Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Thoolse Hilde Buijs: ‘’Helaas geen groot examenfeest, maar allemaal kleine feestjes’

Thoolse Hilde Buijs: ‘’Helaas geen groot examenfeest, maar allemaal kleine feestjes’

THOLEN - Examenleerlingen van het vwo, havo en vmbo-gl hebben afgelopen week te horen gekregen of ze geslaagd zijn. Voor veel van hen is het feest, anderen moeten eerst nog één of twee vakken herkansen voor ze geslaagd zijn.

Hilde Buijs is 15 jaar en woont in Tholen. Ze is één van de gelukkigen die de vlag uit kan hangen. Ze slaagde namelijk voor het vmbo gl op het Calvijn College. Geen grote opluchting, want ze stond er - met geen enkele onvoldoende - bijzonder goed voor. Toch heerst er blijdschap alom!

“Mijn examens gingen heel goed”, vertelt de Thoolse enthousiast. “Ik dacht dat ik er echt veel stress van zou hebben, maar uiteindelijk viel dat mee. Misschien ook wel omdat ik er eigenlijk heel goed voor stond. Ik stond geen enkele onvoldoende”, zegt ze. Vanwege het coronaschooljaar kunnen leerlingen twee examens herkansen in plaats van een. Daarnaast mogen ze één niet-kernvak laten meetellen voor het bepalen van de uitslag. Dat mag geen kernvak zijn, zoals Nederlands, Engels of wiskunde. Volgens Hilde zorgde de versoepelde normering ook voor een gerust gevoel. “Daardoor wist ik dat het echt wel goed zou komen en begon ik een stuk relaxter aan mijn examens. Ik zou hard mijn best moeten doen om het nog te verknallen”, zegt ze lachend. “Geschiedenis en biologie vond ik dan weer wel even spannend, want dat was echt zóveel leerwerk. Duits ging het beste, wiskunde het slechtste”, vat Hilde samen. Toch sleepte Hilde glansrijk haar diploma binnen. Donderdag werd dan ook een feestdag waarop ze met een vriendin naar het terras ging om het goede nieuws te vieren. De vlag werd samen met haar ouders en broertjes en zusjes gehesen. Hilde kijkt terug op een fijne week. “’Helaas geen groot examenfeest, maar allemaal kleine feestjes. Net zo leuk eigenlijk...” [n]

Meer uit Tholen

Wijkagenten schrijven vijf bekeuringen uit voor rijden onder invloed van alcohol

THOLEN/ STEENBERGEN- De wijkagenten van de gemeenten Tholen en Steenbergen hebben vrijdagmiddag vijf bekeuringen uitgeschreven voor het rijden onder invloed van alcohol. Dit hebben ze zaterdagmiddag bekend gemaakt.

2 uur geleden
Eendrachtruiters Tholen vieren 80 jaar paardensport en saamhorigheid

SINT-ANNALAND - De Landelijke rijvereniging & ponyclub Eendrachtruiters Tholen bestaat in mei 80 jaar. De vereniging werd opgericht in 1946, vlak na de Tweede Wereldoorlog, een periode waarin saamhorigheid en gezamenlijke activiteiten een belangrijke rol speelden. Inmiddels zijn de Eendrachtruiters al decennialang een vertrouwd gezicht binnen de regionale paardensport. Waar het 75-jarig jubileum nog groots werd gevierd, kiezen zij er dit keer bewust voor het wat kleinschaliger te houden.

4 uur geleden
Gratis fietstocht langs vier boerenbedrijven tussen Tholen en Scherpenisse

THOLEN - ZLTO Tholen (Zuidelijke Land- en Tuinbouw Organisatie) houdt op maandag 25 mei, tweede pinksterdag, het evenement Buurten bij de Boer. Er is een fietsroute uitgestippeld van ongeveer 20 kilometer langs verschillende boerderijen. Iedereen kan meedoen, van jong tot oud. De fietstocht voert langs vier agrarische bedrijven in de omgeving tussen Tholen en Scherpenisse.

10 uur geleden
Jaarlijkse rondrit met oude tractoren trekt zaterdag weer door eiland Tholen

THOLEN - Op zaterdagochtend 23 mei klinkt weer het geronk van motoren door Tholen. Oude trekkers, glimmend opgepoetst of juist trots gedragen door jaren werk op het land, verzamelen zich voor de jaarlijkse rondrit van de Oldtimer Trekker Vereniging OTMMZ. Rond half tien staan de eerste deelnemers al klaar bij de Bergse Diepsluis voor koffie en een Zeeuwse bolus, terwijl langs de dijk langzaam een stoet van zo'n tachtig oldtimer trekkers groeit.

1 dag geleden
De Week van de Tandprotheticus: ontdek het vak achter uw glimlach

[Advertorial] - BERGEN OP ZOOM/PUTTE - Wereldwijd wordt tijdens de Week van de Tandprotheticus aandacht gevraagd voor een bijzonder beroep dat voor veel mensen van grote betekenis is, maar waarvan niet iedereen precies weet wat het inhoudt. Een mooi moment om stil te staan bij het vak van tandprotheticus. Want wat doet een tandprotheticus eigenlijk? Wanneer kunt u er terecht? En hoe wordt een kunstgebit tegenwoordig gemaakt?

1 dag geleden
Koninklijke Fanfare Accelerando viert 145-jarig jubileum met een reünie

SINT-ANNALAND - De Koninklijke Fanfare Accelerando bestaat 145 jaar en viert dit bijzondere jubileum met een feestelijke reünie op vrijdag 12 juni 2026. Oud-leden, leerlingen en iedereen die zich betrokken voelt bij de vereniging zijn van harte uitgenodigd om dit moment samen te beleven. Met deze hoge leeftijd is het de oudste muziekvereniging in de gemeente Tholen. Echter nog piepjong  wat betreft uitstraling, muzikaliteit en organisatietalent. Zo ook voor het de te organiseren reünie voor de honderden (oud-)muzikanten die actief zijn geweest bij onze vereniging.

2 dagen geleden
Nieuwe Thoolse Floraroute brengt natuur en historie samen in Tholen

THOLEN - De Thoolse Floraroute wordt op vrijdag 22 mei tijdens de Dag van de Biodiversiteit officieel geopend op de Landtong in Tholen, langs de Schelde-Rijnweg richting De Punt, ter hoogte van het keermiddel. De opening vindt plaats om 14.00 uur en is vrij toegankelijk voor belangstellenden.

2 dagen geleden