Thoolse bomen krijgen TreeTag
THOLEN - Enkele bomen op Tholen krijgen vandaag, 19 april, een ‘TreeTag’; een soort poster met informatie over de betreffende boom. Bij de boom in Anna Jacobapolder (vlakbij de basisschool Het Kompas) luidde wethouder Van Leeuwen de actie in.
Met deze actie wordt aandacht gevraagd over het belang van bomen. Op de TreeTags is informatie te vinden over (onder andere) hoeveel luchtvervuiling de boom afvangt en hoeveel zuurstof de boom levert. De TreeTag actie op Tholen is een initiatief van Pius Floris Boomverzorging in samenwerking met de gemeente.
(Meer)waarde
Met de actie #TreeTag wordt er voor een breed publiek aandacht gevraagd voor de (meer)waarde van bomen. Bomen houden regenwater vast, leveren zuurstof, helpen de temperatuur leefbaar te houden en vangen luchtvervuiling af. Deze actie wil eraan bijdragen dat men meer belang gaat hechten aan bomen en meer bomen gaat planten en behouden.
Meer uit Tholen
THOLEN - Donderdagochtend vond de aftrap van het educatieve programma Democracity plaats in de raadzaal van het gemeentehuis in Tholen. Hierbij kunnen leerlingen uit 30 schoolklassen in de huid kruipen van raadsleden en raadsvergaderingen naspelen. Groep 7 van CNS De Regenboog mocht het programma als allereerste meemaken en in de middag volgde groep 8 van dezelfde school. Een gastdocent van ProDemos, de organisator van het programma, leidde alles in goede banen.
5 uur geledenBERGEN OP ZOOM - Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is. Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er nou zo mooi aan het vak? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: teamleider Miranda Mentzij en hbo-verpleegkundige Nienke Stins van TanteLouise.
10 uur geledenTHOLEN - Over ruim een maand is het alweer tijd voor de jaarlijkse grote vrijwilligersactie NLdoet. Op vrijdag 13 en zaterdag 14 maart kunnen vrijwilligers lokale verenigingen en organisaties een handje helpen bij activiteiten die vaak gepaard gaan met veel gezelligheid. Ondertussen zijn er binnen de gemeente Tholen al verschillende activiteiten aangemeld die dringend op zoek zijn naar vrijwilligers.
13 uur geledenZEELAND - Daniëlle de Clerck (35) is vrijdag beëdigd als gedeputeerde voor de provincie Zeeland. Ze volgt Dick van der Velde op, die in november aankondigde te stoppen.
1 dag geledenTHOLEN - De Provincie Zeeland stelt ook in 2026 subsidie beschikbaar voor de restauratie van rijksmonumenten. Vorig jaar profiteerden vier projecten op Tholen van deze regeling. Dit jaar is een totaalbudget van 3,1 miljoen euro beschikbaar.
1 dag geledenTHOLEN - De aanhoudende vorst zorgt niet alleen voor gladde wegen en bevroren autoruiten, maar ook voor een toename van muizen- en rattenoverlast in huis. Volgens het landelijke platform Beestjeskwijt zoeken knaagdieren massaal hun toevlucht tot spouwmuren en isolatielagen van woningen. Vooral goed geïsoleerde huizen blijken in trek als warme schuilplaats tijdens koude nachten.
1 dag geledenTHOLEN - De stichting Zomerconcerten Tholen zoekt optredens voor de concerten van juni tot en met oktober. Tijdens deze zaterdagmiddagen krijgen muzikanten een podium. Solo, met een ensemble of koor; alles is welkom.
2 dagen geleden