Tholen ving meer statushouders op dan nodig
THOLEN - De gemeente Tholen loopt uitstekend in de pas wat betreft het opvangen van statushouders. Vorig jaar moesten er 37 mensen met een verblijfsvergunning gehuisvest worden, maar Tholen ving er 39 op. In tegenstelling tot andere provincies, houden de meeste Zeeuwse gemeenten zich aan de opgelegde afspraken. Daarvoor complimenteerde de minister Zeeland recent.
Iedere gemeente moet een vastgesteld aantal statushouders (asielzoekers met een verblijfsvergunning) huisvesten. In 2021 moest de gemeente Tholen 37 statushouders een woning toewijzen om zich te settelen. De provincie heeft in het kader van interbestuurlijk toezicht een toezichthoudende taak op gemeenten voor de huisvesting van vergunninghouders en bepaalt aan het einde van de taakstellingsperiode of de gemeenten ieder de taakstelling hebben gerealiseerd.
Volgens wethouder Corniel van Leeuwen zijn er meer mensen opgevangen dan noodzakelijk, maar heeft dat alles te maken met gezinshereniging. “Om die reden kom je niet altijd uit op het precieze aantal mensen. Sowieso zijn we blij met het compliment vanuit de minister, omdat we als gemeente en provincie onze verantwoordelijkheid nemen.”
Meer uit Tholen
BERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Daniëlle de Bie en Stefanie Verdaasdonk van BlijGebit.
11 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
14 uur geledenTHOLEN - Ineke Schippers is de nieuwe lijsttrekker van Algemeen Belang Tholen voor de gemeenteraadsverkiezingen in maart volgend jaar. Fractievoorzitter Han van 't Hof neemt een stapje terug naar plek twee op de kieslijst.
1 dag geledenZEELAND - De vergrijzing zet de arbeidsmarkt in Zeeland steeds sterker onder druk. Inmiddels is één op de acht werknemers zestig jaar of ouder. Een groot deel van hen bereikt binnen nu en zeven jaar de pensioenleeftijd. Toch ziet het UWV dat steeds meer mensen blijven doorwerken ná hun AOW-leeftijd.
1 dag geledenWEST-BRABANT / ZEELAND - Een grote stroomstoring, digitale aanval of een overstroming door heel veel regen. In een noodsituatie werken dingen ineens niet meer zoals we gewend zijn. Er is geen stroom, er komt geen water uit de kraan of internet werkt niet. Om mensen daarop voor te bereiden, stuurt de overheid ruim 8,5 miljoen huishoudens het Informatieboekje 'Bereid je voor op een noodsituatie' toe. Met praktische tips en voorbeelden helpt het informatieboekje om het bij een noodsituatie 72 uur thuis vol te houden. Huishoudens krijgen het informatieboekje tussen 25 november en 10 januari 2026 thuisbezorgd.
2 dagen geledenTHOLEN - Nu bedrijventerrein Welgelegen bijna volledig is gevuld en de vraag naar ruimte blijft stijgen, wil de gemeente Tholen een voorkeursrecht op landbouwgrond rondom het terrein. Daarmee wil het college voorkomen dat strategisch gelegen grond in handen komt van andere partijen. Eigenaren die hun grond willen verkopen, moeten die dan eerst aan de gemeente aanbieden.
2 dagen geledenTHOLEN - Sinterklaas is sinds afgelopen weekend weer in ons land. Na een bezoek aan Texel werden ook Scherpenisse, Sint-Annaland en Tholen-stad bezocht. Komende zaterdag trekt de goedheiligman met zijn Pieten verder om ook de andere kernen in onze gemeente te bezoeken.
3 dagen geleden