Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Thoolse Mirthe maakt postcards voor het goede doel

Thoolse Mirthe maakt postcards voor het goede doel

THOLEN - Mirthe Walpot uit Tholen is een actie begonnen om de bevolking in Ruiru, Kenia te steunen. Sinds twee jaar is zij verliefd op het land en maakt zij nu van dichtbij mee hoe moeilijk men het heeft in Kenia door de Coronacrisis.

Mirthe woont nog thuis bij ouders maar is zo vaak als ze kan in Kenia te vinden. Sinds een jaar heeft ze daar haar grote liefde gevonden en het land voelt als een tweede thuis. Naast de verkoop van haar kaartensetjes heeft ze ook al een tijdje een bedrijfje met Keniaanse sieraden, Zuri wat mooi betekent in Swahili. De opbrengst van beiden is voor de bewoners van het arme land.

Fotografie

Ongeveer vier jaar geleden begon Mirthe met het maken van natuurfoto's. Ze deelde deze foto's op social media en kreeg toen al snel de vraag om een loveshoot te fotograferen. Het stel was zeer tevreden over de foto's en vroeg haar vervolgens voor hun bruiloft. Al snel volgde de volgende bruiloft , een Keniaans-Nederlandse bruiloft dit keer. In 2018 vertrok Mirthe naar Kenia om voor een stichting te fotograferen. Ze ontmoette daar Nemuel en een half jaar later toen Mirthe weer in Kenia was sprong de vonk over.

Economische impact

"Als fotograaf en fervent kaartjesschrijver kwam ik op het idee voor de fotokaarten. Ik had nog prachtige foto's van Kenia en aangezien de Coronacrisis daar een heftige economische impact heeft wilde ik hun graag steunen", vertelt Mirthe. Nu ze voorlopig door de crisis geen werk heeft als fotografe heeft ze alle tijd voor dit goede doel. Tot nu toe heeft Mirthe door donaties en de verkoop van haar sieraden en kaartensetjes al geld binnen weten te halen. Dit geld is inmiddels grotendeels al op. Afgelopen week heeft Nemuel al vele gezinnen blij kunnen maken met zakken rijst, bloem en andere levensmiddelen.

Slechte gezondheidszorg

De situatie in Kenia is toch iets anders op het moment als in Nederland. Er geldt een straatverbod tussen 19:00 uur en 05:00 uur. Kinderen kunnen ook niet naar school maar volgen ook thuis geen les omdat mensen geen laptop,computer en of internetverbinding hebben. Als men ziek wordt is er geen goede gezondheidszorg. Tienermoeders slapen met hun baby op straat omdat hun hutje is overstroomd en geld voor eten is er gewoon niet. Mirthe hoopt dan ook met verkoop van haar kaarten en sieraden de plaatselijke bevolking in Ruiru, Kenia zoveel mogelijk bij te kunnen staan. "Problemen zijn er altijd, maar ze hoeven in ieder geval dan niet met een lege maag te gaan slapen", aldus Mirthe. 

Wilt u dit prachtige initiatief steunen? Kaarten kunnen gekocht worden via Mirthe's website: www.mirthehelena.nl/shop. Meer info is ook te vinden op Instagram op @mirthehelenaphotography.

Meer uit Tholen

Aan de keukentafel met Fleur Verloo: ‘Je moet risico’s durven nemen en vertrouwen hebben in jezelf’ [AAN DE KEUKENTAFEL]

BERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Fleur Verloo van The Foodystore.

3 uur geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘De brug over het Schelde-Rijnkanaal’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.

6 uur geleden
Programma Koningsdag Stavenisse 2026

STAVENISSE - Stavenisse maakt zich op voor een gezellige en feestelijke Koningsdag op maandag 27 april. In het dorp wordt een gevarieerd programma georganiseerd voor alle leeftijden, met activiteiten in de ochtend en middag.

1 dag geleden
Programma Koningsdag Sint Philipsland 2026

SINT-PHILIPSLAND - Het oranjecomité van Sint Philipsland heeft weer een gevarieerd programma samengesteld voor Koningsdag.

1 dag geleden
Lintjesregen: Deze 9 Tholenaren zijn verrast met een Koninklijke onderscheiding

THOLEN - Negen inwoners van de gemeente Tholen zijn vrijdag door burgemeester Marleen Sijbers verrast met een Koninklijke onderscheiding. Acht mogen zich voortaan Lid in de Orde van Oranje-Nassau noemen en Leen Geluk werd zelfs benoemd tot Ridder.

2 dagen geleden
Auto van dijk bij Poortvliet, traumahelikopter ingezet

POORTVLIET - Op de Poortvlietsedijk (N286) bij Poortvliet is in de nacht van donderdag op vrijdag een auto van de weg geraakt en onderaan de dijk tot stilstand gekomen. Rond 00.35 uur verloor een man door nog onbekende oorzaak de controle over zijn auto. De auto kwam zo'n 100 meter verderop beneden de dijk op de zijkant, op de passagierskant, tot stilstand.

2 dagen geleden
Programma Koningsdag Sint-Maartensdijk 2026

SINT-MAARTENSDIJK - Het programma voor Koningsdag 27 april in Sint-Maartensdijk.

2 dagen geleden