Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Thoolse burgers hebben niks te zeggen over Bravis

Thoolse burgers hebben niks te zeggen over Bravis

THOLEN - De gemeente en de inwoners van Tholen hebben geen zeggenschap meer in de locatiekeuze van het Bravis. Dat blijkt uit antwoorden op CDA-vragen. Het CDA wilde weten of de RvB opnieuw met de Thoolse gemeenteraad in gesprek zou gaan, maar dat is van de baan. Daarmee heeft Tholen definitief geen enkele inspraak meer op de locatie voor het nieuwe ziekenhuis.  

In een laatste poging om het Bravis Ziekenhuis in de buurt en dus bij Bergen op Zoom te houden, ging de gemeente Tholen begin juni nog een keer in gesprek met de Raad van Bestuur. Het gegeven dat het nieuwe ziekenhuis dat in Roosendaal komt, niet binnen 45 minuten te bereiken is vanuit Stavenisse, maakt dat velen zich grote zorgen maken. Volgens de raad kun je het dorp niet binnen 18 seconden uit zijn zoals in het onderzoek staat. Om die reden vroeg de Thoolse gemeenteraad het ziekenhuisbestuur met klem om de locatiekeuze te heroverwegen.

Woorden

Nu blijkt echter uit antwoorden op vragen van het CDA dat Tholen en haar inwoners geen inspraak meer hebben. Het CDA vroeg of de RvB opnieuw met de gemeenteraad en inwoners van Tholen in gesprek zou gaan. De gemeente laat daarop weten: "In reactie daarop maakt de Raad van Bestuur zonder omhaal van woorden duidelijk dat van het voorgenomen besluit niet zal worden afgeweken. Er vinden geen nieuwe gesprekken plaats die invloed hebben op de besluitvorming", zo luidt het antwoordt van B&W richting de CDA-fractie. 

Meer uit Tholen

Thoolse lezersfoto van de week: ‘De Markt met de rooms-katholieke kerk’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.

2 uur geleden
Leegstaand pand in Thoolse binnenstad maakt plaats voor appartementen

THOLEN - Een vervallen bedrijfspand in de historische binnenstad van Tholen krijgt een nieuwe bestemming. Het pand aan de Hoogstraat wordt gesloopt en maakt plaats voor twee betaalbare koopappartementen. Ook komt er een opslagruimte voor de nieuwe bewoners op de begane grond.

1 dag geleden
Kleinkunstkwartet Mooi Jasje brengt luisterliedjes ten gehore in de Grote Kerk

THOLEN - Wie houdt van Nederlandstalige luisterliedjes kan zaterdag 25 juli terecht in de Grote Kerk. Kleinkunstkwartet Mooi Jasje verzorgt daar vanaf 14.30 uur een optreden.

1 dag geleden
UPDATE: Vijf voertuigen betrokken bij zeer ernstig ongeval A4 bij Halsteren: snelweg richting Bergen op Zoom uren dicht

HALSTEREN / THOLEN - Op de A4 tussen Halsteren en Bergen op Zoom heeft vrijdagmiddag rond 12.20 uur een zeer ernstig verkeersongeval plaatsgevonden. De snelweg richting Bergen op Zoom is volledig afgesloten, wat leidt tot forse verkeershinder en lange files. Bij het ongeval waren vijf voertuigen betrokken.

1 dag geleden
Na regen komt zonneschijn: ‘Komende dagen wordt het alleen maar beter’

THOLEN - We zitten in een week waarin hier en daar neerslag is gevallen, maar het goede nieuws is dat het weer de komende dagen alleen maar beter wordt. De afgelopen dagen was het aan de koele kant met temperaturen van 19 tot 21 graden. "Vrijdag loopt de temperatuur weer op en in de middag kan het landinwaarts 25 graden worden", weet weerman Rico Schröder van Weeronline te melden.

2 dagen geleden
Gemeente nodigt alle Thoolse vrijwilligers uit voor speciale avond in Sint Philipsland

THOLEN - Vrijwilligers die zich inzetten voor de Thoolse samenleving krijgen een avond speciaal voor hen. De gemeente Tholen organiseert op vrijdag 4 september een vrijwilligersavond in dorpshuis De Wimpel in Sint Philipsland.

2 dagen geleden
Beroemde pianist Martin Oei geeft concert in het oude stadhuis van Tholen

THOLEN - Martin Oei zal op zaterdag 25 juli in het Oude Stadhuis van Tholen om 15.30 uur een boeiend recital verzorgen. Op uitnodiging van de Stichting Anthonie Keldermans Concerten zal hij de Feurich-vleugel in de Vierschaar bespelen, die deel uitmaakt van de Keldermans Collectie. De titel van zijn programma luidt: Frédéric en Franz in Frankrijk. Verwijzend naar het langdurig verblijf van de componisten en virtuoze pianisten Frédéric Chopin en Franz Liszt in Parijs.

3 dagen geleden