Tholen maakt zich op voor Nationale Burendag
THOLEN - De jaarlijkse Nationale Burendag staat voor de deur en belooft op zaterdag 23 september een dag vol gezelligheid en verbinding te worden in de gemeente Tholen. In de provincie Zeeland zijn 124 activiteiten aangemeld. Landelijk staat het aantal aanmeldingen op 8213 activiteiten. Zo maken organisatoren Oranje Fonds en Douwe Egberts bekend.
Kathelijne Malcontent van Douwe Egberts is enthousiast: “Met Burendag brengen we dit jaar al voor de 18e keer buren dichter bij elkaar. Het is geweldig om te zien hoe we elk jaar weer meer buurten op de been krijgen. In 2006 organiseerden we de eerste editie en sindsdien organiseerden buurten al zo’n 66.000 Burendagactiviteiten. Het laat zien dat we met z’n allen behoefte hebben aan verbinding. We zijn trots dat we daar een bijdrage aan kunnen leveren.”
ActiviteitenAcht activiteiten op Tholen zijn bij de Nationale Burendag aangemeld. In Oud-Vossemeer wordt een rommelroute georganiseerd van 10.00 tot 16.00 uur. Hier kunnen inwoners hun spullen voor de deur verkopen. Daarnaast een gezellige bijeenkomst plaats in het dorp op de Frans Hommellaan en in Scherpenisse op de Laban Deurloostraat.
In Tholen staan vijf diverse activiteiten op het programma. De Oranjerie houdt een buurtbarbecue, net als de buurtbewoners van de Cromvliet. In de Buitenhof kunnen mensen kennismaken met de buurt. Ook op de Koningin Julianastraat houden de inwoners een buurtactiviteit.
De bewonerscommissie van appartementencomplex De Vliethof heeft een leuke middag gepland voor haar bewoners. Vanaf 14.00 uur worden bewoners verwelkomd met koffie, thee en lekkernijen. Rond 14.30 uur zullen de Klienkers, een blaaskapel van muziekvereniging Concordia, optreden. De middag wordt afgesloten met een gezellige borrel, inclusief lekkere hapjes en drankjes, waarbij ongetwijfeld boeiende gesprekken zullen plaatsvinden.
Alle activiteiten
Heb je zelf nog een buurtactiviteit die zeker op de agenda moet staan? Of wil je alle activiteiten even rustig bekijken? Bekijk dan de website van de Nationale Burendag: www.burendag.nl
Meer uit Tholen
THOLEN - Forum voor Democratie staat in maart voor het eerst op het stembiljet bij de gemeenteraadsverkiezingen op Tholen. De partij maakt binnenkort bekend wie er op de kandidatenlijst komen te staan.
14 uur geledenWEST-BRABANT- Het KNMI geeft nog heel het weekend code geel af voor West-Brabant. Er wordt gewaarschuwd voor plaatselijke gladheid door sneeuw(resten) en bevriezing van natte wegen. Dit is verraderlijk omdat deze gladheid moeilijk te zien is. Vanaf woensdagavond is code geel al van kracht in West-Brabant. Voor die tijd zorgde het winterse weer voor meer overlast en was er sprake van code oranje.
17 uur geledenTHOLEN - Op 5 januari kunnen scholen zich weer inschrijven voor de Groene Revolutie Schoolpleinen. Dit jaar kunnen acht Zeeuwse scholen dankzij deze regeling hun grijze schoolplein omtoveren tot een groene, natuurrijke leeromgeving. Alle basisscholen in Zeeland kunnen zich inschrijven tot en met zondag 8 maart 2026.
19 uur geledenSINT-ANNALAND - Twee mannen die in juni een vrouw in Sint-Annaland hebben opgelicht door zich als politieagenten voor te doen, zijn nog niet gepakt. Onlangs besteedde het opsporingsprogramma Bureau Brabant aandacht aan de zaak. De politie vraagt nog steeds om tips van het publiek.
1 dag geledenSCHERPENISSE - Dit jaar schonk schilder Jaap de Jonge 34 kunstwerken aan de Kunstkamer met de mededeling: "Kijk maar wat je ermee doet." Het werd een verloting.
1 dag geledenTHOLEN - De eerste sneeuwbuien van het jaar zijn weer over Tholen getrokken. We vroegen jullie om de mooiste foto's in te sturen en daar hebben jullie massaal gehoor aan gegeven. In de reacties van onze oproep op Facebook kwamen bijna 100 foto's binnen! Van sneeuwpoppen en iglo's tot talloze honden die zich in de sneeuw vermaken.
2 dagen geledenSINT-MAARTENSDIJK - Bij basisschool De Rieburch in Sint-Maartensdijk is donderdagmiddag rook waargenomen die uit het dak en het plafond van het gebouw kwam. Uit voorzorg is de school ontruimd. Hulpdiensten zijn met meerdere eenheden aanwezig
2 dagen geleden