Thoolse bomen krijgen TreeTag
THOLEN - Enkele bomen op Tholen krijgen vandaag, 19 april, een ‘TreeTag’; een soort poster met informatie over de betreffende boom. Bij de boom in Anna Jacobapolder (vlakbij de basisschool Het Kompas) luidde wethouder Van Leeuwen de actie in.
Met deze actie wordt aandacht gevraagd over het belang van bomen. Op de TreeTags is informatie te vinden over (onder andere) hoeveel luchtvervuiling de boom afvangt en hoeveel zuurstof de boom levert. De TreeTag actie op Tholen is een initiatief van Pius Floris Boomverzorging in samenwerking met de gemeente.
(Meer)waarde
Met de actie #TreeTag wordt er voor een breed publiek aandacht gevraagd voor de (meer)waarde van bomen. Bomen houden regenwater vast, leveren zuurstof, helpen de temperatuur leefbaar te houden en vangen luchtvervuiling af. Deze actie wil eraan bijdragen dat men meer belang gaat hechten aan bomen en meer bomen gaat planten en behouden.
Meer uit Tholen
SCHELLUINEN/SCHERPENISSE - Dominee L. Blok, emeritus predikant van de Gereformeerde Gemeenten, is op 14 januari in zijn woonplaats Schelluinen overleden. Hij werd 83 jaar. Blok stond tot op hoge leeftijd in de eredienst en leidde onder meer de bevestigingsdienst van zijn zoon in Scherpenisse.
11 uur geledenGRÔÔT PESÔÔT - Al wekenlang was onder de Vosmeerse jeugd de spanning voelbaar. Wie zouden de nieuwe jeugdprinses, jeugdnar, jeugdboer of jeugdpolitie worden en de komende Woaidaehen hand in hand lopen met Prins Leroy, Nar Silla, Boer Pot en Pliessie Witte? En of het zo zou moeten zijn: er waren precies elf aanmeldingen van Vosmeerse Luusjes. In uitzendingen van Luuze TV was te zien dat de hofhouding het dit jaar eerst zonder jeugdgevolg wilde proberen, maar dit bleek geen optie, zo blikt Prins Leroy terug.
14 uur geledenHALSTEREN/THOLEN - Rijkswaterstaat begint vanavond met het verwijderen van roest op de Thoolse brug. Door de werkzaamheden is de brug tussen Halsteren en Tholen tien avonden en nachten dicht. Van 20.00 tot 06.00 uur is de hoofdrijbaan volledig afgesloten voor weggebruikers.
17 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is. Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er nou zo mooi aan het vak? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: bestuurslid Thana Kammeijer en vrijwilliger Saar van Keulen van Stichting Goed Ontmoet.
1 dag geledenWEST-BRABANT- Het landelijke servicenummer van de politie, 0900-8844, heeft een groot aantal meldingen ontvangen van mensen die een e-mail van Europol en de Nationale Politie hebben ontvangen. Ze worden beschuldigd van het in bezit hebben en verspreiden van kinderporno. Deze e-mail, waaronder de naam van Korpschef Janny Knol staat, is nep. De politie adviseert met klem om de mail te negeren.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
2 dagen geledenWOENSDRECHT- Na uitgebreid rechercheonderzoek en een goede samenwerking met de vier districten van de eenheid Zeeland-West-Brabant en het cyberteam van de Dienst Regionale Recherche, is het gelukt om een verdachte uit de gemeente Woensdrecht aan te houden. De 22-jarige man wordt ervan verdacht minderjarigen als nepagent aan te sturen en daarmee mensen op te lichten.
2 dagen geleden