Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tholen viert (iets anders) Koningsdag 2021!

Tholen viert (iets anders) Koningsdag 2021!

THOLEN - Koningsdag 2021. Helaas zijn er geen mogelijkheden om evenementen te organiseren. Tholen STAD heeft daarom besloten om enkele activiteiten online te organiseren. Alle leerlingen van de Thoolse basisscholen kregen eerder via school een folder mee, met daarop de activiteiten gemeld die op Koningsdag plaats vinden. Hierop staan ook wat suggesties die je alleen of samen met je vriendjes en/of ouders kunt doen.

Oranjejacht

Ook is er vandaag een heuse Oranje/Berenjacht in Tholen. Vorig jaar, net na de eerste Coronaperikelen, was er een berenjacht in Nederland. Iedereen die dit wilde kon een beer voor het raam plaatsen en kinderen konden deze opsporen en ”verzamelen”. Dit bleek een schot in de roos, vele kinderen vonden dit geweldig. Nu hebben wij van de STAD het initiatief genomen om een Oranjejacht te houden.

Mensen in Tholen worden opgeroepen om in de periode van 26 april t/m 7 mei een oranje artikel voor het raam te plaatsen. Dat mag een beer zijn of iets anders, een oranje creatieve uiting vinden wij natuurlijk helemaal geweldig!

Inmiddels zijn de eerste reacties al binnen en lijkt het een leuke activiteit te gaan worden voor de Koningsdag maar ook voor de dagen van de Meivakantie!

Aanmelden met alleen de straatnaam kan op [email protected]. Wij kunnen dan via Facebook een lijst met straten melden, waar zeker iets te vinden is van de Oranjejacht.

Fietsen versieren en reveille

Daarnaast worden de kinderen uitgenodigd om hun fiets te versieren en daar een foto van sturen naar [email protected] of te plaatsen op onze Facebookpagina.

Uiteraard is er ’s ochtends weer de Reveille verzorgd door de muzikanten van Concordia. In tegenstelling tot andere jaren wordt deze niet geblazen vanaf de molen in het Bosje, maar vanaf het nieuwe gebouw de Kruittoren. De eigenaren van het Torentje waren meteen enthousiast voor dit idee en stelde de toren voor deze activiteit ter beschikking.

Letterpuzzeltocht voor het hele gezin

Tot slot is er nog een activiteit op Koningsdag voor het hele gezin.

Er wordt een letterpuzzeltocht uitgezet in de binnenstad en rond het Terreplein. In de etalages/ramen worden grote letters geplakt. En als je de letters verzameld hebt kun je hiermee een zin vormen. Deze Koningsdagzin kun je inzenden naar ons emailadres [email protected]. Uit de inzendingen worden de prijswinnaars getrokken.

Voor de meest creatieve inzending is ook nog een orginaliteitsprijs! Dus maak een mooie tekening, filmpje, foto, knutselwerk oid. En zend het naar Stichting STAD.

Meer uit Tholen

Verbruggen sprak met Hugo de Jonge en andere bestuurders over Zeeland in 2050

THOLEN - Jesse Billy Verbruggen presenteerde vorige week een talkshowachtig webinar over de toekomst van Zeeland. Onder de noemer Hulst Late Night - Zeeland 2050 ging de oud-Tholenaar in gesprek met Zeeuwse bestuurders, waaronder commissaris van de Koning Hugo de Jonge. 

10 uur geleden
Lantaarnpalen op Tholen waren lange tijd defect door storing in aansturingssysteem

THOLEN - De lantaarnpalen functioneren weer zoals het hoort. Dat meldt het Thoolse college na enkele weken van storingen waarbij de verlichting soms 's nachts uitviel of juist dag en nacht bleef branden. De problemen ontstonden door een storing in het aansturingssysteem van netbeheerder Stedin.

13 uur geleden
Jeu de boulesbanen in Oud-Vossemeer weer open na waterlek door regen

OUD VOSSEMEER - Sinds eind vorig jaar liggen er twee jeu-de-boulesbanen bij het voetbalveld in Oud-Vossemeer. Helaas begon het na een paar maanden flink te regenen en daardoor ontstond er een waterlek. Veel pech dus, maar gelukkig is alles inmiddels opgelost en zijn de banen weer helemaal in orde. 

17 uur geleden
Achter de schermen bij een van de laatste werkende eendenkooi van Zeeland

SINT PHILIPSLAND - Bij de vrouwenvereniging Vrouwen voor Vrouwen Sint Philipsland stond vorige week woensdagmorgen een excursie op de planning naar de eendenkooi in Anna Jacobapolder, een van de weinige nog in bedrijf zijnde eendenkooien in Zeeland. De dames werden hartelijk ontvangen door kooiker Annet de Ruyter. 

21 uur geleden
Deze artiesten en bands treden op tijdens de jubileumeditie van Vrijmibotho

THOLEN - De tiende editie van Vrijmibotho belooft een feestelijke dag te worden. De volledige line-up is inmiddels bekend. Van lokale helden tot bekende gezichten: bezoekers kunnen zich opmaken voor verrassende en betrouwbare optredens.

1 dag geleden
Lintje voor Pierre (64) met een groot muziekhart: ‘Muziek verrijkt je leven’

SINT-ANNALAND - Op vrijdag 25 april vond de jaarlijkse lintjesregen plaats. De komende periode zetten we de gedecoreerden in onze gemeente in het zonnetje. Deze week Pierre van Broekhoven (64) uit Sint-Annaland, benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau.

1 dag geleden
Zien: Thools beachvolleybaltoernooi trekt recordaantal deelnemers [FOTOALBUM]

THOLEN - Met het hete zand onder de voeten begonnen de volleyballers afgelopen zaterdag aan de zevende editie van het Beachvolleybaltoernooi van AVC'87. Het Timek Beachcourt vormde het zonovergoten decor van een dag vol sport, plezier en gezelligheid. Met een recordaantal inschrijvingen werd het een editie om niet snel te vergeten. Bekijk onderaan dit artikel foto's van het toernooi. 

1 dag geleden