Thoolse brug dicht voor werkzaamheden; Vossemeersebrug en Slaakbrug volgen
THOLEN - In augustus en september vinden er op verschillende plekken in Zeeland inspecties plaats aan bruggen van Rijkswaterstaat. In de gemeente Tholen gaat het om de Slaakbrug, de Vossemeersebrug en de Thoolse brug. Die laatste is vanaf vanavond tot en met vrijdag 20 augustus iedere avond tussen 20.00 uur en 05.00 uur dicht, maar ook daarna staan er nog werkzaamheden op de planning.
De inspecties leiden voor wegverkeer tot avond- en nachtafsluitingen, omleidingsroutes staan er met gele borden aangegeven. De hinder betreft niet alleen de wegen die over de brug lopen, ook op de wegen onder bruggen kan er sprake zijn van hinder. Een compleet overzicht van de hinder per brug en de verschillende omleidingsroutes is te vinden op de projectpagina Inspecties aan 10 bruggen in Zeeland.
Alle onderdelen geïnspecteerd
In totaal gaat Rijkswaterstaat aan de slag met tien bruggen. Dat zijn de 2 Bathse bruggen, 2 Kreekrakbruggen, Leidingenbrug, Postbrug, Slaakbrug, Tholensebrug, Vlakebrug en Vossemeersebrug. Deze rijksbruggen zijn gebouwd in de jaren 70, 80 en 90 van de vorige eeuw, verschillende onderdelen naderen het einde van hun levensduur. Alle onderdelen van de brug worden geïnspecteerd: de steunpunten, voegovergangen, betonconstructies, het rijdek, de verflaag, damwanden, elektrotechnische installaties en de terreinen rondom bruggen. Het gaat om visuele inspecties, maar ook om het nemen van betonmonsters, asfaltmonsters en bijvoorbeeld ultrasoon onderzoek van het rijdek.
Meer uit Tholen
THOLEN - De rechtbank in Middelburg heeft maandagmiddag drie mannen veroordeeld voor hun rol bij een explosie bij de woning van een politieagent in Tholen. De mannen kregen celstraffen van 12, 36 en 38 maanden. De hoofdverdachte, die de aanslag volgens de rechtbank organiseerde, kreeg een lagere straf dan het Openbaar Ministerie had geëist.
6 uur geledenTHOLEN - Verloopt je paspoort of ID-kaart binnenkort en heb je plannen om op reis te gaan? Wacht dan niet te lang met het aanvragen van een nieuw exemplaar. De gemeente Tholen waarschuwt dit jaar opnieuw voor extra drukte en roept inwoners op om niet te wachten tot het laatste moment.
12 uur geledenOSSENDRECHT/THOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Adri en Anita Sebrechts van Sebregts Mode.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Wim Reichardt die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenTHOLEN - Het team Jij op Tholen organiseert in de meivakantie weer activiteiten voor kinderen en jongeren. Er is een meidenmiddag, apenkooien, uitje naar een trampolinepark en bubbelvoetbal. Kosten wisselen per activiteit. Vooraf aanmelden is verplicht. Aanmelden kan vanaf maandag 30 maart 12.00 uur via de website van Jij op Tholen.
2 dagen geledenTHOLEN - De instroom in de WW van Zeeuwse jongeren is vorig jaar opnieuw toegenomen. Dat blijkt uit de Regioschets Basiscijfers Jeugd Zeeland. Tegelijkertijd biedt de aanhoudende krapte op de arbeidsmarkt genoeg kansen voor jongeren in de regio. Mbo-scholing kan daarin een belangrijke rol spelen.
2 dagen geleden