Thoolse scholen doen mee aan educatief programma over Watersnoodramp
THOLEN - Diverse basisscholen op Tholen nemen op woensdag 6 en donderdag 7 september deel aan een educatief programma over de Watersnoodramp in Bergen op Zoom. De deelnemende scholen zijn basisschool St. Anthonius in Oud-Vossemeer en van stichting OcTHO, met acht openbare basisscholen verspreid over de gemeente Tholen.
In de komende week zullen honderden leerlingen van scholen uit Bergen op Zoom en omgeving de generale repetities bijwonen van het watersnoodspektakel ‘53, opgevoerd door de Bergse basisschool De Vierschaar. West-Brabant en Tholen waren destijds getuige van talloze tragische verliezen als gevolg van de ramp.
Voor de jongere generaties is een uitgebreid educatief programma samengesteld. Binnen de klaslokalen worden de leerlingen geïnformeerd over de kennis, verhalen en inzichten van de waterbeheerders uit de tijd van de Watersnoodramp.
Waterproblemen
Daarnaast wordt ook hun creativiteit getest. De leerlingen bedenken oplossingen voor huidige en toekomstige waterproblemen, zoals de stijging van de zeespiegel, slechte waterkwaliteit en de kosten van dijkbescherming.
De scholieren worden uitgedaagd om hun visie te schetsen van hoe Bergen op Zoom en de omliggende gebieden er over dertig jaar uit zouden moeten zien om droge voeten te houden. Alle deelnemers aan dit programma krijgen de titel “Nieuwe Watermeester”. De klas met de meest originele oplossing voor de waterproblemen krijgt deze oorkonde op school uitgereikt.
Meer uit Tholen
THOLEN - Op woensdag 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Twintigduizend Tholenaren mogen dan hun stem uitbrengen om de koers van de gemeente te bepalen. Inwoners kunnen terecht bij zeventien stembureaus verspreid over alle kernen. Ook rijdt er een mobiel stembureau langs verschillende locaties. Een compleet overzicht van alle stembureaus staat onderaan dit artikel.
25 minuten geledenTHOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor aan de kiezers. Ook burgemeester Marleen Sijbers heeft een boodschap.
3 uur geledenTHOLEN - Tholen kiest woensdag een nieuwe gemeenteraad. Tijd voor een opfriscursus: hoe ziet de huidige raad er ook weer uit en wie zitten er nu in het college van burgemeester en wethouders? Een overzicht van de zetelverdeling en het dagelijks bestuur in Tholen.
6 uur geledenTHOLEN - Het jaarlijkse Concordia Concert van Koninklijke Muziekvereniging Concordia staat op zaterdag 21 maart om 20.00 uur op het programma in De Meulvliet. Tijdens deze avond laten alle orkesten en groepen van de vereniging van zich horen.
20 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Vier spannende koersen zorgden afgelopen zaterdag voor spektakel tijdens de 77e wielerronde van Oud-Vossemeer. De wind brak het peloton al vroeg open, waarna een aantal renners voor de aanval koos. Remco Weterings legde de wielerklassieker weer vast.
23 uur geleden[Advertorial] - De Thoolse Open Banen Dagen, die op 20 en 21 maart weer plaatsvinden, zijn uitgegroeid tot een belangrijk jaarlijks ontmoetingsmoment voor werkzoekenden en lokale Thoolse bedrijven. Tijdens deze vijfde editie openen acht bedrijven hun deuren. Bezoekers kunnen zonder verplichtingen kennismaken met het bedrijf en haar medewerkers.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Was de container met huisraad en bouwafval die pontificaal voor de deur van gemeenschapshuis De Vossenkuil stond een voorteken voor de uitkomst van het Thools politiek debat? Om de lijsttrekkers nog een laatste kans te geven om hun partijprogramma over te brengen aan de inwoners, werd door Omroep Tholen voor de eerste keer het Thools politiek debat georganiseerd.
1 dag geleden