Thoolse scholen doen mee aan educatief programma over Watersnoodramp
THOLEN - Diverse basisscholen op Tholen nemen op woensdag 6 en donderdag 7 september deel aan een educatief programma over de Watersnoodramp in Bergen op Zoom. De deelnemende scholen zijn basisschool St. Anthonius in Oud-Vossemeer en van stichting OcTHO, met acht openbare basisscholen verspreid over de gemeente Tholen.
In de komende week zullen honderden leerlingen van scholen uit Bergen op Zoom en omgeving de generale repetities bijwonen van het watersnoodspektakel ‘53, opgevoerd door de Bergse basisschool De Vierschaar. West-Brabant en Tholen waren destijds getuige van talloze tragische verliezen als gevolg van de ramp.
Voor de jongere generaties is een uitgebreid educatief programma samengesteld. Binnen de klaslokalen worden de leerlingen geïnformeerd over de kennis, verhalen en inzichten van de waterbeheerders uit de tijd van de Watersnoodramp.
Waterproblemen
Daarnaast wordt ook hun creativiteit getest. De leerlingen bedenken oplossingen voor huidige en toekomstige waterproblemen, zoals de stijging van de zeespiegel, slechte waterkwaliteit en de kosten van dijkbescherming.
De scholieren worden uitgedaagd om hun visie te schetsen van hoe Bergen op Zoom en de omliggende gebieden er over dertig jaar uit zouden moeten zien om droge voeten te houden. Alle deelnemers aan dit programma krijgen de titel “Nieuwe Watermeester”. De klas met de meest originele oplossing voor de waterproblemen krijgt deze oorkonde op school uitgereikt.
Meer uit Tholen
SINT-ANNALAND - Op een kruising in Sint-Annaland zijn dinsdagmiddag twee personenauto's met elkaar in botsing gekomen. Twee inzittenden kregen nekklachten en zijn gecontroleerd door ambulancepersoneel.
1 uur geledenTHOLEN - De Dodenherdenking bij de Vossemeersepoort in Tholen kon maandagavond rekenen op een brede belangstelling van jong en oud. Tijdens de plechtigheid stonden veel inwoners en bezoekers stil bij de slachtoffers van oorlog en geweld.
20 uur geledenTHOLEN - Zwembad De Spetter gaat naar verwachting pas tussen 17 en 20 juni weer open. Eerder was de opening uitgesteld vanwege schade aan het tegelwerk, waardoor scherpe randen waren ontstaan. Beide gemeentelijke zwembaden zouden eigenlijk vandaag tegelijk openen.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - Wie de komende tijd bij de Slaakbrug komt, ziet iets opvallends. De onderkant van de brug lijkt ingepakt in folie. In de verte doet het denken aan een kunstwerk van Christo. Toch heeft de ingreep niets met kunst te maken. Volgens Rijkswaterstaat moet de folie voorkomen dat vogels tijdens werkzaamheden onder de brug gaan nestelen.
1 dag geledenTHOLEN - De fractie Forum voor Democratie in Tholen heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college over de mogelijke plaatsing van een 24/7 bewakingscamera op de Oude Werf. Het gaat om een camera die volgens de fractie gericht wordt op een openbare parkeerplaats.
1 dag geledenTHOLEN - Op meerdere plekken in Zeeland is de afgelopen maanden onderzocht hoe jonge trekvissen, zoals glasaal (jonge paling) en driedoornige stekelbaars, vanuit zee naar het binnenwater trekken. Vrijwilligers hebben dit onderzoek uitgevoerd onder leiding van RAVON, samen met waterschap Scheldestromen, de Provincie Zeeland en Rijkswaterstaat.
2 dagen geledenSINT PHILIPSLAND- Aan de Wilhelminastraat is zaterdagavond een waterleiding gesprongen. Een onbekend aantal woningen kwam zonder water te zitten. Twee onderdelen van de leiding moesten vervangen worden om het probleem te verhelpen. Het is niet duidelijk waardoor de waterleiding geknapt is.
2 dagen geleden