‘Thoolse coronasteun kwam niet (te) laat op gang’
THOLEN - De financiële coronasteun aan Thoolse verenigingen is niet te laat op gang gekomen. Dat zegt wethouder Frank Hommel naar aanleiding van vragen vanuit het CDA. Volgens Hommel is er een voorschot verleend waar dat nodig was. Waar dat niet het geval was, volgt deze maand de financiële bijdrage over heel 2020. Recent is aan de hand van het toetsingskader namelijk bekeken welke organisatie welk bedrag krijgt.
Het CDA vroeg zich af waarom de gemeente Tholen niet sneller een regeling paraat had om culturele en maatschappelijke instellingen te compenseren voor coronaschade. Volgens de fractie wachten sommige verenigingen al enkele maanden op een reactie van het Thoolse college.
Voorschot
Volgens wethouder Frank Hommel zit de vork echter wat anders in de steel. “Dit is erg kort door de bocht, moet ik zeggen”, aldus de wethouder. “Het klopt dat de uitwerking van het toetsingskader even op zich heeft laten wachten, maar in de tussentijd hebben we zeker contact gehad met de instellingen en verenigingen. We hebben gevraagd of zij direct in financiële nood verkeerden of dat ze konden wachten. Degene die aangaven direct problemen te ervaren hebben een voorschot gekregen.”
Logisch
“Natuurlijk met het risico dat het later terugbetaald of aangevuld moest worden, maar we hebben dit absoluut in samenspraak gedaan. We hebben hen niet aan hun lot overgelaten zoals het door deze vragen wellicht overkomt. De instellingen die aangaven te kunnen wachten, krijgen nu de compensatie over 2020 in zijn geheel”, verduidelijkt Hommel. “Dat is, zeker als ze het geld niet direct nodig hebben, de meest logische en meest efficiënte manier.
Compensatie
Inmiddels heeft de gemeente Tholen exact in kaart welke culturele verenigingen recht hebben op welk bedrag. Zo krijgt muziekvereniging Euterpe in Sint-Maartensdijk ruim 2500 euro, het Christelijk Mannenkoor Rehoboth Tholen bijna 1500 euro, speeltuinvereniging Vrij en Blij Sint-Annaland krijgt een krappe 1000 euro en Women in Rock ruim 500 euro.
De Meestoof
Compensatie is er ook voor Kunstkamer Holand Huis, ruim 6000 euro. De Oud-Vossemeerse Muziekvereniging kan rekenen op zo’n 3750 euro en Scouting Heenetrecht krijgt 2300 euro gecompenseerd. Het grootste bedrag gaat naar Streekmuseum De Meestoof, daar gaat een voorschot van 25.000 euro heen. Een kleine 8000 euro gaat naar de Openbare Bibliotheek Oosterschelderegio.
75 jaar Vrijheid
“De ingediende compensatieverzoeken van TholenSterk, de dorpsgemeenschap Sint-Annaland, en eventueel ook die van Stavenisse en Scherpenisse zijn ook gehonoreerd, maar de afrekening nemen we mee in de totale afrekening van de activiteiten die rondom 75 jaar vrijheid in 2021 of 2022 worden georganiseerd”, zo besluit hij.
Meer uit Tholen
THOLEN - Een crowdfundingsactie moet kapperszaak The Saloon in Tholen helpen na de tweede vernieling in korte tijd. Een steunbetuiger zamelt geld in voor eigenaar Karzan Karim.
4 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Wat begon met een haas in het dorpswapen van Sint-Maartensdijk, groeide uit tot een reeks vrolijke verhalen en avonturen. Dolores Bijl uit Sint-Maartensdijk brengt haar tweede kinderboek uit. Het nieuwe boek, Het raadsel van de waterpomp, speelt zich af in het Smerdiek van 1791.
8 uur geledenZEELAND - Er is een storm onderweg naar Nederland. De storm heeft de naam Austen gekregen. Zowel zware windstoten als overvloedige regenval kunnen overlast veroorzaken.
22 uur geledenTHOLEN - Ambachtsbakker van Oost uit Tholen maakt de lekkerste speculaas met amandelen van Zeeland. Een vakjury en een consumentenpanel kozen de speculaas met amandelen als winnaar tijdens de landelijke Beko Speculaaskeuring, waar 300 producten van ambachtelijke bakkers meededen.
1 dag geledenTHOLEN - "Morgen ben ik thuis", zei Iman Bout (98) tegen zijn vrouw Cornelia. Een dag later, op 27 oktober 1976, zat de Tholenaar na een lange nachtdienst in de trein naar huis. Tussen Goes en Middelburg botste die in dichte mist op een goederentrein. Bout overleefde de ramp en hielp gewonden. De herinneringen van die ochtend draagt hij nog altijd met zich mee.
1 dag geledenZEELAND - De staking in het streekvervoer van donderdag 22 oktober gaat niet door. FNV Streekvervoer schort de acties tijdelijk op tot 7 november, omdat werkgevers hun loonbod verbeterden en een deel van hun voorstellen introkken.
1 dag geledenTHOLEN - Deze week zijn extra veel vallende sterren te zien. Dat komt door de meteorenzwerm Orioniden. Gemiddeld zijn er ongeveer 11 vallende sterren per uur te bewonderen. Tijdens het hoogtepunt kunnen dat er een stuk meer zijn.
1 dag geleden