Tholen ving meer statushouders op dan nodig
THOLEN - De gemeente Tholen loopt uitstekend in de pas wat betreft het opvangen van statushouders. Vorig jaar moesten er 37 mensen met een verblijfsvergunning gehuisvest worden, maar Tholen ving er 39 op. In tegenstelling tot andere provincies, houden de meeste Zeeuwse gemeenten zich aan de opgelegde afspraken. Daarvoor complimenteerde de minister Zeeland recent.
Iedere gemeente moet een vastgesteld aantal statushouders (asielzoekers met een verblijfsvergunning) huisvesten. In 2021 moest de gemeente Tholen 37 statushouders een woning toewijzen om zich te settelen. De provincie heeft in het kader van interbestuurlijk toezicht een toezichthoudende taak op gemeenten voor de huisvesting van vergunninghouders en bepaalt aan het einde van de taakstellingsperiode of de gemeenten ieder de taakstelling hebben gerealiseerd.
Volgens wethouder Corniel van Leeuwen zijn er meer mensen opgevangen dan noodzakelijk, maar heeft dat alles te maken met gezinshereniging. “Om die reden kom je niet altijd uit op het precieze aantal mensen. Sowieso zijn we blij met het compliment vanuit de minister, omdat we als gemeente en provincie onze verantwoordelijkheid nemen.”
Meer uit Tholen
THOLEN - Het beachcourt in Tholen staat dit weekend opnieuw in het teken van een sportieve strijd. Volleybalvereniging AVC'87 organiseert weer haar jaarlijkse beachvolleybaltoernooi, dat dit jaar groter wordt aangepakt dan ooit. Voor het eerst wordt er namelijk niet alleen op zaterdag gespeeld, maar trapt het evenement al op vrijdag af met een bedrijventoernooi.
5 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Oud-Vossemeer maakt zich op voor een feestelijk weekend. De kermis strijkt deze dagen weer neer op het Raadhuisplein. Naast de attracties kunnen bezoekers op verschillende locaties genieten van optredens.
10 uur geledenTHOLEN - Waar hangt het oudste carillonklokje van Nederland? Welke bijzondere verhalen schuilen achter de monumentale gevels? Tijdens de stads- en dorpswandelingen ontdekken bezoekers én inwoners de geschiedenis van het eiland op een verrassende en persoonlijke manier.
1 dag geledenSINT-PHILIPSLAND - Samen met de politie organiseert de gemeente Tholen dinsdagavond 16 juni het spel The Hunt in Sint Philipsland. Het doel van dit actieve buitenspel is om politie en handhavers meer in contact te brengen met jongeren en inwoners van een kern of wijk. Er is plaats voor ongeveer 100 deelnemers. Het kat-en-muisspel is echter zo populair dat er inmiddels een wachtlijst is ontstaan.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - Op woensdag 10 juni organiseert het Evenementen Comité Smalstad (ECS) de Nationale Buitenspeeldag in Smerdiek. Jantje Beton en Nickelodeon zijn de initiatiefnemers van deze straatspeeldag. Buitenspelen zou weer, net zoals vroeger, terug moeten komen; het zorgt voor ontspanning voor kinderen. Tegenwoordig speelt één op de vijf kinderen niet of slechts één keer per week buiten.
2 dagen geledenTHOLEN - Het KNMI waarschuwt voor stevige onweersbuien en hagel. Vanaf 15.00 uur geldt in Zeeland code geel.
2 dagen geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Het Bravis ziekenhuis staat er financieel goed voor. Het jaar 2025 is afgesloten met een positief resultaat van 13,5 miljoen euro. Dit resultaat is zoals werd verwacht en ligt in lijn met voorgaande jaren. Hiermee ligt het ziekenhuis financieel op koers voor de bouw van het nieuwe ziekenhuis op De Bulkenaar, aan de zuidkant van Roosendaal.
2 dagen geleden