Thoolse scholen doen mee aan educatief programma over Watersnoodramp
THOLEN - Diverse basisscholen op Tholen nemen op woensdag 6 en donderdag 7 september deel aan een educatief programma over de Watersnoodramp in Bergen op Zoom. De deelnemende scholen zijn basisschool St. Anthonius in Oud-Vossemeer en van stichting OcTHO, met acht openbare basisscholen verspreid over de gemeente Tholen.
In de komende week zullen honderden leerlingen van scholen uit Bergen op Zoom en omgeving de generale repetities bijwonen van het watersnoodspektakel ‘53, opgevoerd door de Bergse basisschool De Vierschaar. West-Brabant en Tholen waren destijds getuige van talloze tragische verliezen als gevolg van de ramp.
Voor de jongere generaties is een uitgebreid educatief programma samengesteld. Binnen de klaslokalen worden de leerlingen geïnformeerd over de kennis, verhalen en inzichten van de waterbeheerders uit de tijd van de Watersnoodramp.
Waterproblemen
Daarnaast wordt ook hun creativiteit getest. De leerlingen bedenken oplossingen voor huidige en toekomstige waterproblemen, zoals de stijging van de zeespiegel, slechte waterkwaliteit en de kosten van dijkbescherming.
De scholieren worden uitgedaagd om hun visie te schetsen van hoe Bergen op Zoom en de omliggende gebieden er over dertig jaar uit zouden moeten zien om droge voeten te houden. Alle deelnemers aan dit programma krijgen de titel “Nieuwe Watermeester”. De klas met de meest originele oplossing voor de waterproblemen krijgt deze oorkonde op school uitgereikt.
Meer uit Tholen
THOLEN - Het seizoen zit erop voor Bart Nieuwkoop. De voetballer uit Tholen is door een blessure niet meer inzetbaar voor Feyenoord.
10 uur geledenTHOLEN - Na zestien jaar verdwijnt de Socialistische Partij (SP) uit de Thoolse raad. De partij kreeg de minste stemmen van alle deelnemende partijen. Ook GroenLinks keert niet terug. Voorzitter Frank Rodenburg betreurt de uitslag, terwijl lijsttrekker Nancy Raas-Tophoven zich zorgen maakt over de toekomst van de gemeenteraad.
14 uur geledenTHOLEN - De VVD en Algemeen Belang Tholen (ABT) behoren deze verkiezingen tot de verliezers. In de voorlopige uitslag raken beide partijen een zetel kwijt. Hilde Moerland ziet dat het politieke speelveld verandert, terwijl Ineke Schippers zich vooral zorgen over de scheve balans in de raad.
18 uur geledenTHOLEN - Het linkse geluid blijft, tot opluchting van Jan Heshof, hoorbaar in de Thoolse raad. De lijsttrekker van de Partij van de Arbeid (PvdA) sleept één zetel binnen, maar ziet voormalig bondgenoot GroenLinks en ook de SP niet genoeg stemmen halen. "Ik vreesde even dat het linkse geluid helemaal zou verdwijnen."
1 dag geledenTHOLEN - Nog nooit stemden zoveel inwoners op de SGP als bij deze gemeenteraadsverkiezingen. Door dit resultaat maakt de christelijke partij opnieuw de dienst uit in Tholen en groeit het aantal zetels zelfs van zeven naar acht. Volgens lijsttrekker Peter Hoek laat dit zien dat hun stabiele koers wordt beloond. "Het is mooi om te zien dat het werk dat we doen wordt gewaardeerd."
1 dag geledenTHOLEN - Nieuwkomer Forum voor Democratie (FvD) is in de voorlopige uitslag de grote winnaar op Tholen. Met drie zetels schuift de partij door naar de tweede plek in de raad. Lijsttrekker Liesje van der Zande reageert verheugd: "Ik ben onze kiezers ontzettend dankbaar."
1 dag geledenTHOLEN - De voorlopige uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen is bekend. De SGP blijft opnieuw veruit de grootste partij op Tholen. De VVD en ABT leveren beide een zetel in, terwijl nieuwkomer Forum voor Democratie drie zetels pakt.
2 dagen geleden