
Tholenaren krijgen emmer vol energiebesparende producten
THOLEN - De gemeente Tholen deelt 1500 gratis ‘energie-emmers’ uit aan huurders van Stadlander. In deze emmer zitten energiebesparende producten ter waarde van € 75,-. Vanaf 10 november 2021 ontvangen huurders van Stadlander een brief van de gemeente Tholen om een gratis energie-emmer op te halen bij bouwmarkt Hubo in Tholen of Sint-Annaland. Particuliere huurders kunnen contact opnemen met de gemeente om een brief te ontvangen. De emmers zijn beschikbaar zolang de voorraad strekt, uiterlijk tot 31 juli 2022.
Deze actie is bedoeld voor alle huurders in de gemeente Tholen. Per adres wordt maximaal één emmer verstrekt.
Huurders bij Stadlander ontvangen in de periode van 10 t/m 26 november 2021 automatisch een brief. Deze brief moet worden ingeleverd bij bouwmarkt Hubo in Tholen of in Sint-Annaland om een emmer op te kunnen halen.Particuliere huurders kunnen contact opnemen met de gemeente om een brief te ontvangen via telefoonnummer 14 0116 of door te mailen naar [email protected] met als onderwerp ‘energie-emmer’. Zij vermelden hierbij hun NAW-gegevens én de naam van de verhuurder.Wat zit er in de emmer?
De emmer zit vol met producten waarmee huurders energie kunnen besparen:
3 ledlampen1 tochtstrip van 6 meter lang1 brievenbusborstel1 rol radiatorfolie1 waterstraalregelaar/perlator1 schakelklok1 dorpelstrip van 1,1 meter langEnergie besparen
De gemeente Tholen biedt de energie-emmer aan vanuit de Landelijke Regeling Reductie Energiegebruik Woningen (RREW). Het doel van deze regeling is het verminderen van de CO2-uitstoot door te zorgen voor een lager energieverbruik. Dat kan al met eenvoudige energiebesparende maatregelen en producten.
Met kleine aanpassingen in een huurwoning kan er veel energie worden bespaard, wat ook terug is te zien op de energierekening. Een ledlamp is bijvoorbeeld veel zuiniger dan een gloeilamp en gaat veel langer mee. En een tochtstrip helpt om minder gas te verbruiken en zorgt voor minder tocht in huis.
Meer uit Tholen
ZEELAND - Het gaat vanmiddag en vanavond hard waaien in Zeeland. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor zware windstoten langs de kust. Er kunnen windstoten van 80 tot 90 kilometer per uur voorkomen. De waarschuwing geldt van 13.00 tot 22.00 uur.
10 uur geledenSINT PHILIPSLAND/THOLEN - In het Holland Huis van Scherpenisse werd vrijdagavond Open Monumentendag officieel geopend. De openingshandeling werd verricht door wethouder Hilde Moerland, waarna gildebroeder Peter Suurland vertelde over het eeuwenoude Cloveniersgilde. Bezoekers konden bovendien een expositie bekijken over de rijke geschiedenis van dit gilde.
13 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Jolanda van Dijke van Meubelstoffeerderij Jolanda van Dijke in Sint-Maartensdijk.
1 dag geledenTHOLEN - In de gemeente Tholen is nog geen Klimaatburgemeester actief. Klimaatstichting HIER roept inwoners op om het verschil te maken tijdens de Klimaatweek van 10 tot en met 16 november. Wie inspireert anderen in de buurt om duurzamer te leven, kan zich nu aanmelden en onderdeel worden van een landelijk netwerk van klimaatbewuste inwoners.
1 dag geledenZEELAND - Het KNMI heeft code geel afgekondigd vanwege zware onweersbuien die zaterdag aan het eind van de middag Zeeland trekken. Wie op pad gaat, moet rekening houden met forse buien en windstoten. Ook is er kans op hagel.
2 dagen geledenTHOLEN - De voorzieningenrechter heeft het besluit van burgemeester Marleen Sijbers om een woning in Tholen drie maanden te sluiten, voorlopig geschorst. De sluiting was ingesteld omdat er softdrugs en attributen voor handel in de woning waren aangetroffen. Volgens de rechter is de burgemeester niet duidelijk genoeg ingegaan op de noodzaak en evenwichtigheid van de maatregel.
2 dagen geledenSINT PHILIPSLAND - Van 23 tot en met 31 augustus vond bij TV De Ruucstoppelen het Gouverneur Open plaats. Een toernooi op actuele rating, waarbij er gespeeld werd in de herendubbel, damesdubbel en gemengd dubbel.
2 dagen geleden