Thoolse flitspalen deelden afgelopen zomer 19 procent minder boetes uit
THOLEN - Aanzienlijk minder mensen hebben in de zomer van 2023 op Tholen een bekeuring gekregen voor verkeersovertredingen. De flitspalen bij Tholen en Oud-Vossemeer hebben 19 procent minder boetes uitgedeeld in vergelijking met vorig jaar. Dat blijkt uit tellingen van het Centraal Justitieel Incassobureau. De boetes zijn opgelegd aan bestuurders die betrapt zijn op te hard rijden of het negeren van een rood stoplicht.
De verkeersboetes zijn uitgeschreven van begin mei tot eind augustus 2023. Tholen heeft twee flitspalen, waarvan de actiefste staat aan de Oud-Vossemeersedijk (N656) tussen Tholen en Oud-Vossemeer. In de zomer werden 1010 bestuurders betrapt op te hard rijden op deze provinciale weg. In dezelfde periode vorig jaar kregen 1119 mensen een boete voor dezelfde overtreding. Dit betekent een afname van 109 verkeersboetes.
Daling in negeren rood stoplichtDe tweede flitspaal staat op de kruising van de Reimerswaalseweg met de Nieuwe Postweg in Tholen. Op deze provinciale weg (N286) zijn afgelopen zomer 135 verkeersboetes uitgedeeld, waarvan 79 voor te hard rijden en 56 voor het negeren van een rood stoplicht. Dit is meer dan de helft minder dan dezelfde periode vorig jaar. In 2022 kregen toen 293 bestuurders een boete, waarvan 110 voor te hard rijden en 183 voor door rood rijden. Vooral de boetes voor het negeren van een rood stoplicht zijn aanzienlijk verminderd.
In heel Nederland steeg het aantal automatische boetes met 6 procent. De groei in Zeeland komt niet alleen doordat deze zomer twee nieuwe flexflitspalen in de provincie staan, maar ook omdat er op andere Zeeuwse wegen vaker te hard is gereden. Daarnaast is er in de maanden mei tot en met augustus vaker door rood gereden dan in dezelfde periode vorig jaar. Tholen is een van de weinige gemeenten in Zeeland waar minder boetes zijn uitgedeeld.
Controles met lasergunsIn de zomer van 2023 werden in Zeeland in totaal 35.942 verkeersboetes uitgedeeld. De politie Zeeland-West-Brabant heeft bij radarcontroles, zoals met een lasergun, 21.368 bestuurders beboet voor te hard rijden. Er zijn geen specifieke gegevens beschikbaar voor handgeschreven boetes in Zeeland, bijvoorbeeld voor zaken als het niet dragen van een helm of het gebruik van een telefoon tijdens het rijden.
Berekening
De Thoolse flitspalen hebben in het tweede tertiaal van dit jaar, van begin mei tot eind augustus, in totaal 1145 verkeersboetes gegeven. Vorig jaar, in dezelfde tijd, hebben ze 1412 boetes uitgeschreven. Dit betekent dat het aantal boetes met afgerond 19 procent is gedaald. Kortom, er zijn dit jaar minder boetes op Tholen uitgedeeld vergeleken met vorige zomer.
Meer uit Tholen
POORTVLIET - Op de Polderdijk bij Poortvliet is zondagavond een automobilist frontaal tegen een boom gereden. Hulpdiensten troffen een beschadigde auto aan die tegen een knotwilg tot stilstand was gekomen. De bestuurder is naar het ziekenhuis gebracht.
2 uur geledenBRABANT - Met de nieuwe campagne 'Schimmels? Niet in mijn huis!' gaat de GGD de strijd aan met vochtproblemen in Nederlandse woningen. Dat blijkt hard nodig: naar schatting kampt één op de vijf huishoudens met schimmelvorming. In huurwoningen ligt dat aantal met één op de drie zelfs nog aanzienlijk hoger.
21 uur geledenHOOGERHEIDE/THOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Arjan Oerlemans, Fa. Oerlemans en Zn. in Hoogerheide.
22 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Karin van den Houten die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Wat eerst bedoeld was als één van de vele activiteiten binnen het jubileumprogramma rond 550 jaar Sint-Annaland, groeit nu uit tot de muzikale apotheose van het feestjaar. Op zaterdag 13 december verzorgen Accelerando, Kir Royal en het Schorrekoor twee grootse finaleconcerten in sportcomplex De Wellevaete. "Dit wil je niet missen."
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - De straat in de nieuwe woonbuurt die komt op de plek van basisschool De Rieburch krijgt de naam Kubus. De gemeente Tholen heeft al de eerste vergunningsaanvraag ontvangen voor de bouw van een woning in deze straat.
2 dagen geledenOUD-VOSSEMEER - Senioren Vereniging Vosmeer viert komend jaar haar 75-jarig jubileum. Ter gelegenheid daarvan ontvangt de vereniging een incidentele subsidie van 2.925 euro van het college van burgemeester en wethouders. Hiermee kan de vereniging een mooi programma neerzetten.
2 dagen geleden