Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tholen ving meer statushouders op dan nodig

Tholen ving meer statushouders op dan nodig

THOLEN - De gemeente Tholen loopt uitstekend in de pas wat betreft het opvangen van statushouders. Vorig jaar moesten er 37 mensen met een verblijfsvergunning gehuisvest worden, maar Tholen ving er 39 op. In tegenstelling tot andere provincies, houden de meeste Zeeuwse gemeenten zich aan de opgelegde afspraken. Daarvoor complimenteerde de minister Zeeland recent. 

Iedere gemeente moet een vastgesteld aantal statushouders (asielzoekers met een verblijfsvergunning) huisvesten. In 2021 moest de gemeente Tholen 37 statushouders een woning toewijzen om zich te settelen. De provincie heeft in het kader van interbestuurlijk toezicht een toezichthoudende taak op gemeenten voor de huisvesting van vergunninghouders en bepaalt aan het einde van de taakstellingsperiode of de gemeenten ieder de taakstelling hebben gerealiseerd.

Volgens wethouder Corniel van Leeuwen zijn er meer mensen opgevangen dan noodzakelijk, maar heeft dat alles te maken met gezinshereniging. “Om die reden kom je niet altijd uit op het precieze aantal mensen. Sowieso zijn we blij met het compliment vanuit de minister, omdat we als gemeente en provincie onze verantwoordelijkheid nemen.” 

Meer uit Tholen

Aan de keukentafel met Ben van Hoof: ‘We zijn geen lompe schoonmakers, schoonmaken is een vak’ [AAN DE KEUKENTAFEL]

HOOGERHEIDE/THOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Ben van Hoof, eigenaar Schoonmaakcentrum Ben van Hoof.

9 uur geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Prachtige bloei van dahlia’s bij Scherpenisse’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.

12 uur geleden
Zeeuwse Jostiband treedt in oktober op in de Meulvliet

THOLEN - Phila Musica uit Vlissingen treedt op woensdag 21 oktober op in de Meulvliet in Tholen. Het orkest bestaat uit ongeveer dertig muzikanten met een verstandelijke en/of lichamelijke beperking.

1 dag geleden
Zeeuwse amateurzangers krijgen unieke kans om te leren van professionals

ZEELAND - Amateurzangers uit Zeeland krijgen op zaterdag 10 oktober 2026 een bijzondere kans: zingen én leren van de professionals van het Nederlands Kamerkoor. Voor het eerst organiseert het koor een Zingdag in Middelburg, in samenwerking met de Zeeuwse Concertzaal. Zowel individuele zangers als koren kunnen deelnemen.

1 dag geleden
Ruim 200.000 euro subsidie beschikbaar voor culturele projecten

THOLEN - Organisaties in Zeeland kunnen subsidie aanvragen voor culturele projecten die in 2027 én 2028 plaatsvinden. Voor de Oosterschelderegio, waar ook de gemeente Tholen onder valt, is hiervoor 215.000 euro beschikbaar.

2 dagen geleden
Voices in Harmony uit Poortvliet zoekt nieuwe tenoren en bassen

POORTVLIET - Houd je van zingen, popmuziek en samen muziek maken? Dan is Voices in Harmony misschien wel iets voor jou.

2 dagen geleden
Jan Noordzij bespeelt gerestaureerd Nöhren-orgel in Stavenisse

STAVENISSE - Het historische Nöhren-orgel in de Hervormde Kerk van Stavenisse klinkt zaterdagavond 26 september tijdens een concert. Organist Jan Noordzij verzorgt het programma ter gelegenheid van de ingebruikname van het gerestaureerde orgel.

2 dagen geleden