Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tholenaren zetten zich in voor ‘Lyme warrior’ Thijmen

Tholenaren zetten zich in voor ‘Lyme warrior’ Thijmen

THOLEN - Jannie Klok en haar team ‘Embrace Thijmen’ doen mee met de landelijke sponsoractie ‘Lopen voor Lyme’. Met de sponsoractie willen zij geld inzamelen voor de 16-jarige Thijmen, die zelf nu vijf en een half jaar lijdt aan de ziekte van Lyme. 9 april loopt de groep hun wandeltocht onder leiding van een boswachter van Staatsbosbeheer.

De ziekte van Lyme heeft een grote impact op het leven van Thijmen. Omdat de behandeling van mensen met de ziekte van Lyme ontoereikend is, houdt dat in dat alle kosten voor behandelingen en medicijnen zelf betaald moeten worden. Naast de financiële kosten, lijdt Thijmen zelf ook veel onder de ziekte. Hij volgt op het moment nog behandelingen en is fysiek weinig belastbaar. Zo is hij na een rondje fietsen helemaal uitgeput en krijgt hij een soort van griep waardoor Thijmen een paar dagen heel beroerd is. ‘’Daarom willen wij via deze sponsorloop niet alleen geld inzamelen voor zijn behandelingen, maar ook voor een elektrische fiets voor hem. Zo kan hij meer buiten bewegen zonder overbelast te raken’’, vertelt Jannie.

Preventie

Een deel van het geld dat ingezameld wordt, zal naar preventiecampagnes door het Lymefonds gaan. Daar is Jannie heel blij mee. ‘’Thijmen heeft de ziekte gekregen door een tekenbeet die hij in 2013 opliep. Een paar jaar later, in 2016, werd de ziekte van Lyme bij hem vastgesteld.’’ De campagnes schetsen ook licht op wat de ziekte van Lyme is. ‘’Vele mensen weten ook niet wat de ziekte nou echt inhoudt. Er wordt gedacht dat je er alleen moe van wordt. Thijmen heeft ook last van lichamelijke pijn.’’

Bingo

Op 9 april gaat de groep van Jannie aan de wandel. Naast hun wandeltocht, organiseren zij op 21 april via Teams een online Lyme-Bingo, waarbij er verschillende prijzen te winnen vallen. Aan het einde van april vindt de Week van de Teek plaats. Daarbij wordt er over het hele land aandacht besteed aan de risico’s en het voorkomen van een tekenbeet.

Link naar de sponsorpagina: https://www.lopenvoorlyme.nl/embrace-thijmen


Opgeven voor de bingo kan door een mailtje te sturen naar [email protected] . Daarbij moet wel vermeldt worden hoeveel kaarten je koopt, of je mee doet met de jeugd-ronde of de ronde voor volwassenen, en je telefoonnummer voor het versturen van een tikkie.”

Meer uit Tholen

Nico (75) woont al zijn hele leven in een van de oudste boerderijen van Zeeland

SINT-ANNALAND - Wie bij de Kleine Muiterij langs de rand van Sint-Annaland stopt, waant zich even in een andere tijd. De kopgevel met het bouwjaar 1646 in rode steentjes gemetseld is voor menig Stallander een bekend gezicht. Maar welke verhalen er achter die bakstenen schuilgaan, blijven voor velen onbekend. Hier woont vrijgezel Nico Kodde (75), de derde en waarschijnlijk laatste generatie van zijn familie die nog boert op één van de oudste boerderijen van Zeeland.

6 uur geleden
Euterpe brengt jaarlijks kerstconcert in samenwerking met Polyhymnia

SINT-MAARTENSDIJK - Muziekvereniging Euterpe verzorgt op zaterdag 20 december haar jaarlijkse kerstconcert in Haestinge in Sint-Maartensdijk. Dit jaar gebeurt dat in samenwerking met gospelkoor Polyhymnia.

12 uur geleden
Hier moet je vrijdag staan om niks te missen van de verlichte trekkertocht

SINT PHILIPSLAND/THOLEN - Vrijdagavond rijdt de landbouw lichtjestour door de gemeente Tholen. PJZ Tholen Sint-Philipsland heeft opnieuw een route uitgezet. De stoet bestaat uit zo'n zestig verlichte trekkers. Bekijk hieronder de volledige route zodat je precies weet waar je moet zijn.

1 dag geleden
Herdertjestocht met zes scènes uit het kerstverhaal door Tholen [FOTOALBUM]

THOLEN - Woensdagavond 17 december vond de jaarlijkse kerstlichtjestocht plaats in Tholen. De gezamenlijke kerken hadden samen met CNS De Regenboog een route uitgezet. Bekijk onderaan dit artikel foto's van de herdertjestocht gemaakt door Rien Burgers. 

1 dag geleden
Tholen knalt het jaar weer op traditionele wijze uit met carbidschieten

THOLEN - Carbid Stichting Tholen is weer klaar voor een nieuwe editie. Carbidschieten is vooral een traditie die in het oosten van het land zijn oorsprong heeft. Toch is het ook al geruime tijd een evenement dat op Tholen wordt georganiseerd.

2 dagen geleden
Deurloo stelt vragen over onderhoud en nieuwe afsluitingen Thoolse brug

THOLEN - Arjan Deurloo heeft vragen gesteld over de nieuwe onderhoudswerkzaamheden aan de Thoolse brug. Voor inwoners komen de nieuwe afsluitingen hard aan, want wanneer houdt het op? Ook in de gemeenteraad is dit niet onopgemerkt gebleven.

2 dagen geleden
Gesprekken Nieuwland en WHS lopen op niets uit, trainer vertrekt aan einde seizoen

SINT-ANNALAND - Aan het einde van dit seizoen neemt Wim Nieuwland afscheid als hoofdtrainer van voetbalvereniging WHS uit Sint-Annaland. Beide partijen hebben gekeken of ze nog een seizoen met elkaar door konden gaan, maar die gesprekken hebben niet tot een akkoord geleid.

2 dagen geleden