Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Thoolse leerlingen steeds veiliger naar school!

Thoolse leerlingen steeds veiliger naar school!

Het ROVZ wil op weg naar een 100% verkeersveilig Zeeland. De omgeving van basisscholen is daarbij cruciaal. Ter stimulans is het Zeeuws VerkeersveiligheidsLabel in het leven geroepen. De Rehobothschool Stavenisse behaalde dit label recent en is daarmee de vijfde school binnen de gemeente Tholen. Wie volgt?

Harry van der Maas (50) is gedeputeerde van Provincie Zeeland en voorzitter van het ROVZ dat het Zeeuws VerkeersveiligheidsLabel sinds 1999 uitgeeft om basisschoolleerlingen te leren hoe ze veilig deelnemen aan het verkeer. Het is een combinatie van theorie in de klas én praktijkoefeningen om de gevaren in het verkeer te leren herkennen en daar adequaat mee om te kunnen gaan.

Van der Maas vindt het belangrijk dat Verkeerseducatie verankerd is in het onderwijsaanbod van de school en onderstreept het belang van goede theorieles in alle groepen, inclusief deelname aan het VVN-theorie-examen. “Daarnaast is aandacht voor veiligheid in de verkeersomgeving van de school en op de school-thuis-routes van de leerlingen belangrijk. Met de nieuwe aanpak die nu wordt uitgerold, worden de scholen nog meer ondersteund. Het is echt voor elke school goed te doen.” 

Volgens Van der Maas zijn er ‘geen hele grote problemen’ met de verkeersveiligheid rondom scholen op het eiland Tholen. “Maar er kan wel grote drukte en ‘chaos’ zijn bij scholen. Ouders brengen en halen hun kind nog vaak. Het is beter om je kind met de fiets of als het kan lopend naar school te brengen. Zo geef je meteen het goede voorbeeld en laat je zien hoe je veilig kan deelnemen aan het verkeer door bijvoorbeeld je hand uit te steken en goed op te letten bij het oversteken.” 

Op Tholen zijn nu vijf scholen met het Label. “Maar dat mogen er zeker meer zijn! En er is nu ook een school bezig om het Label te halen. Daarnaast zijn er 2 à 3 scholen die al eerder aangaven er mee aan de slag te gaan. Wij hopen dat zij binnenkort die stap zetten. Door deelname aan het Label wordt de kwaliteit van Verkeerseducatie beter. Leerlingen krijgen ook meer praktijklessen en kunnen dankzij dit Label ervaringen opdoen met de remweg van auto’s, de dode hoek van vrachtauto’s, de gevaren van landbouwvoertuigen en nog veel meer. Het is gelukkig duidelijk dat steeds meer Thoolse scholen verkeerseducatie belangrijk vinden. Daar ben ik blij mee! Niet alleen in de les, maar ook rondom de school wordt gewerkt aan verkeersveiligheid. Daar kan je niet vroeg genoeg mee beginnen, want verkeersongevallen brengen veel leed met zich mee.’

Meer uit Tholen

Vier afstanden tijdens tiende editie van jaarlijkse wandeltocht Sint Philipsland

SINT PHILIPSLAND - De jaarlijkse wandeltocht van Sint Philipsland wordt komende zaterdag voor de tiende keer gelopen. Deelnemers kunnen kiezen uit vier afstanden en kunnen achteraf genieten van een kommetje snert of een pannenkoek.

6 uur geleden
Thoolse wethouders zien af van raadszetel en maken plaats voor andere kandidaten

THOLEN - De wethouders Peter Hoek, Corniel van Leeuwen en Hilde Moerland zien af van een zetel in de gemeenteraad van Tholen. Ze vinden de combinatie van hun functie als wethouder en raadslid onwenselijk en maken daarom plaats voor andere raadsleden.

10 uur geleden
Jarige Accelerando houdt jubileumconcert in april: ‘De rode draad is een muzikale tijdlijn’

SINT-ANNALAND - De Koninklijke Fanfare Accelerando bestaat 145 jaar. Dat vieren de Setallandse muzikanten met verschillende activiteiten. Op zaterdagavond 11 april organiseren ze een jubileumconcert in de sportzaal van De Wellevaete. Het publiek wordt getrakteerd op een muzikale terugblik van het verleden naar het heden.

1 dag geleden
Lijsttrekkers SGP en FvD meest populair onder Thoolse kiezers: Dit is de top tien

THOLEN - Peter Hoek (SGP) trok bij de Thoolse gemeenteraadsverkiezingen de meeste stemmen, gevolgd door Liesje van der Zande (FvD). In de top tien van populairste kandidaten staan drie partijen met elk twee vertegenwoordigers. Deze raadsleden kwamen het hoogst uit de bus bij de kiezers.

1 dag geleden
WHS speelt opnieuw gelijk, Stavenisse profiteert van rode kaart tegenstander [SPEELRONDE 17/19]

THOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 21 maart allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 19 in de Derde Klasse en speelronde 17 in de Vierde en Vijfde Klasse.

1 dag geleden
Gemeente grijpt voorlopig niet in bij groen rondom wooncomplex Buitenhof

THOLEN - Het Thoolse college ziet voorlopig geen reden om in te grijpen bij het groen rondom wooncomplex Buitenhof. Bewoners van het complex hadden eerder dit jaar hun zorgen geuit over het onderhoud van de elzen en wilgen voor hun ramen. Zij vinden dat er te weinig gesnoeid wordt, maar het college kijkt hier anders tegenaan.

2 dagen geleden
Voorjaarskermis strijkt weer vier dagen lang neer aan de Thoolse haven

THOLEN - De voorjaarskermis staat deze week weer opgesteld in Tholen. Vier dagen lang kan jong en oud genieten van verschillende attracties langs de haven aan de Contre Escarpe.

2 dagen geleden