Thoolse supers mogen Tweede Kerstdag open
THOLEN - Supermarkten in de gemeente Tholen mogen hun deuren openen op Tweede Kerstdag. Dat geldt ook voor Tweede Paasdag, Hemelvaartsdag en Tweede Pinksterdag. "Supermarkten, discounters en foodwinkels mogen desgewenst op die feestdagen open. De detailhandel heeft aangegeven daar geen behoefte aan te hebben", aldus wethouder Frank Hommel.
Vorig jaar vroeg Lidl toestemming om Tweede Kerstdag open te mogen. Daar werd door het college van B&W toestemming voor verleend, maar uiteindelijk maakte de Duitse supermarktketen daar geen gebruik van.
Detailhandel
"Dit jaar kregen we het verzoek van de ondernemers van de Thoolse Spar en Spar Nederland. We hebben geïnventariseerd bij de andere supermarkten en ook daar is draagvlak om Tweede Kerstdag open te gaan", weet Hommel. Volgens de wethouder heeft de detailhandel duidelijk geen behoefte om tijdens de feestdagen aan de slag te gaan. "Zij geven duidelijk aan dat zij het hele jaar hard werken en het al druk genoeg hebben. Tijdens de feestdagen willen zij graag genieten van een welverdiende vrije dag. Mocht men later van gedachte veranderen, dan kunnen we altijd nog toestemming verlenen."
Discussie
Supermarkten, discounters en foodwinkels op Tholen mogen desgewenst ook open op Tweede Paasdag, Hemelvaartsdag en Tweede Pinksterdag. Het college zegt dat de extra openstelling niet tot discussie binnen het college heeft gezorgd.
Meer uit Tholen
THOLEN - In Nederland kunnen we niet zonder mantelzorgers: ze verlenen alledaagse zorg aan bijvoorbeeld een kind, ouder of buur. Wel blijkt het een zware taak. Zeeland telt namelijk zo'n tienduizend zwaar- tot overbelaste mantelzorgers, een stijging van 50 procent ten opzichte van twee jaar eerder. Maar op Tholen ligt dat anders, blijkt uit onderzoek van Independer op basis van data van het CBS, RIVM en de GGD's.
37 minuten geledenWEST-BRABANT/THOLEN - De Haringvlietbrug (A29) richting Bergen op Zoom is zondag afgesloten voor een spoedreparatie. Rijkswaterstaat repareert dan schade aan het asfalt, waardoor automobilisten en vrachtverkeer moeten omrijden.
5 uur geledenTHOLEN - De provincie Zeeland past het snijseizoen voor zeegroenten aan. Vanaf volgend jaar mogen zeekraal en lamsoor pas worden gesneden ná het broedseizoen van vogels, van 15 juli tot en met 31 augustus. Voorheen kon dit al vanaf 15 april, wat betekent dat het snijseizoen met drie maanden wordt ingekort.
1 dag geledenTHOLEN - Komende zaterdag verandert het oude stadhuis van Tholen voor één avond in een Italiaans theater. Het gitaarduo Izhar Elias en Fernando Riscado Cordas brengt dan een programma met beroemde Italiaanse melodieën, van opera tot filmscores.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - In Sint-Maartensdijk doet de politie vandaag een zoeking in de straat van een woning waar 2,5 week geleden een man overleed. De aanleiding voor de zoeking is nog onduidelijk.
2 dagen geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Thoolse huishoudens lopen geen gezondheidsrisico's door de PFAS-vervuiling van het Bergse chemiebedrijf Sabic in de Westerschelde. Dat laat het college van burgemeester en wethouders weten op schriftelijke vragen van de fractie GroenLinks-PvdA. Sabic heeft jarenlang, zonder dit te melden, PFAS-houdend afvalwater geloosd in het milieu.
2 dagen geledenTHOLEN - Bij het uitgebrande autobedrijf aan de Schelde-Rijnweg in Tholen is woensdagavond een gaslekkage ontdekt. De brandweer heeft het lek afgesloten en de situatie vervolgens overgedragen aan de netbeheerder.
2 dagen geleden