Thoolse burgers hebben niks te zeggen over Bravis
THOLEN - De gemeente en de inwoners van Tholen hebben geen zeggenschap meer in de locatiekeuze van het Bravis. Dat blijkt uit antwoorden op CDA-vragen. Het CDA wilde weten of de RvB opnieuw met de Thoolse gemeenteraad in gesprek zou gaan, maar dat is van de baan. Daarmee heeft Tholen definitief geen enkele inspraak meer op de locatie voor het nieuwe ziekenhuis.
In een laatste poging om het Bravis Ziekenhuis in de buurt en dus bij Bergen op Zoom te houden, ging de gemeente Tholen begin juni nog een keer in gesprek met de Raad van Bestuur. Het gegeven dat het nieuwe ziekenhuis dat in Roosendaal komt, niet binnen 45 minuten te bereiken is vanuit Stavenisse, maakt dat velen zich grote zorgen maken. Volgens de raad kun je het dorp niet binnen 18 seconden uit zijn zoals in het onderzoek staat. Om die reden vroeg de Thoolse gemeenteraad het ziekenhuisbestuur met klem om de locatiekeuze te heroverwegen.
Woorden
Nu blijkt echter uit antwoorden op vragen van het CDA dat Tholen en haar inwoners geen inspraak meer hebben. Het CDA vroeg of de RvB opnieuw met de gemeenteraad en inwoners van Tholen in gesprek zou gaan. De gemeente laat daarop weten: "In reactie daarop maakt de Raad van Bestuur zonder omhaal van woorden duidelijk dat van het voorgenomen besluit niet zal worden afgeweken. Er vinden geen nieuwe gesprekken plaats die invloed hebben op de besluitvorming", zo luidt het antwoordt van B&W richting de CDA-fractie.
Meer uit Tholen
OUD-VOSSEMEER - Carnavalsvereniging De Vlooientrappers trapt zaterdag 7 november het Woaidaehenseizoen af met een modeshow in Café de Hoop. Die avond presenteert de club de nieuwe collectie tijdens Elluf-Elluf.
14 uur geledenTHOLEN - Bij het gemeentehuis van Tholen wordt maandag de Levensvlag gehesen. Met de jaarlijkse actie vragen de lokale werkgroep van Stichting Schreeuw om Leven, de NPV en afgevaardigden van de SGP en ChristenUnie aandacht voor de waarde en bescherming van ieder mensenleven.
18 uur geledenTHOLEN - Marleen Sijbers is donderdagavond opnieuw beëdigd als burgemeester van Tholen. Tijdens de raadsvergadering nam Hugo de Jonge, Commissaris van de Koning, de eed bij haar af. Daarmee begint Sijbers aan haar tweede ambtstermijn van zes jaar.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - Evenementen Comité Smalstad (ECS) en muziekvereniging Euterpe organiseren zaterdag 7 november de jaarlijkse lampionnenoptocht.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - Een kleine vrachtwagen is aan het einde van de ochtend in een sloot beland bij Sint Philipsland. De politie kon geen duidelijkheid geven over eventuele gewonden.
1 dag geledenTHOLEN - Omwonenden van de Postweg in Tholen hebben zich verenigd in een werkgroep. Zij maken zich "ernstige zorgen" over de realisatie van een noodopvang op die locatie. De groep wil de plannen tegenhouden en heeft daarom een advocaat in de arm genomen.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - In samenwerking met het Veteranen Initiatief Tholen (VIT) organiseerde de gemeente Tholen vrijdag 30 oktober in Oud-Vossemeer een bijeenkomst voor Thoolse Veteranen.
1 dag geleden