Tholen weigert het vaakst orgaandonatie van heel Zeeland
THOLEN - Ruim 21 duizend mensen van de gemeente Tholen hebben vastgelegd wat er met hun organen moet gebeuren als ze overlijden. Van deze groep geven 8 duizend mensen geen toestemming voor orgaandonatie. Daarmee weigeren de inwoners van Tholen het vaakst orgaandonatie van heel Zeeland. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het CBS en het Donorregister.
Iedereen in Nederland van 18 jaar of ouder die ingeschreven is in een Nederlandse gemeente staat in het donorregister. Op Tholen gaat het om 21 duizend mensen. Daarvan geven 6 duizend mensen toestemming voor orgaandonatie, en 8 duizend mensen niet. Tholenaren zeggen van heel Zeeland het vaakst nee tegen orgaandonatie, namelijk zo’n 38 procent. 2 duizend mensen laten het door hun nabestaanden beslissen.
Dan heb je ook nog een groep mensen die wel ingeschreven staat in de gemeente Tholen, maar geen keuze hebben ingevuld in het donorregister. Het gaat om ongeveer 4 duizend mensen. Doordat zij geen keuze hebben doorgegeven, staan ze geregistreerd als mensen die geen bezwaar hebben tegen orgaandonatie.
ZeelandIn Zeeland staan 310 duizend mensen geregistreerd in het donorregister. Van hen hebben 108 duizend mensen toestemming gegeven voor orgaandonatie, 101 duizend mensen geven geen toestemming. Ongeveer 33 duizend mensen hebben de beslissing aan hun familie of een aangewezen persoon overgelaten. Ten slotte hebben zo’n 68 duizend mensen geen keuze gemaakt en worden ze geclassificeerd als mensen die geen bezwaar hebben tegen orgaandonatie.
NederlandIn Nederland hebben 10,7 miljoen volwassenen hun voorkeur vastgelegd in het donorregister. Hiervan hebben 4,8 miljoen mensen toestemming gegeven voor orgaandonatie, terwijl 4,4 miljoen mensen dit niet hebben gedaan. Ongeveer 1,5 miljoen mensen laten de keuze aan hun familieleden of een aangewezen persoon. 3,3 miljoen mensen hebben geen specifieke keuze gemaakt en worden als ‘geen bezwaar tegen orgaandonatie’ geregistreerd.
Meer uit Tholen
THOLEN - De nieuwe mobiliteitshub in Tholen wordt later opgeleverd dan gepland, omdat de aannemer meer tijd nodig heeft voor het houtwerk. Dat zegt het college na schriftelijke vragen van Arjan Deurloo (Fractie Deurloo). De verwachting is dat de hub in maart klaar is. Ook erkent het college dat de ontbrekende borden bij het aangrenzende kruispunt tot onduidelijkheid konden leiden bij weggebruikers.
5 uur geledenZEELAND - De Zeeuwse industrie staat onder druk door een combinatie van geopolitieke onzekerheden, stijgende loonkosten en afnemende export door internationale spanningen. Hoewel de economie vorig jaar sterker groeide dan verwacht, wordt door UWV de komende jaren een afvlakking voorspeld. Dit heeft ook gevolgen voor de arbeidsmarkt, vooral voor sectoren en beroepen die gevoelig zijn voor economische schommelingen.
9 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Op zaterdag 21 februari organiseert wandelsportvereniging (WSV) Oosterscheldestappers uit Sint-Maartensdijk voor de 14e keer de Kees Wessels winterwandeltocht.
1 dag geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Verkeer vanuit Bergen op Zoom moet dit weekend rekening houden met de afsluiting van de Heinenoordtunnel (A29). De tunnel gaat vrijdagavond dicht richting Rotterdam en blijft tot maandag gesloten. Dit is de eerste van de nog drie weekendafsluitingen op de planning.
1 dag geledenTHOLEN - De gemeenteraad heeft donderdagavond burgemeester Marleen Sijbers (60) aanbevolen voor herbenoeming. Daarmee wordt zij voorgedragen voor een tweede ambtstermijn. Sijbers werd zes jaar geleden benoemd als burgemeester van Tholen en zit nu in het laatste jaar van haar eerste termijn.
1 dag geledenPOORTVLIET - Toneelclub Poortvliet is druk aan het repeteren geweest voor het blijspel 'Geen familie... dan maar een goeie buurvrouw!'. Het stuk speelt zich af in de woonkamer van Arie en Sofie Steendam. Ze wonen in een dorp waar ook hun ouders hebben gewoond, maar die wonen intussen ergens anders, en de vader van Sofie woont al een tijdje alleen.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND - Anton Geluk wordt per 1 april de nieuwe directeur van Veiling Sint-Annaland. Hij volgt David Hage op die na een dienstverband van bijna vijftig jaar met pensioen gaat. Samen met Edward van den Eijnden gaat hij de tweekoppige directie vormen van Alvantho.
2 dagen geleden