Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Thoolse Stichting levert bijdrage aan Nationale Bomenactie

Thoolse Stichting levert bijdrage aan Nationale Bomenactie

THOLEN - Stichting Corazon, christelijke organisatie voor verduurzaming, is een samenwerking aangegaan met Stichting Nationale Boomfeestdag, Stichting MEERGroen, Caring Farmers en Urgenda. Deze organisaties slaan de handen ineen om de komende winter minimaal 1 miljoen bomen aan te planten.

De meeste van deze bomen en struiken zullen het Nederlandse platteland gaan opfleuren in de vorm van heggen en hagen rondom boerenakkers en erven. Dat kan ook op Tholen want iedereen kan aanspraak maken op gratis plantgoed – van burger tot school tot bedrijf tot overheidsinstelling.

Het bestuur van Stichting Corazon, was blij verrast door de toenadering van Urgenda. ''We waren zelf al een aantal jaren bezig met een bomenactie, waarbij afgelopen seizoen zo'n 20.000 bomen zijn aangeplant door het hele land. Hierbij maakten we gebruik van het overschot appel- en perenbomen van een kweker. Deze kunnen ook mee in de actie meerbomen.nu. Meewerken aan zo'n grootschalige gezamenlijke actie van 1 miljoen bomen zet pas echt zoden aan de dijk voor de vergroening van ons kleine mooie land. De opslag CO2 en vergroting van de biodiversiteit is enorm bij de aanplant van zo veel bomen!"

De gevaarlijke situaties die ontstaan door de opwarming van de aarde, vereist juist van christenen snelle, grootschalige en in eenheid uitgevoerde acties. Bomen aanplanten is één van de maatregelen waarmee je heel eenvoudig mee kan helpen om de klimaatverandering te stoppen. Het aanplanten van meer groen is een daad van ware liefde voor de Schepper, medeleven met de aarde en al het leven op aarde wat dreigt uit te sterven door ons slecht handelen. We mogen niet onverschillig blijven als rentmeesters van de aarde wat betreft het enorme schadelijke verlies aan biodiversiteit, ook op Tholen.

Biodiversiteit herstellen

Meedoen met onze bomenacties is meehelpen de biodiversiteit te herstellen. Het is met deze gezamenlijk actie wel een heel goedkope manier om CO2 vast te leggen. Er wordt mede gebruik van de gratis kracht van de natuur, want de natuur produceert ieder jaar een overdaad aan zaailingen.

Daarnaast geven bomen verkoeling, en brengen ze veel meer harmonie. Ook vormen zij voedsel voor mens en dier en zijn bomen een huis voor vele diersoorten. En nog een deels onbekend terrein voor de mens is wat bomen in de bodem doen. Naast CO2 vastzetten in wortels delen ze ook naar hartelust CO2 uit naar andere mechanismes die in de bodem leven. Bomen doen onnoemelijk veel goeds in de bodem. Zij zorgen ook voor een betere waterhuishouding en een doorsnee boom bestaat uit vele liters water. Meer bomen zijn dus heel belangrijk voor het leven op aarde, voor ons en voor de volgende generaties.

Doet u mee?

Informatie over deze actie is te vinden op de website www.corazon.nu en www.meerbomen.nu

Meer uit Tholen

Brand in bijgebouw aan Zuiddijk in Sint Philipsland snel geblust

SINT PHILIPSLAND - De brandweer heeft zaterdagmiddag een brand geblust die woedde in een bijgebouw aan de Zuiddijk in Sint Philipsland.

10 uur geleden
Thoolse Ondernemersavond in het gemeentehuis over toekomstbestendig ondernemen

THOLEN - Ondernemers uit de gemeente Tholen zijn dinsdag 17 november welkom op de Thoolse Ondernemersavond 2026 in het gemeentehuis in Tholen. Het thema is toekomstbestendige economie en strategische bedrijfsvoering. De toegang is gratis.

13 uur geleden
Contacta wil Zeeuwen dichter bij elkaar brengen: ‘Kijk ook eens naast je’

THOLEN - Wat in de jaren tachtig begon als een zakelijke bedrijvenbeurs, groeide uit tot het grootste gratis netwerkevenement van Zeeland. Tijdens Contacta, op 3, 4 en 5 november in de Zeelandhallen in Goes, komen ook dit jaar weer duizenden ondernemers, bestuurders, studenten en organisaties samen. ''Niet alleen om rondjes te lopen,'' benadrukt organisator Perry Kentin, ''maar om kennis uit te wisselen, contacten te leggen en zaken te doen.'' Met het thema 'Think Global, Act Local' wil de organisatie dit jaar onderstrepen hoe belangrijk regionale samenwerking is.

16 uur geleden
Thools Mannen Ensemble sluit zomerconcerten van dit seizoen af

THOLEN - Het Thools Mannen Ensemble verzorgt zaterdag 24 oktober het laatste zomerconcert van 2026 in de RK kerk in Tholen. Het concert begint om 14.30 uur en bevat een mix van klassieke en christelijke nummers.

1 dag geleden
Steunactie opgezet voor The Saloon in Tholen na tweede vernieling in korte tijd

THOLEN - Een crowdfundingsactie moet kapperszaak The Saloon in Tholen helpen na de tweede vernieling in korte tijd. Een steunbetuiger zamelt geld in voor eigenaar Karzan Karim.

1 dag geleden
Tweede kinderboek van Smerdiekenaar Dolores Bijl krijgt bijzondere overhandiging

SINT-MAARTENSDIJK - Wat begon met een haas in het dorpswapen van Sint-Maartensdijk, groeide uit tot een reeks vrolijke verhalen en avonturen. Dolores Bijl uit Sint-Maartensdijk brengt haar tweede kinderboek uit. Het nieuwe boek, Het raadsel van de waterpomp, speelt zich af in het Smerdiek van 1791.

1 dag geleden
Storm Austen is onderweg: ‘Zware windstoten en overvloedige regenval’

ZEELAND - Er is een storm onderweg naar Nederland. De storm heeft de naam Austen gekregen. Zowel zware windstoten als overvloedige regenval kunnen overlast veroorzaken.

2 dagen geleden