Tholenaartjes niet meer weg te denken uit Thoolse koekentrommels
THOLEN - Manuela van der Heijden, oud-deelneemster van Heel Holland Bakt, is het brein achter de Tholenaartjes. Deze echte Thoolse koekjes zijn niet meer weg te denken uit de Thoolse koekentrommels, worden vaak ingezet als relatiegeschenk en zijn bovenal erg lekker. De ingrediënten? Thoolse tarwe en Zeeuws spek. Het ultieme streekproduct dus, waar Manuela best wel een beetje trots op is.
Na haar Heel Holland Bakt-avontuur, wat Manuela meteen tot een bekende Nederlander maakte, opende ze haar eigen Baklokaal in Roosendaal. Haar ouders komen echter van het eiland Tholen. Zo wisten Mariët Reins-Hage, die de afstand tussen de boer en de burger middels een nieuw streekproduct wilde verkleinen, Manuela te vinden. "Ik vond het een geweldige opdracht. Thoolse tarwe is erg geschikt voor het maken van koekjes dus ik wist al snel dat het koekjes moesten worden. Voor het tweede product koos ik voor Zeeuws spek. Wellicht geen voor de hand liggende keuze, maar de smaak karamel-zeezout is momenteel razend populair. Zilt en zoet gaan dus prima samen. Vandaar dat ik ook voor die combinatie voor de Tholenaartjes heb gekozen. Ik bak ze nog steeds met plezier. Zeker omdat ik graag met lokale en eerlijke producten werk. Je merkt dat mensen ook meer en meer willen weten wat er in zit, wat ze eten en waar het vandaan komt. Vroeger was dat een stuk minder, maar nu zoek we het liever dichtbij huis dan verder weg. "
Meer uit Tholen
THOLEN - De gemeente Tholen heeft bijna 50 miljoen euro vrij in de reserves dat nu niet direct nodig is. Dit geld kan bijvoorbeeld later gebruikt worden voor noodzakelijke investeringen in de toekomst. Het kan ook voor andere projecten worden ingezet, maar het college adviseert de gemeenteraad om hier met terughoudendheid mee om te gaan. Dat antwoordt het college op schriftelijke vragen van Anco Fase (VVD) na de publicatie van het BDO-rapport.
2 uur geledenBREDA/THOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Bram Akkermans van Brams Bouwstenen.
6 uur geledenTHOLEN - Een bestelbus is in de nacht van dinsdag op woensdag in een sloot langs de N659 bij Tholen terechtgekomen. Het is niet bekend of er gewonden zijn gevallen.
10 uur geledenTHOLEN - Een 39-jarige man uit Tholen is vorige week veroordeeld tot een celstraf van één jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk, voor het betasten van zijn eigen dochtertje. De vader verklaarde dat hij midden in de nacht wilde controleren of zijn dochter een schone onderbroek nodig had, maar de rechtbank geloofde dat niet.
1 dag geledenTHOLEN - Een bestaande koopwoning op Tholen kostte vorig jaar 347 duizend euro, blijkt uit cijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) dinsdag naar buiten bracht. Dat is meer dan in 2024, toen de gemiddelde verkoopprijs nog 329 duizend euro bedroeg.
1 dag geledenTHOLEN - EBS wordt de eerste vervoerder in Nederland die op alle buurtbuslijnen volledig elektrisch gaat rijden. EBS, dat vanaf december 2026 het busvervoer in Zeeland overneemt van Connexxion, heeft 32 elektrische buurtbussen besteld die eind dit jaar moeten gaan rijden. Eerder bestelden zij al elektrische streekbussen.
1 dag geledenTHOLEN - Een val kan ingrijpende gevolgen hebben. Daarom organiseren de buurtsportcoaches van de gemeente Tholen, in samenwerking met fysiotherapeuten, een cursus valpreventie. Deze cursussen worden vanaf maart aangeboden aan zelfstandig wonende ouderen in Sint-Annaland, Sint-Maartensdijk, Stavenisse en Poortvliet.
2 dagen geleden