Tholen rijdt gemiddeld 9,5 kilometer te hard
THOLEN - Vorig jaar zijn er in Zeeland 129.000 snelheidsboetes uitgedeeld. Met zo’n 9,5 kilometer per uur te hard staat Tholen in de 5 top van de Zeeuwse gemeenten met bekeurde snelrijders.
In de gemeente Tholen zijn vorig jaar meer dan 3.500 boetes uitgedeeld voor het te hard rijden. Daarmee is de gemeente nog niet eens de grote boosdoener van de provincie. In Schouwen-Duivenland werden vorig jaar ruim 49.000 snelheidsboetes uitgedeeld, dat zijn er ongeveer 134 per dag.
Te hard
De gemeente Tholen is wel te vinden is top 5 Zeeuwse gemeenten met de hoogste gemiddelde snelheidsovertredingen. Met 9,5 kilometer per uur te hard staat Tholen op de vierde plaats. Bovenaan het lijstje staat Reimerswaal en Kapelle, met 11,4 km/u te hard. In Goes is de schade het minste, daar rijden ze gemiddeld 8,7 km/u te hard.
Geflitst
Dat de inwoners van Schouwen-Duivenland meer op de bon zijn geslingerd dan andere gemeenten komt niet alleen door pech. Daar staat namelijk ook de meest actieve flitspaal van Zeeland. Vorig jaar zijn er ruim 15.000 verkeersboetes uitgedeeld door de flitspaal op de N57. Ook de flitspaal op de N59 zorgt voor een hoop enveloppen op de mat. De paal ten oosten van de gemeente kon vorig jaar ruim 10.000 keer flitsen.
Meer uit Tholen
THOLEN - Ambachtsbakker van Oost uit Tholen maakt de lekkerste speculaas met amandelen van Zeeland. Een vakjury en een consumentenpanel kozen de speculaas met amandelen als winnaar tijdens de landelijke Beko Speculaaskeuring, waar 300 producten van ambachtelijke bakkers meededen.
4 uur geledenTHOLEN - "Morgen ben ik thuis", zei Iman Bout (98) tegen zijn vrouw Cornelia. Een dag later, op 27 oktober 1976, zat de Tholenaar na een lange nachtdienst in de trein naar huis. Tussen Goes en Middelburg botste die in dichte mist op een goederentrein. Bout overleefde de ramp en hielp gewonden. De herinneringen van die ochtend draagt hij nog altijd met zich mee.
8 uur geledenZEELAND - De staking in het streekvervoer van donderdag 22 oktober gaat niet door. FNV Streekvervoer schort de acties tijdelijk op tot 7 november, omdat werkgevers hun loonbod verbeterden en een deel van hun voorstellen introkken.
12 uur geledenTHOLEN - Deze week zijn extra veel vallende sterren te zien. Dat komt door de meteorenzwerm Orioniden. Gemiddeld zijn er ongeveer 11 vallende sterren per uur te bewonderen. Tijdens het hoogtepunt kunnen dat er een stuk meer zijn.
1 dag geledenTHOLEN - De gemeente Tholen heeft uit voorzorg een aantal websites offline gezet. Aanleiding is een waarschuwing voor twee kritieke beveiligingslekken in de programmeertaal. Daardoor kunnen inwoners tijdelijk niet de gemeentelijke website bezoeken.
1 dag geledenTHOLEN - De ruiten van kapperszaak The Saloon in Tholen zijn in de nacht van dinsdag op woensdag opnieuw ingegooid met stenen. Het is de tweede keer in een maand tijd dat eigenaar Karzan Karim met vernielingen te maken krijgt.
1 dag geledenTHOLEN - Het damesteam van Eegedima 2 uit Tholen is kampioen geworden in de vierde klasse. Als enige Zeeuwse team tussen de Brabantse tegenstanders bleef het tot de allerlaatste wedstrijd spannend. Donderdag 15 oktober viel de beslissing na een zenuwslopende avond tegen Bavel.
1 dag geleden