Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Thoolse leerlingen steeds veiliger naar school!

Thoolse leerlingen steeds veiliger naar school!

Het ROVZ wil op weg naar een 100% verkeersveilig Zeeland. De omgeving van basisscholen is daarbij cruciaal. Ter stimulans is het Zeeuws VerkeersveiligheidsLabel in het leven geroepen. De Rehobothschool Stavenisse behaalde dit label recent en is daarmee de vijfde school binnen de gemeente Tholen. Wie volgt?

Harry van der Maas (50) is gedeputeerde van Provincie Zeeland en voorzitter van het ROVZ dat het Zeeuws VerkeersveiligheidsLabel sinds 1999 uitgeeft om basisschoolleerlingen te leren hoe ze veilig deelnemen aan het verkeer. Het is een combinatie van theorie in de klas én praktijkoefeningen om de gevaren in het verkeer te leren herkennen en daar adequaat mee om te kunnen gaan.

Van der Maas vindt het belangrijk dat Verkeerseducatie verankerd is in het onderwijsaanbod van de school en onderstreept het belang van goede theorieles in alle groepen, inclusief deelname aan het VVN-theorie-examen. “Daarnaast is aandacht voor veiligheid in de verkeersomgeving van de school en op de school-thuis-routes van de leerlingen belangrijk. Met de nieuwe aanpak die nu wordt uitgerold, worden de scholen nog meer ondersteund. Het is echt voor elke school goed te doen.” 

Volgens Van der Maas zijn er ‘geen hele grote problemen’ met de verkeersveiligheid rondom scholen op het eiland Tholen. “Maar er kan wel grote drukte en ‘chaos’ zijn bij scholen. Ouders brengen en halen hun kind nog vaak. Het is beter om je kind met de fiets of als het kan lopend naar school te brengen. Zo geef je meteen het goede voorbeeld en laat je zien hoe je veilig kan deelnemen aan het verkeer door bijvoorbeeld je hand uit te steken en goed op te letten bij het oversteken.” 

Op Tholen zijn nu vijf scholen met het Label. “Maar dat mogen er zeker meer zijn! En er is nu ook een school bezig om het Label te halen. Daarnaast zijn er 2 à 3 scholen die al eerder aangaven er mee aan de slag te gaan. Wij hopen dat zij binnenkort die stap zetten. Door deelname aan het Label wordt de kwaliteit van Verkeerseducatie beter. Leerlingen krijgen ook meer praktijklessen en kunnen dankzij dit Label ervaringen opdoen met de remweg van auto’s, de dode hoek van vrachtauto’s, de gevaren van landbouwvoertuigen en nog veel meer. Het is gelukkig duidelijk dat steeds meer Thoolse scholen verkeerseducatie belangrijk vinden. Daar ben ik blij mee! Niet alleen in de les, maar ook rondom de school wordt gewerkt aan verkeersveiligheid. Daar kan je niet vroeg genoeg mee beginnen, want verkeersongevallen brengen veel leed met zich mee.’

Meer uit Tholen

Waterschap onderzoekt intrek van vis naar Zeeuwse binnenwateren

THOLEN - Op meerdere plekken in Zeeland is de afgelopen maanden onderzocht hoe jonge trekvissen, zoals glasaal (jonge paling) en driedoornige stekelbaars, vanuit zee naar het binnenwater trekken. Vrijwilligers hebben dit onderzoek uitgevoerd onder leiding van RAVON, samen met waterschap Scheldestromen, de Provincie Zeeland en Rijkswaterstaat.

15 uur geleden
Woningen zonder water na gesprongen waterleiding aan Wilhelminastraat

SINT PHILIPSLAND- Aan de Wilhelminastraat is zaterdagavond een waterleiding gesprongen. Een onbekend aantal woningen kwam zonder water te zitten. Twee onderdelen van de leiding moesten vervangen worden om het probleem te verhelpen. Het is niet duidelijk waardoor de waterleiding geknapt is.

18 uur geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Het gouden uur bij Scherpenisse’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Karin van den Houten die de spotlight mocht vangen.

21 uur geleden
Het Roosevelt Debat over vrijheid van godsdienst met prominente sprekers

OUD-VOSSEMEER - Op 21 mei organiseert Stichting Roosevelt Oud-Vossemeer opnieuw het inmiddels bekende Roosevelt Debat. Dit jaar staat het debat in het teken van een actueel en maatschappelijk urgent thema: vrijheid van godsdienst.

1 dag geleden
Politie registreert opnieuw bijna 13.000 geweldsincidenten tegen agenten

NEDERLAND - Politiemedewerkers kregen in 2025 in totaal 12.896 keer te maken met agressie en geweld tijdens hun werkzaamheden. Dat blijkt uit de nieuwste cijfers over geweld tegen politieambtenaren (GTPA). Het aantal incidenten ligt daarmee iets hoger dan in 2024, toen het om 12.543 gevallen ging.

1 dag geleden
Veiling Sint-Annaland gaat voor het eerst zijn aardappelen digitaal veilen

SINT-ANNALAND - Veiling Sint-Annaland zet een stap richting de toekomst en gaat digitaal veilen. Deze keuze past bij de veranderingen in de markt en het lagere aantal kopers dat nog op locatie aanwezig is. Met deze stap blijft de veiling doen waar zij voor staat: het organiseren en verbeteren van de afzet en de prijs van de aardappelen van haar leden.

1 dag geleden
Vossemeerse imker slaat alarm: ‘Twaalf hoornaars in één week is heel veel’

OUD-VOSSEMEER - Terwijl de eerste zonnestralen de boomgaarden en tuinen op het eiland in bloei zetten, ontwaakt ook een minder welkome gast uit zijn winterrust: de Aziatische hoornaar. Deze invasieve wespensoort, die zich de afgelopen jaren steeds verder in Nederland heeft verspreid, vormt een serieuze bedreiging voor honingbijen en andere belangrijke insecten. De gemeente Tholen grijpt daarom opnieuw in met extra maatregelen. Afgelopen week zijn in het buitengebied vijftig extra lokvallen geplaatst. "Als we de koninginnen nu onderscheppen, voorkomen we dat er in de zomer grote nesten ontstaan."

2 dagen geleden