Thoolse Maaike is vegetariër: ‘Je hebt helaas mensen die het dikke onzin vinden’
Maaike Dekkers woont in Tholen en heeft twee kinderen. Ze werkt in de apotheek en is vegetariër. Ze probeert zelfs steeds meer vegan te eten, maar dat valt niet altijd mee. Toch vindt ze het met het oog op een betere wereld belangrijk zich bewust te zijn van wat ze eet.
“Ik ben nu 10 jaar vegetariër. Mijn ouders zijn al langer vegetariër dus voor die tijd was ik flexetarier. Ik heb in Turkije gewoond en daar was vlees bijna onbetaalbaar dus toen leefde ik eigenlijk al bijna zonder vlees dus de stap was toen maar heel klein. De keuze heb ik gemaakt, omdat ik de manier waarop we tegenwoordig vaak aan het stukje vlees komen niet eerlijk vind. Ook heb ik moeite met de manier waarop dieren in de bio-industrie leven. Daarbij wil ik mijn ecologische voetafdruk verkleinen. Het verkrijgen van een stukje biefstuk van 150 gram kost bijvoorbeeld al 2300 liter water. Als iedereen een dag in de week geen vlees zou eten zou dat al zo’n verschil maken”, legt Maaike uit. Tegenwoordig probeert ze ook steeds meer vegan te eten. “Helaas is het echt vegan eten nog best lastig, overal zitten wel dierlijke producten in. Maar stapje voor stapje lukt het steeds beter”, vertelt ze. “Uit eten gaan is helaas in deze regio nog een dingetje. Er zijn weinig restaurants die echt een mooi vegetarisch menu hebben laat staan vegan.” De reacties zijn volgens de Thoolse erg wisselend. “Je hebt helaas mensen die het dikke onzin vinden, maar in mijn omgeving gelukkig steeds meer mensen die steeds minder vlees eten. Je kunt zó lekker eten zonder een stukje vlees en je draagt bij aan een beter klimaat en betere wereld.”
Meer uit Tholen
THOLEN - Voor Zeeland geldt niet langer code oranje van het KNMI. Wel blijft er vanwege het winterse weer tot vrijdagochtend 11.00 uur code geel van kracht.
2 uur geledenSINT PHILIPSLAND - De Philipsdam is weer open voor het verkeer, meldt de Provincie Zeeland om 13.17 uur. De weg was vanochtend afgesloten nadat een vrachtwagen geschaard was door hevige sneeuwval.
4 uur geledenSCHERPENISSE/THOLEN - De inloopbijeenkomsten in dorpshuis De Vossenkuil en dorpshuis Sassegrave die voor vanavond gepland stonden, gaan niet door. Dat maken Stadlander en de gemeente Tholen bekend. Het ging om bijeenkomsten over de herinrichting van de Hoge Markt en de herontwikkeling van de Bou Kooijmanstraat.
4 uur geledenTHOLEN - Het busverkeer in Zeeland ligt volledig stil door de hevige sneeuwval. Er rijden geen bussen tot minstens 14.00 uur, meldt vervoerder Connexxion. Ook Arriva is gestopt met rijden.
5 uur geledenTHOLEN - De Zeeuwse Reinigingsdienst (ZRD) haalt vandaag geen afval op in de gemeente Tholen. Door de slechte weersomstandigheden en code oranje zijn alle inzamelroutes geannuleerd.
7 uur geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Vanwege de aanhoudend slechte weersvoorspellingen en de verwachte gladheid heeft het College van Bestuur van de Stichting Lowys Porquin besloten, in overleg met de schooldirecteuren, dat alle scholen morgen gesloten blijven. "De veiligheid van onze leerlingen, ouders en medewerkers staat altijd voorop, en wij willen voorkomen dat iemand onnodig risico loopt onderweg naar school", meldt LPS in een brief aan ouders, die verstrekt is via de scholen. Het gaat om 31 scholen, verspreid over de gemeenten Woensdrecht, Steenbergen en Bergen op Zoom.
23 uur geledenTHOLEN - De winter heeft Nederland stevig in zijn greep. De week begon op veel plaatsen al met een dik pak sneeuw en volgens Weeronline is het winterweer voorlopig nog niet voorbij. Met name woensdag kan op grote schaal opnieuw sneeuw vallen, terwijl ook later in de week de neerslag onzeker blijft.
23 uur geleden