Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Thoolse Stichting levert bijdrage aan Nationale Bomenactie

Thoolse Stichting levert bijdrage aan Nationale Bomenactie

THOLEN - Stichting Corazon, christelijke organisatie voor verduurzaming, is een samenwerking aangegaan met Stichting Nationale Boomfeestdag, Stichting MEERGroen, Caring Farmers en Urgenda. Deze organisaties slaan de handen ineen om de komende winter minimaal 1 miljoen bomen aan te planten.

De meeste van deze bomen en struiken zullen het Nederlandse platteland gaan opfleuren in de vorm van heggen en hagen rondom boerenakkers en erven. Dat kan ook op Tholen want iedereen kan aanspraak maken op gratis plantgoed – van burger tot school tot bedrijf tot overheidsinstelling.

Het bestuur van Stichting Corazon, was blij verrast door de toenadering van Urgenda. ''We waren zelf al een aantal jaren bezig met een bomenactie, waarbij afgelopen seizoen zo'n 20.000 bomen zijn aangeplant door het hele land. Hierbij maakten we gebruik van het overschot appel- en perenbomen van een kweker. Deze kunnen ook mee in de actie meerbomen.nu. Meewerken aan zo'n grootschalige gezamenlijke actie van 1 miljoen bomen zet pas echt zoden aan de dijk voor de vergroening van ons kleine mooie land. De opslag CO2 en vergroting van de biodiversiteit is enorm bij de aanplant van zo veel bomen!"

De gevaarlijke situaties die ontstaan door de opwarming van de aarde, vereist juist van christenen snelle, grootschalige en in eenheid uitgevoerde acties. Bomen aanplanten is één van de maatregelen waarmee je heel eenvoudig mee kan helpen om de klimaatverandering te stoppen. Het aanplanten van meer groen is een daad van ware liefde voor de Schepper, medeleven met de aarde en al het leven op aarde wat dreigt uit te sterven door ons slecht handelen. We mogen niet onverschillig blijven als rentmeesters van de aarde wat betreft het enorme schadelijke verlies aan biodiversiteit, ook op Tholen.

Biodiversiteit herstellen

Meedoen met onze bomenacties is meehelpen de biodiversiteit te herstellen. Het is met deze gezamenlijk actie wel een heel goedkope manier om CO2 vast te leggen. Er wordt mede gebruik van de gratis kracht van de natuur, want de natuur produceert ieder jaar een overdaad aan zaailingen.

Daarnaast geven bomen verkoeling, en brengen ze veel meer harmonie. Ook vormen zij voedsel voor mens en dier en zijn bomen een huis voor vele diersoorten. En nog een deels onbekend terrein voor de mens is wat bomen in de bodem doen. Naast CO2 vastzetten in wortels delen ze ook naar hartelust CO2 uit naar andere mechanismes die in de bodem leven. Bomen doen onnoemelijk veel goeds in de bodem. Zij zorgen ook voor een betere waterhuishouding en een doorsnee boom bestaat uit vele liters water. Meer bomen zijn dus heel belangrijk voor het leven op aarde, voor ons en voor de volgende generaties.

Doet u mee?

Informatie over deze actie is te vinden op de website www.corazon.nu en www.meerbomen.nu

Meer uit Tholen

De Ruucstoppelen trekt tennissers van binnen en buiten de regio naar Flupland

SINT PHILIPSLAND - Van 22 tot en met 30 augustus vond bij TV de Ruucstoppelen in Sint Philipsland het Gouverneur Open plaats. Tijdens het toernooi werd gespeeld op actuele rating in de categorieën Heren Dubbel, Dames Dubbel en Gemengd Dubbel.

8 uur geleden
Vier mannen en één vrouw aangehouden bij protest tegen noodopvang in Tholen

BERGEN OP ZOOM/THOLEN - Vier mannen en één vrouw tussen de leeftijden van 21 en 63 jaar zijn vorige week aangehouden tijdens de demonstratie tegen de komst van een noodopvang voor asielzoekers in Tholen. Eén persoon kwam uit Bergen op Zoom. Hij werd aangehouden voor opruiing en verstoring van de openbare orde. De politie bevestigt dat desgevraagd.

15 uur geleden
Aardappelliefde op het erf van Kooijman: ‘Mooi om te zien hoe enthousiast iedereen is’

SINT-ANNALAND - Op negen locaties verspreid over Nederland vierden duizenden bezoekers afgelopen zaterdag de aardappeloogst tijdens de zesde Nationale Aardappelrooidag. Onder het thema 'Aardappelliefde' ontdekten jong en oud waar hun aardappelen vandaan komen, door zelf de handen uit de mouwen te steken en aardappelen te rooien. In totaal werd ruim 50.000 kilo aardappelen gerooid.

1 dag geleden
Oesterdam verandert ZLM Tour in een ware uitputtingsslag [FOTOALBUM]

THOLEN - Op papier vooraf was de derde etappe van de ZLM Tour geen makkie met tweemaal een passage over de Oesterdam. Maar met regen en een stormachtige windkracht zes uit het westen was het voor de renners helemaal afzien. Na de start in Roosendaal wachtte de renners na een slinger via Steenbergen voor de eerste maal de ruim 10 kilometer lange strijd tegen de elementen op de Oesterdam. Na iets meer dan 200 kilometer over de Zeeuwse en West-Brabantse wegen was het Max Walscheid namens Lidl-Trek die op de Bergse Gertrudisboulevard het hardste mocht juichen.

1 dag geleden
Muzikaal eerbetoon aan verzetsheld Piet Avontuur in Anna Jacobapolder

ANNA JACOBAPOLDER - Op zaterdag 19 september wordt op de begraafplaats aan de Langeweg in Anna Jacobapolder stilgestaan bij verzetsheld Piet Avontuur. Om 16.15 uur brengt een piper van Deep Respect Pipes & Drums een muzikaal eerbetoon bij het monument dat aan Avontuur is gewijd.

1 dag geleden
Tholen trekt de wandelschoenen aan: Avond4Daagse gaat voor 31e keer van start

THOLEN - Tholen maakt zich op voor een nieuwe editie van de Avond4Daagse. Van maandag 7 tot en met donderdag 10 september kunnen wandelaars vier avonden lang op pad door Tholen Stad. Het is alweer de 31e keer dat Stichting Tholen Sterk het evenement organiseert.

2 dagen geleden
Na zeven jaar plannen gaat bouw nieuw Bravis beginnen: dit staat er te gebeuren

ROOSENDAAL - Na jaren van plannen komt de bouw van het nieuwe Bravis ziekenhuis op De Bulkenaar steeds dichterbij. In oktober wordt begonnen met de inrichting van de bouwplaats. Wie alvast wil zien hoe het ziekenhuis en het omliggende landschapspark eruit komen te zien, kan zaterdag 26 september terecht op een informatiemarkt in Roosendaal.

2 dagen geleden