Thoolse Stichting levert bijdrage aan Nationale Bomenactie
THOLEN - Stichting Corazon, christelijke organisatie voor verduurzaming, is een samenwerking aangegaan met Stichting Nationale Boomfeestdag, Stichting MEERGroen, Caring Farmers en Urgenda. Deze organisaties slaan de handen ineen om de komende winter minimaal 1 miljoen bomen aan te planten.
De meeste van deze bomen en struiken zullen het Nederlandse platteland gaan opfleuren in de vorm van heggen en hagen rondom boerenakkers en erven. Dat kan ook op Tholen want iedereen kan aanspraak maken op gratis plantgoed – van burger tot school tot bedrijf tot overheidsinstelling.
Het bestuur van Stichting Corazon, was blij verrast door de toenadering van Urgenda. ''We waren zelf al een aantal jaren bezig met een bomenactie, waarbij afgelopen seizoen zo'n 20.000 bomen zijn aangeplant door het hele land. Hierbij maakten we gebruik van het overschot appel- en perenbomen van een kweker. Deze kunnen ook mee in de actie meerbomen.nu. Meewerken aan zo'n grootschalige gezamenlijke actie van 1 miljoen bomen zet pas echt zoden aan de dijk voor de vergroening van ons kleine mooie land. De opslag CO2 en vergroting van de biodiversiteit is enorm bij de aanplant van zo veel bomen!"
De gevaarlijke situaties die ontstaan door de opwarming van de aarde, vereist juist van christenen snelle, grootschalige en in eenheid uitgevoerde acties. Bomen aanplanten is één van de maatregelen waarmee je heel eenvoudig mee kan helpen om de klimaatverandering te stoppen. Het aanplanten van meer groen is een daad van ware liefde voor de Schepper, medeleven met de aarde en al het leven op aarde wat dreigt uit te sterven door ons slecht handelen. We mogen niet onverschillig blijven als rentmeesters van de aarde wat betreft het enorme schadelijke verlies aan biodiversiteit, ook op Tholen.
Biodiversiteit herstellen
Meedoen met onze bomenacties is meehelpen de biodiversiteit te herstellen. Het is met deze gezamenlijk actie wel een heel goedkope manier om CO2 vast te leggen. Er wordt mede gebruik van de gratis kracht van de natuur, want de natuur produceert ieder jaar een overdaad aan zaailingen.
Daarnaast geven bomen verkoeling, en brengen ze veel meer harmonie. Ook vormen zij voedsel voor mens en dier en zijn bomen een huis voor vele diersoorten. En nog een deels onbekend terrein voor de mens is wat bomen in de bodem doen. Naast CO2 vastzetten in wortels delen ze ook naar hartelust CO2 uit naar andere mechanismes die in de bodem leven. Bomen doen onnoemelijk veel goeds in de bodem. Zij zorgen ook voor een betere waterhuishouding en een doorsnee boom bestaat uit vele liters water. Meer bomen zijn dus heel belangrijk voor het leven op aarde, voor ons en voor de volgende generaties.
Doet u mee?
Informatie over deze actie is te vinden op de website www.corazon.nu en www.meerbomen.nu
Meer uit Tholen
THOLEN - Deze week zijn extra veel vallende sterren te zien. Dat komt door de meteorenzwerm Orioniden. Gemiddeld zijn er ongeveer 11 vallende sterren per uur te bewonderen. Tijdens het hoogtepunt kunnen dat er een stuk meer zijn.
6 uur geledenTHOLEN - De gemeente Tholen heeft uit voorzorg een aantal websites offline gezet. Aanleiding is een waarschuwing voor twee kritieke beveiligingslekken in de programmeertaal. Daardoor kunnen inwoners tijdelijk niet de gemeentelijke website bezoeken.
12 uur geledenTHOLEN - De ruiten van kapperszaak The Saloon in Tholen zijn in de nacht van dinsdag op woensdag opnieuw ingegooid met stenen. Het is de tweede keer in een maand tijd dat eigenaar Karzan Karim met vernielingen te maken krijgt.
14 uur geledenTHOLEN - Het damesteam van Eegedima 2 uit Tholen is kampioen geworden in de vierde klasse. Als enige Zeeuwse team tussen de Brabantse tegenstanders bleef het tot de allerlaatste wedstrijd spannend. Donderdag 15 oktober viel de beslissing na een zenuwslopende avond tegen Bavel.
17 uur geledenZEELAND - Werknemers in het streekvervoer leggen donderdag 22 oktober opnieuw het werk neer. Vakbond FNV heeft de staking aangekondigd vanwege de vastgelopen cao-onderhandelingen. De bond wil dat werkgevers afzien van verslechteringen van de arbeidsvoorwaarden.
1 dag geleden[Advertorial] MIDDELHARNIS/THOLEN - Ruim twee jaar na de opening van de nieuwbouw van Hospice Calando uit Middelharnis is het moment daar dat het hospice zich nader introduceert bij de Thoolse bevolking. Ook op Tholen is er namelijk sprake van een toenemende vraag naar palliatieve zorg, en Hospice Calando wil er ook zijn voor de mensen uit Tholen en omgeving.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - De jaarlijkse collecteweek van de Dierenbescherming heeft dit jaar in Sint-Maartensdijk 615,71 euro opgebracht. De organisatie bedankt alle vrijwilligers en donateurs voor hun inzet en gift.
1 dag geleden