Tholenaren mogen gratis bomen bestellen
THOLEN - Inwoners van de gemeente Tholen mogen vanaf vandaag gratis bomen bestellen. Op deze manier willen de gemeente en Plan Boom Tholen mooier, groener, koeler en gezonder maken.
Via zmf.nl kunnen vanaf vandaag de bomen besteld worden. Het uitdelen van de bomen vindt plaats op 9, 10 en 11 december 2021 van 11.00 tot 16.00 uur op de gemeentewerkplaats in Sint-Maartensdijk.
De boom uitdeelactie is een initiatief van Plan Boom. Gemeente Tholen voert samen met Zmf, Stichting Landschapsbeheer Zeeland en Stichting Velt deze actie uit. Gemeente Tholen levert een extra bijdrage aan dit initiatief waardoor we inwoners graag de kans bieden om onze woonomgeving mooier, groener, koeler en gezonder te maken.
Voordelen woonomgeving
Zo zorgt meer groen voor een fraaie woonomgeving, voor verkoeling in de zomer, demping van geluid, voor opname van CO2 en ook zorgen ze voor een betere luchtkwaliteit, meer biodiversiteit en minder wateroverlast. Daar wordt niet alleen de natuur blij van, maar u ook!
Boomsoorten
Voor de boom uitdeelactie is er keuze uit tien verschillende soorten bomen en struiken. Het gaat om de eenstijlige meidoorn, linde, veldesdoorn, groene hazelaar, wilde appel, wilde mispel, boswilg, gewone vlier, wilde liguster en kweepeer. Er zijn dus diverse soorten waaruit gekozen kan worden, voor zowel kleine als grote tuinen. Deelnemers kunnen maximaal zes bomen bestellen.
Meer uit Tholen
SINT-MAARTENSDIJK - Smerdiek krijgt er een bijzondere wandelroute bij. Op dinsdag 31 maart om 14.30 uur wordt op de Markt bij de waterpomp het Hazenpad officieel geopend. De opening wordt verricht door auteur Jeroen Windmeijer. Iedereen is van harte welkom om hierbij aanwezig te zijn.
3 uur geledenSINT PHILIPSLAND - De jaarlijkse wandeltocht van Sint Philipsland wordt komende zaterdag voor de tiende keer gelopen. Deelnemers kunnen kiezen uit vier afstanden en kunnen achteraf genieten van een kommetje snert of een pannenkoek.
22 uur geledenTHOLEN - De wethouders Peter Hoek, Corniel van Leeuwen en Hilde Moerland zien af van een zetel in de gemeenteraad van Tholen. Ze vinden de combinatie van hun functie als wethouder en raadslid onwenselijk en maken daarom plaats voor andere raadsleden.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - De Koninklijke Fanfare Accelerando bestaat 145 jaar. Dat vieren de Setallandse muzikanten met verschillende activiteiten. Op zaterdagavond 11 april organiseren ze een jubileumconcert in de sportzaal van De Wellevaete. Het publiek wordt getrakteerd op een muzikale terugblik van het verleden naar het heden.
1 dag geledenTHOLEN - Peter Hoek (SGP) trok bij de Thoolse gemeenteraadsverkiezingen de meeste stemmen, gevolgd door Liesje van der Zande (FvD). In de top tien van populairste kandidaten staan drie partijen met elk twee vertegenwoordigers. Deze raadsleden kwamen het hoogst uit de bus bij de kiezers.
1 dag geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 21 maart allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 19 in de Derde Klasse en speelronde 17 in de Vierde en Vijfde Klasse.
2 dagen geledenTHOLEN - Het Thoolse college ziet voorlopig geen reden om in te grijpen bij het groen rondom wooncomplex Buitenhof. Bewoners van het complex hadden eerder dit jaar hun zorgen geuit over het onderhoud van de elzen en wilgen voor hun ramen. Zij vinden dat er te weinig gesnoeid wordt, maar het college kijkt hier anders tegenaan.
2 dagen geleden