Tholen maakt zich op voor Nationale Burendag
THOLEN - De jaarlijkse Nationale Burendag staat voor de deur en belooft op zaterdag 23 september een dag vol gezelligheid en verbinding te worden in de gemeente Tholen. In de provincie Zeeland zijn 124 activiteiten aangemeld. Landelijk staat het aantal aanmeldingen op 8213 activiteiten. Zo maken organisatoren Oranje Fonds en Douwe Egberts bekend.
Kathelijne Malcontent van Douwe Egberts is enthousiast: “Met Burendag brengen we dit jaar al voor de 18e keer buren dichter bij elkaar. Het is geweldig om te zien hoe we elk jaar weer meer buurten op de been krijgen. In 2006 organiseerden we de eerste editie en sindsdien organiseerden buurten al zo’n 66.000 Burendagactiviteiten. Het laat zien dat we met z’n allen behoefte hebben aan verbinding. We zijn trots dat we daar een bijdrage aan kunnen leveren.”
ActiviteitenAcht activiteiten op Tholen zijn bij de Nationale Burendag aangemeld. In Oud-Vossemeer wordt een rommelroute georganiseerd van 10.00 tot 16.00 uur. Hier kunnen inwoners hun spullen voor de deur verkopen. Daarnaast een gezellige bijeenkomst plaats in het dorp op de Frans Hommellaan en in Scherpenisse op de Laban Deurloostraat.
In Tholen staan vijf diverse activiteiten op het programma. De Oranjerie houdt een buurtbarbecue, net als de buurtbewoners van de Cromvliet. In de Buitenhof kunnen mensen kennismaken met de buurt. Ook op de Koningin Julianastraat houden de inwoners een buurtactiviteit.
De bewonerscommissie van appartementencomplex De Vliethof heeft een leuke middag gepland voor haar bewoners. Vanaf 14.00 uur worden bewoners verwelkomd met koffie, thee en lekkernijen. Rond 14.30 uur zullen de Klienkers, een blaaskapel van muziekvereniging Concordia, optreden. De middag wordt afgesloten met een gezellige borrel, inclusief lekkere hapjes en drankjes, waarbij ongetwijfeld boeiende gesprekken zullen plaatsvinden.
Alle activiteiten
Heb je zelf nog een buurtactiviteit die zeker op de agenda moet staan? Of wil je alle activiteiten even rustig bekijken? Bekijk dan de website van de Nationale Burendag: www.burendag.nl
Meer uit Tholen
SINT-MAARTENSDIJK - Muziekvereniging Euterpe verzorgt op zaterdag 20 december haar jaarlijkse kerstconcert in Haestinge in Sint-Maartensdijk. Dit jaar gebeurt dat in samenwerking met gospelkoor Polyhymnia.
54 minuten geledenSINT PHILIPSLAND/THOLEN - Vrijdagavond rijdt de landbouw lichtjestour door de gemeente Tholen. PJZ Tholen Sint-Philipsland heeft opnieuw een route uitgezet. De stoet bestaat uit zo'n zestig verlichte trekkers. Bekijk hieronder de volledige route zodat je precies weet waar je moet zijn.
17 uur geledenTHOLEN - Woensdagavond 17 december vond de jaarlijkse kerstlichtjestocht plaats in Tholen. De gezamenlijke kerken hadden samen met CNS De Regenboog een route uitgezet. Bekijk onderaan dit artikel foto's van de herdertjestocht gemaakt door Rien Burgers.
20 uur geledenTHOLEN - Carbid Stichting Tholen is weer klaar voor een nieuwe editie. Carbidschieten is vooral een traditie die in het oosten van het land zijn oorsprong heeft. Toch is het ook al geruime tijd een evenement dat op Tholen wordt georganiseerd.
1 dag geledenTHOLEN - Arjan Deurloo heeft vragen gesteld over de nieuwe onderhoudswerkzaamheden aan de Thoolse brug. Voor inwoners komen de nieuwe afsluitingen hard aan, want wanneer houdt het op? Ook in de gemeenteraad is dit niet onopgemerkt gebleven.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Aan het einde van dit seizoen neemt Wim Nieuwland afscheid als hoofdtrainer van voetbalvereniging WHS uit Sint-Annaland. Beide partijen hebben gekeken of ze nog een seizoen met elkaar door konden gaan, maar die gesprekken hebben niet tot een akkoord geleid.
2 dagen geledenTHOLEN - Rijkswaterstaat voert in januari en februari onderhoud uit aan de Tholensebrug. Daarom is de brug zes avonden en nachten afgesloten voor weggebruikers. Het verkeer wordt omgeleid via de Oesterdam en moet daardoor rekening houden met extra reistijd.
2 dagen geleden