Thools wandelnetwerk na jaren compleet
POORTVLIET - Het Thools wandelnetwerk is compleet met de onder andere een heus trekpontje. Niemand minder dan Sinterklaas en wethouder Frank Hommel openden de tweede fase van het wandelnetwerk waarvan in 2015 al het begin werd gemaakt.
Dinsdag werd het wandelnetwerk Tholen fase 2 officieel geopend. Fase 2 omvat het zuidelijke gedeelte van Tholen. Fase 1, het noorden van Tholen en Anna Jacobapolder / Sint-Philipsland is in juni 2015 officieel al geopend.
Ommetjes
Met deze afronding van fase 2 ligt er nu op Tholen een compleet wandelnetwerk met maar liefst 239 kilometer aan routes. Deze routes rondom de dorpen, zogenaamde ommetjes, zijn via enkele langere routes aan elkaar gekoppeld zodat er een wandelnetwerk is ontstaan. Als resultaat is er nu op heel Tholen, 239 kilometer bewegwijzerd wandelnetwerk gerealiseerd waarvan 54 kilometer over onverhard boerenland, natuurgebieden en dijken. De opening werd gedaan door wethouder Frank Hommel die een tak doorknipte bij het trekpontje onder toeziend oog van Sinterklaas.
Meer uit Tholen
THOLEN - Vanavond gebeurt er iets bijzonders boven Tholen. De maan schuift voor de zon en het wordt daardoor tijdelijk donkerder. Maar wie na de zonsverduistering naar binnen gaat, mist misschien wel het mooiste deel. Want later in de nacht schieten tientallen vallende sterren voorbij.
6 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Omdat het nog steeds een groot succes is, wordt er dit jaar weer de speelmeerdaagse georganiseerd. Dit jaar gebeurt dit in samenwerking met Jij op Tholen van de gemeente en dan vooral op vrijdag in het zwembad. Ben je tussen de 6 en 14 jaar? Schrijf je dan in om hieraan mee te doen.
9 uur geledenTHOLEN - Bang om te vallen of merk je dat je wat minder stevig op je benen staat? In september starten in zeven kernen van de gemeente Tholen gratis valpreventiecursussen voor zelfstandig wonende inwoners van 55 jaar en ouder.
13 uur geledenTHOLEN - Wie op woensdagavond 12 augustus de hemel in de gaten houdt, maakt een bijzonder schouwspel mee. Boven Nederland vindt dan de grootste gedeeltelijke zonsverduistering in decennia plaats: de maan bedekt op het hoogtepunt zo'n 88 tot 90 procent van de zon. Een dergelijk groot deel van de zon verdween voor het laatst tijdens de bekende zonsverduistering van 11 augustus 1999.
1 dag geledenPOORTVLIET - Wie zaterdag een koopje scoort op de jaarlijkse rommelmarkt in Poortvliet, draagt daarmee ook bij aan een bijzonder doel. Een deel van de opbrengst gaat naar Hans Slager en zijn oom Kees van der Maas, die fietsen voor KWF Kankerbestrijding. Hans heeft daar een bijzondere reden voor: zijn zus Ruth is ongeneeslijk ziek door kanker.
1 dag geledenTHOLEN - In het begin van de week is het zomers met temperaturen rond de 25 graden. Maar vanaf woensdag volgt opnieuw een reeks zeer warme dagen en is de kans op een regionale hittegolf groot. "Donderdag en vrijdag loopt de temperatuur op tot 30 à lokaal 35 graden, terwijl deze week geen regen wordt verwacht en het neerslagtekort richting 300 millimeter gaat", laat meteoroloog Floris Lafeber weten.
1 dag geledenBERGEN OP ZOOM/POORTVLIET - Een bruiloft bracht presentatrice Geraldine Kemper naar Bergen op Zoom, maar tijdens haar bezoek belandde ze ook op Tholen. Nabij Poortvliet ging ze met haar familie de dijk op, waar het gezelschap tot hun verrassing bruinvissen spotte. "Zo cool", schrijft Kemper op sociale media.
2 dagen geleden