Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tholen maakt zich op voor Nationale Burendag

Tholen maakt zich op voor Nationale Burendag

THOLEN - De jaarlijkse Nationale Burendag staat voor de deur en belooft op zaterdag 23 september een dag vol gezelligheid en verbinding te worden in de gemeente Tholen. In de provincie Zeeland zijn 124 activiteiten aangemeld. Landelijk staat het aantal aanmeldingen op 8213 activiteiten. Zo maken organisatoren Oranje Fonds en Douwe Egberts bekend. 

Kathelijne Malcontent van Douwe Egberts is enthousiast: “Met Burendag brengen we dit jaar al voor de 18e keer buren dichter bij elkaar. Het is geweldig om te zien hoe we elk jaar weer meer buurten op de been krijgen. In 2006 organiseerden we de eerste editie en sindsdien organiseerden buurten al zo’n 66.000 Burendagactiviteiten. Het laat zien dat we met z’n allen behoefte hebben aan verbinding. We zijn trots dat we daar een bijdrage aan kunnen leveren.”

Activiteiten

Acht activiteiten op Tholen zijn bij de Nationale Burendag aangemeld. In Oud-Vossemeer wordt een rommelroute georganiseerd van 10.00 tot 16.00 uur. Hier kunnen inwoners hun spullen voor de deur verkopen. Daarnaast een gezellige bijeenkomst plaats in het dorp op de Frans Hommellaan en in Scherpenisse op de Laban Deurloostraat.

In Tholen staan vijf diverse activiteiten op het programma. De Oranjerie houdt een buurtbarbecue, net als de buurtbewoners van de Cromvliet. In de Buitenhof kunnen mensen kennismaken met de buurt. Ook op de Koningin Julianastraat houden de inwoners een buurtactiviteit.

De bewonerscommissie van appartementencomplex De Vliethof heeft een leuke middag gepland voor haar bewoners. Vanaf 14.00 uur worden bewoners verwelkomd met koffie, thee en lekkernijen. Rond 14.30 uur zullen de Klienkers, een blaaskapel van muziekvereniging Concordia, optreden. De middag wordt afgesloten met een gezellige borrel, inclusief lekkere hapjes en drankjes, waarbij ongetwijfeld boeiende gesprekken zullen plaatsvinden.

Alle activiteiten
Heb je zelf nog een buurtactiviteit die zeker op de agenda moet staan? Of wil je alle activiteiten even rustig bekijken? Bekijk dan de website van de Nationale Burendag: www.burendag.nl

Meer uit Tholen

Tholen zet in op inclusieve speeltuinen: ‘Geen kind mag zich buitengesloten voelen’

THOLEN - De gemeente Tholen gaat de komende jaren zoveel mogelijk speelplekken aanpassen zodat kinderen met en zonder beperking samen kunnen spelen. Er zijn al veel stappen gezet, maar er valt ook nog volop te leren. Wethouder Corniel van Leeuwen licht toe wat er de komende tijd te wachten staat.

25 minuten geleden
Twan jeugdkampioen bij tentoonstelling Vogelvreugd met kleurgrasparkiet

SINT-ANNALAND - Afgelopen vrijdag en zaterdag heeft vogelvereniging Vogelvreugd haar bijzondere tentoonstelling gehouden in de Wellevaete te Sint-Annaland. Ruim veertig vogelliefhebbers uit Zeeland, West-Brabant en Zuid-Holland hadden gezamenlijk zeshonderd vogels ingeschreven.

7 uur geleden
Aan de keukentafel met Daniëlle en Stefanie: ‘We wilden het juist menselijker maken’ [AAN DE KEUKENTAFEL]

BERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Daniëlle de Bie en Stefanie Verdaasdonk van BlijGebit.

1 dag geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Het oude stoomgemaal bij de Schelphoek’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.

1 dag geleden
Ineke Schippers naar voren geschoven als lijsttrekker Algemeen Belang Tholen

THOLEN - Ineke Schippers is de nieuwe lijsttrekker van Algemeen Belang Tholen voor de gemeenteraadsverkiezingen in maart volgend jaar. Fractievoorzitter Han van 't Hof neemt een stapje terug naar plek twee op de kieslijst.

1 dag geleden
UWV: ‘Steeds meer Zeeuwse senioren werken door na hun pensioen’

ZEELAND - De vergrijzing zet de arbeidsmarkt in Zeeland steeds sterker onder druk. Inmiddels is één op de acht werknemers zestig jaar of ouder. Een groot deel van hen bereikt binnen nu en zeven jaar de pensioenleeftijd. Toch ziet het UWV dat steeds meer mensen blijven doorwerken ná hun AOW-leeftijd.

2 dagen geleden
Ruim 8,5 miljoen huishoudens ontvangen het Informatieboekje: ‘Bereid je voor op een noodsituatie’

WEST-BRABANT / ZEELAND - Een grote stroomstoring, digitale aanval of een overstroming door heel veel regen. In een noodsituatie werken dingen ineens niet meer zoals we gewend zijn. Er is geen stroom, er komt geen water uit de kraan of internet werkt niet. Om mensen daarop voor te bereiden, stuurt de overheid ruim 8,5 miljoen huishoudens het Informatieboekje 'Bereid je voor op een noodsituatie' toe. Met praktische tips en voorbeelden helpt het informatieboekje om het bij een noodsituatie 72 uur thuis vol te houden. Huishoudens krijgen het informatieboekje tussen 25 november en 10 januari 2026 thuisbezorgd.

3 dagen geleden