Thoolse Maaike is vegetariër: ‘Je hebt helaas mensen die het dikke onzin vinden’
Maaike Dekkers woont in Tholen en heeft twee kinderen. Ze werkt in de apotheek en is vegetariër. Ze probeert zelfs steeds meer vegan te eten, maar dat valt niet altijd mee. Toch vindt ze het met het oog op een betere wereld belangrijk zich bewust te zijn van wat ze eet.
“Ik ben nu 10 jaar vegetariër. Mijn ouders zijn al langer vegetariër dus voor die tijd was ik flexetarier. Ik heb in Turkije gewoond en daar was vlees bijna onbetaalbaar dus toen leefde ik eigenlijk al bijna zonder vlees dus de stap was toen maar heel klein. De keuze heb ik gemaakt, omdat ik de manier waarop we tegenwoordig vaak aan het stukje vlees komen niet eerlijk vind. Ook heb ik moeite met de manier waarop dieren in de bio-industrie leven. Daarbij wil ik mijn ecologische voetafdruk verkleinen. Het verkrijgen van een stukje biefstuk van 150 gram kost bijvoorbeeld al 2300 liter water. Als iedereen een dag in de week geen vlees zou eten zou dat al zo’n verschil maken”, legt Maaike uit. Tegenwoordig probeert ze ook steeds meer vegan te eten. “Helaas is het echt vegan eten nog best lastig, overal zitten wel dierlijke producten in. Maar stapje voor stapje lukt het steeds beter”, vertelt ze. “Uit eten gaan is helaas in deze regio nog een dingetje. Er zijn weinig restaurants die echt een mooi vegetarisch menu hebben laat staan vegan.” De reacties zijn volgens de Thoolse erg wisselend. “Je hebt helaas mensen die het dikke onzin vinden, maar in mijn omgeving gelukkig steeds meer mensen die steeds minder vlees eten. Je kunt zó lekker eten zonder een stukje vlees en je draagt bij aan een beter klimaat en betere wereld.”
Meer uit Tholen
THOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 28 februari allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 16 in de Derde Klasse en speelronde 14 in de Vierde en Vijfde Klasse.
12 uur geledenANNA JACOBAPOLDER - Broeken, tassen, gordijnen, petten, knuffels: alle soorten textiel mag in de strijd van de Textiel Race. Naast basisscholen De Kraal in Tholen en de Groen van Prinsterer in Scherpenisse doet ook groep 6, 7, 8 van Het Kompas in Anna Jacobapolder mee. De klas van juf Annemieke bestaat uit slechts tien leerlingen, maar gelukkig bepaalt de grootte van de groep straks niet wie er wint.
16 uur geledenTHOLEN - Wie een huis wil kopen op Tholen, komt op een relatief koele woningmarkt terecht. De druk op de woningmarkt is hier de afgelopen vier jaar afgenomen, blijkt uit cijfers van Bouwfonds Gebiedsontwikkeling (BPD) die dinsdag zijn gepubliceerd.
20 uur geledenTHOLEN - Het is vandaag officieel de warmste 3 maart ooit gemeten. Ook gisteren werd een warmterecord gebroken. Daarmee is vandaag het tweede warmterecord van dit jaar.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - De geplande sloop van 26 verouderde huurwoningen aan de Tienhoven en de Van den Bosstraat in Sint-Annaland leidt tot onrust onder de bewoners. Tijdens de commissievergadering vorige week stelde Fractie Deurloo dat de huurders geen antwoord krijgen op hun vragen bij Stadlander. De woningcorporatie laat weten dat alle bewoners een brief hebben ontvangen met extra toelichting over de sloop.
1 dag geledenTHOLEN - Een vrouw is maandagmiddag met haar auto in een sloot beland op industrieterrein Welgelegen in Tholen. In eerste instantie werden de hulpdiensten naar de verkeerde straat gestuurd. Het is niet bekend of de bestuurster bij het ongeval gewond is geraakt.
1 dag geledenTHOLEN - Een metaalverwerkend bedrijf wil bij de Slabbecoornweg in Tholen tijdelijke woonunits bouwen voor internationale medewerkers. Vorige maand had Han van 't Hof (ABT) hierover schriftelijke vragen gesteld aan het college. Het college meldt dat de aanvraag nog nader onderzoek vergt voordat deze aan de gemeenteraad wordt voorgelegd.
2 dagen geleden