Thoolse horeca en winkels openen zaterdag tóch de deuren: Gemeente gaat niet handhaven
THOLEN - Tal van horecazaken en winkels in de gemeente Tholen, maar ook elders in het land, openen zaterdag hun deuren. Dat doen zij ook als er vrijdagavond tijdens de persconferentie geen versoepelingen worden aangekondigd. De ondernemers willen met deze actie begrip vragen voor de moeilijke situatie waarin zij verkeren.
Onder andere Hotel Restaurant Sam in Tholen heeft online laten weten de deuren te openen. “Ook wij openen aanstaande zaterdag onze deuren! Na deze heftige periode waarbij ik mijn net opgebouwde team weer moest afbreken zeg ik ook; genoeg is genoeg!” Hetzelfde geldt voor Brasserie de Zeeester in Scherpenisse. “Dan maar strijdbaar ten onder! Onze mooie prachtige zaak is alweer weken dicht terwijl wij altijd ons als braafste jongentje van de klas hebben gehouden aan de regels. Dit is een protest-opening! We willen gelijk behandeld worden als de winkeliers.”
De twee ondernemers staan niet alleen. Door heel het land gaan winkels én horecazaken ‘gewoon’ open. Burgemeester Sijbers laat in een verklaring weten begrip te hebben voor deze situatie en de openstellingsacties. “Ik wil er zijn voor onze inwoners en onze ondernemers. Mochten er in onze gemeente zaken open gaan, dan ben ik niet voornemens daar zaterdag handhavend tegen op te treden. Veel Nederlanders shoppen nu over de grens, gaan daar uit eten; dat doet pijn.” Wel benadrukt ze nogmaals het volgen van de algemene maatregelen, zoals het dragen van een mondkapje, hygiëne en het houden van afstand.
“Acties moeten vooraf door de belangenorganisatie of –vereniging worden aangemeld bij de betreffende gemeente. Acties mogen alleen eenmalig plaatsvinden op zaterdag 15 januari overdag tot uiterlijk 17.00 uur. De deelnemende ondernemers zijn zelf verantwoordelijk voor en aanspreekbaar op het veilig en verantwoord verloop van de actie.” Ondernemers die aan willen sluiten bij de actie kunnen zich aanmelden door een mail te sturen naar: [email protected]
Meer uit Tholen
THOLEN - Vorige week zaterdag presenteerde de SGP in Tholen haar verkiezingsprogramma voor de gemeenteraadsverkiezingen. Tijdens een vaartocht over de Oosterschelde werd het programma, getiteld 'Tholen, baken van rust', officieel gepresenteerd aan leden en belangstellenden.
1 uur geledenTHOLEN - Met de voorjaarsvakantie voor de deur heeft het team Jij op Tholen weer een programma voor kinderen en jongeren. De jeugd kan zich uitleven tijdens een potje bowlen, voetballen in het duister en op springkussens. Inschrijven is vanaf vanavond mogelijk, maar wees er snel bij want vol is vol.
17 uur geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 24 januari allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 13 in de Derde Klasse.
23 uur geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - De politie heeft gisteravond via Burgernet een waarschuwing verspreid voor oplichters die actief zijn in Bergen op Zoom en Tholen. Zij doen zich voor als agenten en proberen op die manier geld en andere bezittingen van inwoners buit te maken.
1 dag geledenSCHELLUINEN/SCHERPENISSE - Dominee L. Blok, emeritus predikant van de Gereformeerde Gemeenten, is op 14 januari in zijn woonplaats Schelluinen overleden. Hij werd 83 jaar. Blok stond tot op hoge leeftijd in de eredienst en leidde onder meer de bevestigingsdienst van zijn zoon in Scherpenisse.
1 dag geledenGRÔÔT PESÔÔT - Al wekenlang was onder de Vosmeerse jeugd de spanning voelbaar. Wie zouden de nieuwe jeugdprinses, jeugdnar, jeugdboer of jeugdpolitie worden en de komende Woaidaehen hand in hand lopen met Prins Leroy, Nar Silla, Boer Pot en Pliessie Witte? En of het zo zou moeten zijn: er waren precies elf aanmeldingen van Vosmeerse Luusjes. In uitzendingen van Luuze TV was te zien dat de hofhouding het dit jaar eerst zonder jeugdgevolg wilde proberen, maar dit bleek geen optie, zo blikt Prins Leroy terug.
1 dag geledenHALSTEREN/THOLEN - Rijkswaterstaat begint vanavond met het verwijderen van roest op de Thoolse brug. Door de werkzaamheden is de brug tussen Halsteren en Tholen tien avonden en nachten dicht. Van 20.00 tot 06.00 uur is de hoofdrijbaan volledig afgesloten voor weggebruikers.
2 dagen geleden