Tholen ving meer statushouders op dan nodig
THOLEN - De gemeente Tholen loopt uitstekend in de pas wat betreft het opvangen van statushouders. Vorig jaar moesten er 37 mensen met een verblijfsvergunning gehuisvest worden, maar Tholen ving er 39 op. In tegenstelling tot andere provincies, houden de meeste Zeeuwse gemeenten zich aan de opgelegde afspraken. Daarvoor complimenteerde de minister Zeeland recent.
Iedere gemeente moet een vastgesteld aantal statushouders (asielzoekers met een verblijfsvergunning) huisvesten. In 2021 moest de gemeente Tholen 37 statushouders een woning toewijzen om zich te settelen. De provincie heeft in het kader van interbestuurlijk toezicht een toezichthoudende taak op gemeenten voor de huisvesting van vergunninghouders en bepaalt aan het einde van de taakstellingsperiode of de gemeenten ieder de taakstelling hebben gerealiseerd.
Volgens wethouder Corniel van Leeuwen zijn er meer mensen opgevangen dan noodzakelijk, maar heeft dat alles te maken met gezinshereniging. “Om die reden kom je niet altijd uit op het precieze aantal mensen. Sowieso zijn we blij met het compliment vanuit de minister, omdat we als gemeente en provincie onze verantwoordelijkheid nemen.”
Meer uit Tholen
SINT-MAARTENSDIJK - In de Maartenskerk in Sint-Maartensdijk wordt vrijdag 2 oktober voor de derde keer een samenzangavond gehouden. Tijdens de avond wordt geld ingezameld voor een goed doel.
5 uur geledenOUD-VOSSEMEER - De vier woningen die momenteel leegstaan in de Prins Willem Alexanderstraat in Oud-Vossemeer worden door de gemeente gehuurd en klaargemaakt voor de opvang van Oekraïense vluchtelingen. Dat blijkt uit de beantwoording van schriftelijke vragen van Liesje Heuseveldt-van der Zande (FvD) over de leegstand en de leefbaarheid in de straat.
9 uur geledenTHOLEN - Een 80-jarige man uit Tholen is maandagmiddag gewond geraakt nadat zijn auto op de Postweg tegen een boom botste en over de kop sloeg. De bestuurder raakte bekneld en moest door de brandweer uit het zwaar beschadigde voertuig worden bevrijd.
13 uur geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Minder managers, minder ondersteunende functies en een goedkopere manier van werken. Woningcorporatie Stadlander grijpt in de eigen organisatie in om de komende tien jaar 2.000 woningen te bouwen en 2.700 huizen te verduurzamen. De nieuwe formatie telt 155 voltijdsbanen. "We mogen de rekening niet alleen bij de huurder neerleggen", zegt bestuurder Paul Huijsdens.
1 dag geledenTHOLEN - Afscheid nemen van een dierbare is één van de meest ingrijpende momenten in een mensenleven. Toch leeft iemand voort in herinneringen, in verhalen die blijven en in liefde die niet verdwijnt. In onze special Overlijden & Herdenken, die verschijnt in de laatste week van oktober, willen we samen stilstaan bij het leven en de betekenis van degenen die ons zijn ontvallen.
1 dag geledenTHOLEN - Op dinsdag 6 oktober om 20.00 uur start in De Wingerd in Tholen de eerste van tien repetitieavonden voor het kerstoratorium 'Een nieuw begin'.
1 dag geledenHOOGERHEIDE/THOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Ben van Hoof, eigenaar Schoonmaakcentrum Ben van Hoof.
2 dagen geleden