Thoolse Emma Smits blikt terug op deelname Au Pairs: ‘Ondanks alle aandacht blijf ik gewoon mezelf’
THOLEN - Met haar deelname aan het televisieprogramma Au Pairs, maakte de Thoolse Emma Smits, zowel online als ‘offline’ veel los. Van een column in het AD tot een regenboogpad voor het gemeentehuis van Tholen: Emma kon op veel bijzondere reacties rekenen. De laatste aflevering van het programma is inmiddels uitgezonden en Emma is al weer maanden terug in Nederland. Samen met haar blikken we terug op haar deelname:
Je bent inmiddels al weer een poosje terug in Nederland. Spreek je het gastgezin nog weleens?
“Jazeker. Het is wel minder dan eerst hoor, maar we hebben zeker nog wekelijks contact. We sturen elkaar dan een appje of videobellen eventjes. Ik wil toch graag op de hoogte blijven van hoe het gaat met Karmel en de kinderen. Toen ik terug in Nederland kwam, miste ik de kinderen wel écht heel erg. Maar toen ik mijn werk en leventje hier weer op had gepakt, zwakte dat missen wel wat af.
Ben je van plan om ze nog op te gaan zoeken?
“Nou, dat is wel een leuk verhaal. Ik had zelf eigenlijk niets gepland, maar ik heb van mijn vriendin voor mijn verjaardag een vliegticket gekregen naar Miami! Dat was echt een super fijne verrassing. We gaan tijdens kerst samen naar Amerika, om daar kerst te vieren met Karmel en de kinderen.”
Foto: Emma Smits
Over je vriendin gesproken: tijdens het televisieprogramma zijn jullie verliefd op elkaar geworden. Hoe is dat ontstaan?
“Het kwam eigenlijk uit het niets voor mij. Ik heb nog nooit eerder een vriendin gehad. ‘Bella’ was vanuit Nederland meegevlogen, omdat zij au pair was van iemand van het productieteam. Zij deed dus eigenlijk hetzelfde werk als wat wij deden, maar zij stond totaal niet in de picture. Daarom besloot ik om haar mee te vragen naar een feestje. Dat is de beste zet ooit geweest, want we zijn verliefd geworden én zijn nu nog steeds samen!”
Wat leuk om te horen! Hoe werd er bij thuiskomt gereageerd op jullie relatie?
“Enorm goed. De mensen waar ik van houd, hebben gelukkig allemaal heel fijn gereageerd. Daarbuiten heb ik ook veel goede reacties gehad. Er zullen altijd wel mensen blijven die het niet gewend zijn of het apart vinden dat ik een relatie met een vrouw heb, maar dat is oké. Ik heb er zelf ook tien jaar over gedaan, om het voor mijzelf een plekje te geven. Dat er nu ook een regenboogpad in Tholen is gemaakt speciaal voor mij, vind ik echt heel speciaal. Jammer dat ik niet weet wie het gedaan heeft, maar ik vind het heel tof!”
Er is online veel aandacht geweest voor jouw deelname aan Au Pairs. Zo heeft bijvoorbeeld Angela de Jong van het AD een gehele column aan jou besteed. Ook heb je ineens veel meer volgers. Hoe ga je daarmee om?
“Dat ik zoveel aandacht krijg ik heel erg leuk. Je hoopt stiekem ook wel op positiviteit na je deelname, maar dat het zó uit de hand zou lopen, had ik niet verwacht. Au Pairs is nooit echt een heel populair programma geweest. Ik begon zelf met 700 volgers en nu zit ik inmiddels op de 18.000 geloof ik. Maar ik ben en blijf gewoon mezelf hoor! Met beide benen op de grond, lekker nuchter. Mijn uiteindelijke droom is natuurlijk om DJ te worden. Daar heeft mijn deelname aan Au Pairs wel een positieve invloed op gehad. Ik heb al veel boekingen en aanvragen binnengekregen, maar daar ben ik nog niet zo happig op geweest. Ik wilde eerste het programma afwachten.
Hoe ziet de toekomst er nu uit?
“Ik heb Tholen inmiddels verlaten en woon nu samen met Bella in Woerden. Eigenlijk vergelijk ik het daar wel een beetje met Tholen hoor, alleen dan wat stedelijker. We wonen in de winkelstraat. Het is echt heel leuk en fijn. Alles heel mij zoveel positiviteit gebracht. Ik ben nu ook weer begonnen met draaien, daar ga ik me de komende tijd op focussen.”
Meer uit Tholen
THOLEN/SINT-MAARTENSDIJK - Op 5 mei openen de gemeentelijke zwembaden De Spetter in Tholen en Haestinge in Sint-Maartensdijk weer hun deuren. Om de zwembaden klaar te maken voor het nieuwe seizoen is er op zaterdag 11 april een klusdag.
11 uur geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Het Bravis Ziekenhuis ondervindt ook hinder van het data-incident bij ChipSoft. Woensdagochtend werd bekend dat meerdere Brabantse ziekenhuizen hiermee te kampen hebben. Uit voorzorg heeft Bravis diverse systemen offline gehaald, zoals MijnBravis en de HiX Patiënt App. "De zorgverlening kan gewoon doorgang vinden. Voor zover bekend zijn er geen persoonsgegevens buitgemaakt", laat het ziekenhuis weten.
17 uur geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Jan van Tienen is vanavond te zien in de finaleweek van De Slimste Mens. Hij neemt het op tegen Bibi Roos en Maaike Schoon. Aan het eind van de week weten we of hij de winnaar van dit seizoen is.
19 uur geledenTHOLEN - De spreiding van de HUB-borden binnen de gemeente Tholen roept vragen op bij de VVD. De fractie vindt dat de borden niet altijd op logische plekken zijn geplaatst. Volgens hen is dat een gemiste kans. "Zeker in deze tijd van hoge brandstofprijzen, waardoor alternatieve vervoersmogelijkheden relevanter zijn dan ooit."
1 dag geledenSINT-ANNALAND - De broers Wout en Aart van Oostrum zitten met de handen in het haar. 38.000 kilo witte zoete aardappelen en geen afnemers in zicht. De Bonita's waren geteeld voor de chipsindustrie, maar die wil ze niet. Zonder nieuwe bestemming dreigen de aardappelen te worden vernietigd. Daarom doen Wout en Aart mee aan de Nationale Aardappelweek, een landelijke actie van voedselcollectief No Waste Army om samen met een groeiend aantal partners 500 miljoen kilo aardappelen te redden van verspilling.
1 dag geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Naasten kunnen in het Bravis ziekenhuis tijdens een opname actief meedoen in de zorg, als patiënten én naasten dat willen. Op verschillende verpleegafdelingen loopt sinds deze maand de proef Samen zorgen, waarin partners, familieleden of andere naasten ondersteunen bij dagelijkse handelingen zoals eten en drinken, bewegen of aanwezig zijn bij gesprekken met zorgverleners.
2 dagen geledenTHOLEN - De Partij van de Arbeid (PvdA) Tholen gaat verder als PRO. Het lokale fractiebestuur nam dit besluit naar aanleiding van de landelijke fusie met GroenLinks.
2 dagen geleden