Thoolse Toon Hage: ‘Sinds de uitbraak ben ik tot mijn verdriet niet meer naar de kerk geweest’
De 74-jarige Toon Hage uit Tholen is sinds de uitbraak van corona in maart al niet meer naar de kerk geweest. De Tholenaar gaat al van kleins of aan praktisch iedere zondag tweemaal naar de kerk. ‘Ik vind het belangrijk om naar de kerk te gaan, je leert er wat’, zegt hij.
Hage die tot de risicogroep behoort vanwege zijn suikerziekte, heeft nog nooit in heel zijn leven zoveel kerkdiensten moeten missen. Gelukkig kan Toon de diensten samen met zijn vrouw thuis volgen via het internet, maar persoonlijk zit Toon toch liever in de kerk.
Toon en zijn vrouw Plony hebben twee kinderen en twee kleinkinderen. De één woont in het buitenland en de ander in de buurt van Leiden. Ook hen zien ze bijna niet op het moment. Hun wereldje is op het moment erg klein. Ze moeten hun geliefde kerkdiensten missen en buiten een wandeling en een bezoekje aan de winkel komt het stel nergens. “Normaal gesproken gingen wij zondags naar de kerk en vaak kwam er dan iemand mee op de koffie maar dat durft men niet meer”, legt Hage uit.
Toon hoopt dan ook dat het virus zo snel mogelijk voorbij is. “Ik vind het belangrijk om naar de kerk te gaan, je leert er wat. Via internet is de dominee wel beter te horen maar ik ga liever toch gewoon naar een normale dienst. Ik hoop dat we snel weer in de kerk kunnen komen”, aldus Toon Hage.
Meer uit Tholen
SINT-ANNALAND - Sint-Annaland draagt een geschiedenis die evenzeer door mensen als door water is gevormd. Waar nu een hechte gemeenschap van ruim 4.000 inwoners woont, lag 550 jaar geleden een verlaten stuk land. Wachtend op iemand die er toekomst in zag. Die toekomst kwam van grondlegster Anna van Bourgondië.
12 uur geledenPOORTVLIET - Een personenauto is vrijdagavond bij een eenzijdig ongeluk op de Bram Groenewegeweg tegen een boom gebotst. Bij het ongeluk kwam de bestuurder bekneld te zitten. De brandweer kwam met spoed ter plaatse en heeft de bestuurder uit het voertuig bevrijd. Daarna is de bestuurder per ambulance naar het ziekenhuis gebracht.
15 uur geledenTHOLEN - Wie met het openbaar vervoer in Zeeland reist, moet vanaf zondag rekening houden met een nieuwe dienstregeling. Busbedrijf Connexxion verandert een aantal buslijnen. Op Tholen komt er een extra rit voor scholieren tussen Poortvliet en Sommelsdijk.
18 uur geledenBERGEN OP ZOOM/SINT-ANNALAND - Cees van Broekhoven (71) is als rasechte Bergenaar al decennialang nauw verbonden met Sint-Annaland. De voormalige leerkracht en docent theater kent het dorp van binnenuit. "Het is een hechte gemeenschap, maar tegelijk open voor nieuwkomers."
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER/THOLEN - Popkoor Voix en Cultikoor organiseren samen een kerstconcert op zondag 14 december in de Rooms-Katholieke kerk aan de Dorpsweg in Oud-Vossemeer. Tijdens deze middag kunnen bezoekers genieten van een muzikale kerstsfeer vol bekende en verrassende liedjes.
1 dag geledenTHOLEN - Voor het eerst sinds de oprichting in 1972 verhoogt de Grote Clubactie de afdrachtpercentage voor verenigingen van 80 naar 85 procent. Deze verhoging geldt meteen voor de actie van dit jaar. Voor elf Thoolse verenigingen betekent dit dat zij samen niet 23.868 euro, maar 25.359 euro ontvangen.
1 dag geledenWEST-BRABANT/THOLEN - De Haringvlietbrug verkeert in slechte staat, dit komt door onverwacht snelle slijtage. Dat blijkt uit een kamerbrief die de Tweede Kamer donderdag heeft ontvangen van minister Tieman. Uit extra inspecties die sinds 2024 plaatsvinden, blijkt dat een deel van de lassen onder de rechterrijstrook richting het zuiden in slechtere staat verkeert dan gedacht.
2 dagen geleden