Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Thoolse Hilde Buijs: ‘’Helaas geen groot examenfeest, maar allemaal kleine feestjes’

Thoolse Hilde Buijs: ‘’Helaas geen groot examenfeest, maar allemaal kleine feestjes’

THOLEN - Examenleerlingen van het vwo, havo en vmbo-gl hebben afgelopen week te horen gekregen of ze geslaagd zijn. Voor veel van hen is het feest, anderen moeten eerst nog één of twee vakken herkansen voor ze geslaagd zijn.

Hilde Buijs is 15 jaar en woont in Tholen. Ze is één van de gelukkigen die de vlag uit kan hangen. Ze slaagde namelijk voor het vmbo gl op het Calvijn College. Geen grote opluchting, want ze stond er - met geen enkele onvoldoende - bijzonder goed voor. Toch heerst er blijdschap alom!

“Mijn examens gingen heel goed”, vertelt de Thoolse enthousiast. “Ik dacht dat ik er echt veel stress van zou hebben, maar uiteindelijk viel dat mee. Misschien ook wel omdat ik er eigenlijk heel goed voor stond. Ik stond geen enkele onvoldoende”, zegt ze. Vanwege het coronaschooljaar kunnen leerlingen twee examens herkansen in plaats van een. Daarnaast mogen ze één niet-kernvak laten meetellen voor het bepalen van de uitslag. Dat mag geen kernvak zijn, zoals Nederlands, Engels of wiskunde. Volgens Hilde zorgde de versoepelde normering ook voor een gerust gevoel. “Daardoor wist ik dat het echt wel goed zou komen en begon ik een stuk relaxter aan mijn examens. Ik zou hard mijn best moeten doen om het nog te verknallen”, zegt ze lachend. “Geschiedenis en biologie vond ik dan weer wel even spannend, want dat was echt zóveel leerwerk. Duits ging het beste, wiskunde het slechtste”, vat Hilde samen. Toch sleepte Hilde glansrijk haar diploma binnen. Donderdag werd dan ook een feestdag waarop ze met een vriendin naar het terras ging om het goede nieuws te vieren. De vlag werd samen met haar ouders en broertjes en zusjes gehesen. Hilde kijkt terug op een fijne week. “’Helaas geen groot examenfeest, maar allemaal kleine feestjes. Net zo leuk eigenlijk...” [n]

Meer uit Tholen

Deurloo stelt vragen over onderhoud en nieuwe afsluitingen Thoolse brug

THOLEN - Arjan Deurloo heeft vragen gesteld over de nieuwe onderhoudswerkzaamheden aan de Thoolse brug. Voor inwoners komen de nieuwe afsluitingen hard aan, want wanneer houdt het op? Ook in de gemeenteraad is dit niet onopgemerkt gebleven.

1 uur geleden
Gesprekken Nieuwland en WHS lopen op niets uit, trainer vertrekt aan einde seizoen

SINT-ANNALAND - Aan het einde van dit seizoen neemt Wim Nieuwland afscheid als hoofdtrainer van voetbalvereniging WHS uit Sint-Annaland. Beide partijen hebben gekeken of ze nog een seizoen met elkaar door konden gaan, maar die gesprekken hebben niet tot een akkoord geleid.

3 uur geleden
Roest ontdekt: Tholensebrug zes avonden en nachten dicht voor onderhoud

THOLEN - Rijkswaterstaat voert in januari en februari onderhoud uit aan de Tholensebrug. Daarom is de brug zes avonden en nachten afgesloten voor weggebruikers. Het verkeer wordt omgeleid via de Oesterdam en moet daardoor rekening houden met extra reistijd.

21 uur geleden
Dit is hoe Tholenaren hebben gestemd voor de NPO Radio 2 Top 2000

THOLEN - De Top 2000 gaat traditiegetrouw op Eerste Kerstdag weer van start. De landelijke top 10 is dit jaar grotendeels hetzelfde gebleven, maar in elke regio ziet het stemgedrag er net even anders uit. Ook Tholenaren kozen hun eigen favorieten en dit is hoe zij hebben gestemd. 

1 dag geleden
Bravis biedt nieuwe behandeling voor plasklachten door prostaatvergroting

WEST-BRABANT/THOLEN - Het Bravis ziekenhuis biedt vanaf januari een nieuwe behandeling aan voor mannen met plasklachten door een vergrote prostaat. Tijdens de zogenoemde Rezum-behandeling wordt met stoom overtollig prostaatweefsel behandeld. Deze methode is minder ingrijpend en heeft minder gevolgen dan een operatie. Bravis is de derde kliniek in Nederland die deze behandeling aanbiedt.

1 dag geleden
PJZ landbouw lichtjestour Tholen: Route, tijden en plekken voor warme chocomelk

SINT PHILIPSLAND/THOLEN - In de donkere decembermaand zorgt PJZ Tholen Sint-Philipsland opnieuw voor licht op het eiland. Voor de derde keer organiseert de jongerenvereniging een landbouw lichtjestour. Op vrijdag 19 december rijdt een lange stoet van feestelijk verlichte trekkers door verschillende dorpen.

1 dag geleden
Meer comfort voor kankerpatiënten in het ziekenhuis dankzij Vrienden van Siem

ROTTERDAM/SINT-ANNALAND - Het Erasmus MC in Rotterdam heeft afgelopen vrijdag tien nieuwe relaxstoelen onthuld. De stoelen zijn mogelijk gemaakt door Stichting Vrienden van Siem, die dit in 2024 als goed doel koos. Dankzij de opbrengsten van dat jaar kon de stichting de stoelen schenken.

2 dagen geleden