen met zijn vrouw thuis volgen via het internet, maar persoonlijk zit Toon toch liever in de kerk.

Toon en zijn vrouw Plony hebben twee kinderen en twee kleinkinderen. De één woont in het buitenland en de ander in de buurt van Leiden. Ook hen zien ze bijna niet op het moment. Hun wereldje is op het moment erg klein. Ze moeten hun geliefde kerkdiensten missen en buiten een wandeling en een bezoekje aan de winkel komt het stel nergens. “Normaal gesproken gingen wij zondags naar de kerk en vaak kwam er dan iemand mee op de koffie maar dat durft men niet meer”, legt Hage uit.

Toon hoopt dan ook dat het virus zo snel mogelijk voorbij is. “Ik vind het belangrijk om naar de kerk te gaan, je leert er wat. Via internet is de dominee wel beter te horen maar ik ga liever toch gewoon naar een normale dienst. Ik hoop dat we snel weer in de kerk kunnen komen”, aldus Toon Hage. 

Meer uit Tholen

Edward (62) is veilingmeester bij de laatste aardappelveiling van Nederland

SINT-ANNALAND - Sinds dit jaar is de Brabander Edward van den Eijnden (62) het nieuwe gezicht van Alvantho, de laatst overgebleven aardappelveiling van Nederland. Als veilingmeester en commercieel verantwoordelijke werkt hij aan de toekomst van de veiling, met oog voor traditie én vernieuwing.

16 uur geleden
Terugblik op 2025: Hans neemt afscheid van Haestinge en ringrijden op de Markt

THOLEN - Het jaar 2025 is bijna afgelopen. Daarom blikt de Thoolse Bode in zes artikelen terug op de meest bijzondere en meest gelezen verhalen van dit jaar. Vandaag deel 2: maart en april.

22 uur geleden
Terugblik op 2025: Govert vreest voor de boeren en een nieuwe carnavalsbouwclub

THOLEN - Het jaar 2025 is bijna afgelopen. Daarom blikt de Thoolse Bode in zes artikelen terug op de meest bijzondere en meest gelezen verhalen van dit jaar. Vandaag deel 1: januari en februari.

1 dag geleden
Man zwaargewond na crash op Kerstavond Sint-Maartensdijk

SINT-MAARTENSDIJK - Een bestuurder van een bestelbusje is op Kerstavond zwaargewond geraakt bij een crash op de Vierde Dijk bij Sint Maartensdijk. Het slachtoffer is met spoed naar het Erasmus MC gebracht.

2 dagen geleden
Inzameldagen afval veranderen in 2026

THOLEN - Voor een groot aantal kernen en buitengebieden in de gemeente Tholen wijzigt de Zeeuwse Reinigingsdienst (ZRD) vanaf 1 januari 2026 de inzameldag voor het ophalen van afval en grondstoffen. Het gaat om restafval, papier en karton, groente, fruit en tuinafval (GFT) en plastic, metalen en drankenkartons (PMD). Bekijk de nieuwe planning van de inzamelroutes in de ZRD app of op zrd.nl/wanneer.

2 dagen geleden
Meekrap, het rode goud dat niet alleen welvaart naar Sint-Annaland bracht

SINT-ANNALAND - Meekrap was eeuwenlang het meest winstgevende product van de Stallandse landbouw. In een meestoof werd de meekrap verwerkt tot rode kleurstof voor de textielindustrie. Aan het einde van de negentiende eeuw stortte de meekrapnijverheid in en verdween het gewas bijna helemaal uit de gemeente.

3 dagen geleden
Vanaf nu stemmen voor ‘beste buurtinitiatief van Zeeland’

ZEELAND - Vanaf 20 december 2025 kan iedereen in Nederland stemmen op het beste Kern met Pit buurtinitiatief van de provincie. Tot 15 januari 2026 is de stembus geopend op kernmetpit.nl

3 dagen geleden