Thoolse raad kiest niet voor vier, maar 'schamelijke' twee boa's
THOLEN - De gemeenteraad van Tholen heeft ingestemd met het plan van het college om twee fulltime buitengewoon opsporingsambtenaren (boa’s) op het eiland in te zetten. De PvdA/GroenLinks-fractie was echter tegen dit voorstel en stelde een amendement voor om vier toezichthouders aan te stellen. Desondanks zijn de overige partijen van mening dat twee handhavers een geschikte beginpunt vormen.
Begin oktober had burgemeester Marleen Sijbers al laten weten dat ze graag twee handhavers wilde aanstellen. PvdA/GroenLinks-fractieleider Jan Heshof gaf aan dat zijn partij meer toezichthouders wil. Tijdens de laatste gemeenteraadsvergadering is er een besluit genomen.
‘Waar ging het fout?’Om andere partijen te overtuigen, stelt Heshof een amendement voor om vier boa’s aan te stellen. Hij verwijst naar het verleden, waarin Tholen 31 fulltime politieagenten en vier politiebureaus op het eiland had. In de gemeente lopen nu nog maar drie wijkagenten rond. “Waar ging het fout?”, vraagt Heshof zich af.
Heshof benadrukt de groeiende overlast in de gemeente, zoals “de verkoop van drugs zo uit de kofferbak”. Hij verwacht daarom dat het college meer handhavers zou inzetten. Hij noemt het voorstel van slechts twee handhavers “schamelijk”. Hoewel Heshof beseft dat zijn amendement waarschijnlijk weinig kans van slagen heeft, dient hij het toch in onder het motto: “Een goed begin is het halve werk.”
Het financiële ravijnHet amendement van PvdA/GroenLinks krijgt geen steun van de andere partijen. “Twee boa’s vormen voor ons een prima beginpunt”, zegt Theo Korevaar van de SP. “Uitbreiding naar vier of vijf zien we nog niet zitten. Ik ben al blij dat we van 580 uur naar twee fulltime boa’s gaan. Als de situatie op Tholen uit de hand loopt, kunnen we altijd nog besluiten om extra capaciteit in te zetten.”
Ook Michael Schoonen van het CDA steunt het collegevoorstel en gelooft dat twee boa’s een goede start vormt. Burgemeester Marleen Sijbers legt uit dat de keuze voor twee handhavers gebaseerd is op financiële overwegingen en de toenemende verantwoordelijkheden van de gemeente.
Sijbers: “We weten allemaal dat gemeenten meer verantwoordelijkheden krijgen dan financiële middelen. We praten allemaal over het financiële ravijn. Dat klinkt misschien dramatisch, maar we krijgen veel verantwoordelijkheden en voor nu denk ik dat dit de afweging van de raad moet zijn.”
Geen meerderheidJaap Hage van de ChristenUnie ondersteunt de burgemeester en benadrukt dat ze voorzichtig moeten zijn gezien de financiële uitdagingen. “We zien in dat we afkoersen op een mogelijk financiële ravijn en daar niet te veel risico’s in willen nemen. We blijven bij het voorstel en zullen daarmee het amendement niet steunen.”
Het amendement krijgt uiteindelijk geen meerderheid in de raad, met alleen de stemmen van PvdA/GroenLinks in hun voordeel. Alle raadsleden stemmen vervolgens unaniem voor het collegevoorstel om twee boa’s en één fte voor openbare orde en veiligheid aan te stellen. Inclusief Jan Heshof, die aangeeft: “Beter iets dan niets.”
Thoolse raad verdeeld over nieuwe boa’s: ‘We willen geen bonnenschrijvers’
Meer uit Tholen
POORTVLIET - Op de Polderdijk bij Poortvliet is zondagavond een automobilist frontaal tegen een boom gereden. Hulpdiensten troffen een beschadigde auto aan die tegen een knotwilg tot stilstand was gekomen. De bestuurder is naar het ziekenhuis gebracht.
2 uur geledenBRABANT - Met de nieuwe campagne 'Schimmels? Niet in mijn huis!' gaat de GGD de strijd aan met vochtproblemen in Nederlandse woningen. Dat blijkt hard nodig: naar schatting kampt één op de vijf huishoudens met schimmelvorming. In huurwoningen ligt dat aantal met één op de drie zelfs nog aanzienlijk hoger.
21 uur geledenHOOGERHEIDE/THOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Arjan Oerlemans, Fa. Oerlemans en Zn. in Hoogerheide.
22 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Karin van den Houten die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Wat eerst bedoeld was als één van de vele activiteiten binnen het jubileumprogramma rond 550 jaar Sint-Annaland, groeit nu uit tot de muzikale apotheose van het feestjaar. Op zaterdag 13 december verzorgen Accelerando, Kir Royal en het Schorrekoor twee grootse finaleconcerten in sportcomplex De Wellevaete. "Dit wil je niet missen."
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - De straat in de nieuwe woonbuurt die komt op de plek van basisschool De Rieburch krijgt de naam Kubus. De gemeente Tholen heeft al de eerste vergunningsaanvraag ontvangen voor de bouw van een woning in deze straat.
2 dagen geledenOUD-VOSSEMEER - Senioren Vereniging Vosmeer viert komend jaar haar 75-jarig jubileum. Ter gelegenheid daarvan ontvangt de vereniging een incidentele subsidie van 2.925 euro van het college van burgemeester en wethouders. Hiermee kan de vereniging een mooi programma neerzetten.
2 dagen geleden