
Thoolse horeca-ondernemers eten het smerigste gerecht ter wereld voor het goede doel
THOLEN - Surströmming. Het meeste smerig ruikende gerecht ter wereld, als we de kenners mogen geloven. Het betreft een Zweedse delicatesse dat gefermenteerde haring in blik betreft. Vis eten voor gevorderden. Thoolse horeca-ondernemers gaan meedoen aan een challenge en dat allemaal voor Stichting Stavoord6. Zou jij het aandurven?
“Vanwege de voortdurende coronamaatregelen zijn het bittere tijden voor de gehele horeca op het eiland Tholen. Versoepelingen lijken voorlopig nog ver weg. Allerminst reden tot vrolijkheid, maar de horeca-ondernemers op Tholen en Sint Philipsland gaan daarom de komende weken deelnemen aan de Surströmming challenge”, aldus Ivo Slokkers van Stichting Stavoord6.
Hilarische beelden
De Surströmming challenge is overgewaaid naar Nederland. Ondernemer en bekende Nederlander Bas Smit (echtgenoot van Nicolette van Dam) heeft de challenge in Nederland nieuw leven ingeblazen. Surströmming is een Zweedse delicatesse. Het staat echter bekend als het meest smerig ruikende product ter wereld. Het is gefermenteerde zure haring in een blik. Op social media zijn er filmpjes te zien, waarbij deelnemers de grootst mogelijke moeite hebben om een hapje vis te eten. “Naast dat het ongetwijfeld hilarische beelden gaat opleveren, worden de deelnemers ook beloond voor hun moed. Aan deze challenge is namelijk een goed doel gekoppeld.”
Blikken
Het betreft Stichting Stavoord6 die reeds een huis aan het bouwen is op chaletpark de Krabbenkreek in Sint-Annaland voor mensen met een slechte levensprognose . “Via Bert Coelers (restaurant Buutengaets) werden wij geattendeerd op deze challenge. Na wat telefoontjes over en weer, kwamen we er al snel achter dat deze vis wordt geleverd door vishandel Schot Tholen”, aldus Ivo Slokkers van Stichting Stavoord6. Sander Deurloo van Vishandel Schot Tholen heeft ervoor gezorgd dat de horeca op Tholen nog een aantal blikken tot hun beschikking kregen. “Op het moment dat ik hoorde van deze ludieke actie, ben ik gelijk aan de slag gegaan en heb ik nog wat blikken kunnen bemachtigen. Momenteel is er geen blik meer te krijgen maar wij krijgen eind april weer een nieuwe levering”.
Volgorde
Er is een nieuwe website gebouwd en op de website https:// challengesurstromming.com staan de deelnemende restaurants vermeld. Via de site kunnen mensen een donatie doen t.b.v. hun favoriete restaurant. Op woensdag 31 maart is de eerste restauranthouder aan de beurt. Vervolgens zal er iedere zaterdag en woensdag iemand de klos zijn. De volgorde wordt bepaald aan de hand van het gedoneerde bedrag. Op dinsdag 27 april zal de winnaar van de challenge bekend worden gemaakt. De winnaar zal worden beloond met een ‘vrijbrief’ en hoeft dit smerigste gerecht ter wereld niet te eten. De deelnemende restaurants zijn: Restaurant Hof van Holland – Tholen Restaurant Juna – Tholen Eet- drinklokaal Hart van Tholen – Tholen Hotel Restaurant Sam - Tholen Brasserie de Zeester – Scherpenisse ’T Packhuys – Stavenisse Brasserie de Deu-Braek – Sint-Annaland Restaurant Buutengaets – Sint-Annaland Met Shmaak – Sint-Philipsland Restaurant ’t Veerhuis – Sint-Philipsland Huys van Roosevelt – Oud-Vossemeer
Dankbaar
Slokkers: “Dankbaar en enthousiast dat deze ondernemers zich willen inzetten voor het goede doel. Laten we het mes aan meer kanten laten snijden. Enerzijds zorgt deze aandacht voor de horeca, dat mensen gebruik blijven maken van de afhaalmogelijkheden die de restaurants bieden en anderzijds is iedere euro voor onze stichting zeer welkom.” En Deurloo vult aan: “Ik ben ervan overtuigd dat wanneer de mensen de filmpjes zien er ook weer eens goed wordt gelachen.”
Meer uit Tholen
THOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 27 september allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 2.
2 uur geledenTHOLEN - Het rustige najaarsweer houdt nog even stand, maar vanaf vrijdag draait het weerbeeld om. Nederland krijgt dan te maken met meer wind en regen door de overblijfselen van orkaan Humberto. In het weekend kan dat zelfs uitmonden in een storm met zware windstoten.
6 uur geledenSINT-ANNALAND - Aan de Oostwest bij Sint-Annaland is dinsdagmiddag brand uitgebroken in een schuur. De schuur behoort tot een agrarisch bedrijf. Het is niet duidelijk waardoor de brand is ontstaan.
10 uur geledenPOORTVLIET - Op de Postweg bij Poortvliet zijn vanochtend een bestelbus en een personenauto met elkaar in botsing gekomen. Hulpdiensten waren met spoed uitgerukt, maar het leek allemaal mee te vallen.
1 dag geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Rijkswaterstaat voert vanavond onderhoud uit aan de Haringvlietbrug. Van dinsdag 30 september 22.00 uur tot woensdag 1 oktober 05.00 uur is de brug volledig afgesloten. Dat betekent dat zowel de hoofdrijbaan als de parallelbaan in beide richtingen dicht zijn. Tijdens de werkzaamheden worden onder meer de technische installaties gecontroleerd.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - Afgelopen woensdagavond stond in De Wimpel het vrouwenhart centraal. Piet den Braber en Huibert Hoek waren bereid deze avond te verzorgen.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER/THOLEN - In het buitengebied tussen Tholen en Oud-Vossemeer heeft zaterdagavond een oude schuur in brand gestaan. Dankzij de snelle inzet van de brandweer waren de vlammen snel onder controle.
2 dagen geleden