Thoolse horeca en winkels openen zaterdag tóch de deuren: Gemeente gaat niet handhaven
THOLEN - Tal van horecazaken en winkels in de gemeente Tholen, maar ook elders in het land, openen zaterdag hun deuren. Dat doen zij ook als er vrijdagavond tijdens de persconferentie geen versoepelingen worden aangekondigd. De ondernemers willen met deze actie begrip vragen voor de moeilijke situatie waarin zij verkeren.
Onder andere Hotel Restaurant Sam in Tholen heeft online laten weten de deuren te openen. “Ook wij openen aanstaande zaterdag onze deuren! Na deze heftige periode waarbij ik mijn net opgebouwde team weer moest afbreken zeg ik ook; genoeg is genoeg!” Hetzelfde geldt voor Brasserie de Zeeester in Scherpenisse. “Dan maar strijdbaar ten onder! Onze mooie prachtige zaak is alweer weken dicht terwijl wij altijd ons als braafste jongentje van de klas hebben gehouden aan de regels. Dit is een protest-opening! We willen gelijk behandeld worden als de winkeliers.”
De twee ondernemers staan niet alleen. Door heel het land gaan winkels én horecazaken ‘gewoon’ open. Burgemeester Sijbers laat in een verklaring weten begrip te hebben voor deze situatie en de openstellingsacties. “Ik wil er zijn voor onze inwoners en onze ondernemers. Mochten er in onze gemeente zaken open gaan, dan ben ik niet voornemens daar zaterdag handhavend tegen op te treden. Veel Nederlanders shoppen nu over de grens, gaan daar uit eten; dat doet pijn.” Wel benadrukt ze nogmaals het volgen van de algemene maatregelen, zoals het dragen van een mondkapje, hygiëne en het houden van afstand.
“Acties moeten vooraf door de belangenorganisatie of –vereniging worden aangemeld bij de betreffende gemeente. Acties mogen alleen eenmalig plaatsvinden op zaterdag 15 januari overdag tot uiterlijk 17.00 uur. De deelnemende ondernemers zijn zelf verantwoordelijk voor en aanspreekbaar op het veilig en verantwoord verloop van de actie.” Ondernemers die aan willen sluiten bij de actie kunnen zich aanmelden door een mail te sturen naar: [email protected]
Meer uit Tholen
BERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Daniëlle de Bie en Stefanie Verdaasdonk van BlijGebit.
20 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
23 uur geledenTHOLEN - Ineke Schippers is de nieuwe lijsttrekker van Algemeen Belang Tholen voor de gemeenteraadsverkiezingen in maart volgend jaar. Fractievoorzitter Han van 't Hof neemt een stapje terug naar plek twee op de kieslijst.
1 dag geledenZEELAND - De vergrijzing zet de arbeidsmarkt in Zeeland steeds sterker onder druk. Inmiddels is één op de acht werknemers zestig jaar of ouder. Een groot deel van hen bereikt binnen nu en zeven jaar de pensioenleeftijd. Toch ziet het UWV dat steeds meer mensen blijven doorwerken ná hun AOW-leeftijd.
1 dag geledenWEST-BRABANT / ZEELAND - Een grote stroomstoring, digitale aanval of een overstroming door heel veel regen. In een noodsituatie werken dingen ineens niet meer zoals we gewend zijn. Er is geen stroom, er komt geen water uit de kraan of internet werkt niet. Om mensen daarop voor te bereiden, stuurt de overheid ruim 8,5 miljoen huishoudens het Informatieboekje 'Bereid je voor op een noodsituatie' toe. Met praktische tips en voorbeelden helpt het informatieboekje om het bij een noodsituatie 72 uur thuis vol te houden. Huishoudens krijgen het informatieboekje tussen 25 november en 10 januari 2026 thuisbezorgd.
2 dagen geledenTHOLEN - Nu bedrijventerrein Welgelegen bijna volledig is gevuld en de vraag naar ruimte blijft stijgen, wil de gemeente Tholen een voorkeursrecht op landbouwgrond rondom het terrein. Daarmee wil het college voorkomen dat strategisch gelegen grond in handen komt van andere partijen. Eigenaren die hun grond willen verkopen, moeten die dan eerst aan de gemeente aanbieden.
3 dagen geledenTHOLEN - Sinterklaas is sinds afgelopen weekend weer in ons land. Na een bezoek aan Texel werden ook Scherpenisse, Sint-Annaland en Tholen-stad bezocht. Komende zaterdag trekt de goedheiligman met zijn Pieten verder om ook de andere kernen in onze gemeente te bezoeken.
3 dagen geleden