Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Thoolse burgers hebben niks te zeggen over Bravis

Thoolse burgers hebben niks te zeggen over Bravis

THOLEN - De gemeente en de inwoners van Tholen hebben geen zeggenschap meer in de locatiekeuze van het Bravis. Dat blijkt uit antwoorden op CDA-vragen. Het CDA wilde weten of de RvB opnieuw met de Thoolse gemeenteraad in gesprek zou gaan, maar dat is van de baan. Daarmee heeft Tholen definitief geen enkele inspraak meer op de locatie voor het nieuwe ziekenhuis.  

In een laatste poging om het Bravis Ziekenhuis in de buurt en dus bij Bergen op Zoom te houden, ging de gemeente Tholen begin juni nog een keer in gesprek met de Raad van Bestuur. Het gegeven dat het nieuwe ziekenhuis dat in Roosendaal komt, niet binnen 45 minuten te bereiken is vanuit Stavenisse, maakt dat velen zich grote zorgen maken. Volgens de raad kun je het dorp niet binnen 18 seconden uit zijn zoals in het onderzoek staat. Om die reden vroeg de Thoolse gemeenteraad het ziekenhuisbestuur met klem om de locatiekeuze te heroverwegen.

Woorden

Nu blijkt echter uit antwoorden op vragen van het CDA dat Tholen en haar inwoners geen inspraak meer hebben. Het CDA vroeg of de RvB opnieuw met de gemeenteraad en inwoners van Tholen in gesprek zou gaan. De gemeente laat daarop weten: "In reactie daarop maakt de Raad van Bestuur zonder omhaal van woorden duidelijk dat van het voorgenomen besluit niet zal worden afgeweken. Er vinden geen nieuwe gesprekken plaats die invloed hebben op de besluitvorming", zo luidt het antwoordt van B&W richting de CDA-fractie. 

Meer uit Tholen

Samen Poortvliet nodigt inwoners uit om mee te praten over de toekomst

POORTVLIET - Wat leeft er in Poortvliet? Wat is er nodig om het dorp leefbaar en betrokken te houden? Die vragen staan centraal tijdens de dorpsavond die Samen Poortvliet op woensdag 16 september organiseert. De avond is bedoeld voor alle inwoners van Poortvliet. De inloop begint om 19.00 uur in de foyer van de Woonboulevard aan de Paasdijkweg. Om 19.30 uur start het programma.

13 uur geleden
Montessorischool De Kraal organiseert een reünie voor 40 jaar onderwijs

THOLEN - Montessorischool De Kraal vierde woensdag 9 september een bijzondere mijlpaal: 40 jaar Montessori-onderwijs in Tholen. Om dat jubileum te vieren, werd het een swingende en muzikale dag voor de leerlingen.

18 uur geleden
Flexvervoer krijgt hoge waardering van reizigers, maar systeem blijft zorgenkind

THOLEN - Het Zeeuws Flexvervoer wordt door reizigers flink gewaardeerd. Gemiddeld geven zij het vervoer een 4,8 uit 5. Inmiddels hebben bijna 39.000 Zeeuwen een Flexaccount en worden maandelijks ruim 19.000 ritten gemaakt. Toch zijn er ook verbeterpunten. Vooral de digitale systemen blijven achter.

21 uur geleden
Thoolse avondvierdaagse groeit uit tot feestje voor jong en oud [FOTOALBUM]

THOLEN - Hij eindigde op donderdagavond zoals hij maandag begon: droog en zonnig. Dat bij de twee tussenliggende dagen van de Thoolse avondvierdaagse paraplu's en poncho's de boventoon voerden, mocht de pret bij de 430 deelnemers niet drukken. Voor de 31e keer trokken Tholenaren, jong en oud, hun wandelschoenen aan voor een wandeling van drie of vijf kilometer langs de mooiste plekjes van de stad.

1 dag geleden
De zomer keert deze week even terug met 27 graden, later wisselvallig weer [WEERBERICHT]

THOLEN - Er staat volgens meteoroloog Rico Schröder van Weeronline opnieuw een wisselvallige week op het programma. Vrijwel elke dag zijn er perioden met regen of enkele buien, maar er zijn ook genoeg droge momenten met zon. Eerst is het nog vrij warm, met dinsdag lokaal 27 graden. Vanaf woensdag dalen de temperaturen duidelijk en wordt het 17 tot 19 graden.

1 dag geleden
Tholen steekt deze week de handen uit de mouwen voor een schone leefomgeving

THOLEN- De gemeente Tholen staat deze week in het teken van de Thoolse Clean Up Week. Van maandag 14 tot en met vrijdag 18 september ruimen vrijwilligers, inwoners en leerlingen op verschillende plekken zwerfafval op. 

1 dag geleden
Hasan Gulmez (38) runt vijf bedrijven, maar Nerd Valley is anders: ‘Dit vind ik écht leuk’ [AAN DE KEUKENTAFEL]

BERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Hasan Gulmez van Nerd Valley.

2 dagen geleden