Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tholen maakt zich op voor Nationale Burendag

Tholen maakt zich op voor Nationale Burendag

THOLEN - De jaarlijkse Nationale Burendag staat voor de deur en belooft op zaterdag 23 september een dag vol gezelligheid en verbinding te worden in de gemeente Tholen. In de provincie Zeeland zijn 124 activiteiten aangemeld. Landelijk staat het aantal aanmeldingen op 8213 activiteiten. Zo maken organisatoren Oranje Fonds en Douwe Egberts bekend. 

Kathelijne Malcontent van Douwe Egberts is enthousiast: “Met Burendag brengen we dit jaar al voor de 18e keer buren dichter bij elkaar. Het is geweldig om te zien hoe we elk jaar weer meer buurten op de been krijgen. In 2006 organiseerden we de eerste editie en sindsdien organiseerden buurten al zo’n 66.000 Burendagactiviteiten. Het laat zien dat we met z’n allen behoefte hebben aan verbinding. We zijn trots dat we daar een bijdrage aan kunnen leveren.”

Activiteiten

Acht activiteiten op Tholen zijn bij de Nationale Burendag aangemeld. In Oud-Vossemeer wordt een rommelroute georganiseerd van 10.00 tot 16.00 uur. Hier kunnen inwoners hun spullen voor de deur verkopen. Daarnaast een gezellige bijeenkomst plaats in het dorp op de Frans Hommellaan en in Scherpenisse op de Laban Deurloostraat.

In Tholen staan vijf diverse activiteiten op het programma. De Oranjerie houdt een buurtbarbecue, net als de buurtbewoners van de Cromvliet. In de Buitenhof kunnen mensen kennismaken met de buurt. Ook op de Koningin Julianastraat houden de inwoners een buurtactiviteit.

De bewonerscommissie van appartementencomplex De Vliethof heeft een leuke middag gepland voor haar bewoners. Vanaf 14.00 uur worden bewoners verwelkomd met koffie, thee en lekkernijen. Rond 14.30 uur zullen de Klienkers, een blaaskapel van muziekvereniging Concordia, optreden. De middag wordt afgesloten met een gezellige borrel, inclusief lekkere hapjes en drankjes, waarbij ongetwijfeld boeiende gesprekken zullen plaatsvinden.

Alle activiteiten
Heb je zelf nog een buurtactiviteit die zeker op de agenda moet staan? Of wil je alle activiteiten even rustig bekijken? Bekijk dan de website van de Nationale Burendag: www.burendag.nl

Meer uit Tholen

Nieuw pompstation in Scherpenisse moet drinkwater op het eiland veiligstellen

SCHERPENISSE - Evides Waterbedrijf zet een belangrijke stap naar de toekomstbestendige drinkwaterlevering voor de Inwoners, bedrijven en toeristen op het eiland Tholen. De start van de bouw van een nieuw pompstation in Scherpenisse is gevierd met het boren van de eerste fundatiepaal.

2 uur geleden
Tholenaren vergroenen massaal hun voortuin: 229 nieuwe bomen met steun van gemeente [FOTOALBUM]

THOLEN - Een groene leefomgeving draagt bij aan een fijn leefklimaat en is goed voor het milieu. Mede om deze redenen heeft de gemeente Tholen samen met Stichting Landschapsbeheer Zeeland (SLZ) en de Zeeuwse Milieufederatie (ZMF) opnieuw een succesvolle actie georganiseerd waarbij Tholenaren konden intekenen op een boom. Dolblij zijn de gelukkigen met hun toegewezen boom, maar hoe plant je nu zo'n boom?

7 uur geleden
Hogere btw op logies raakt ook Tholen: ‘Niets doen en wel meer afdragen is geen optie’

THOLEN - Sinds 1 januari is de wereld van het overnachten in Nederland opgeschud. De btw op logies ging van 9 naar 21 procent. Deze maatregel moet jaarlijks 1,1 miljard euro opleveren voor de schatkist. De Koninklijke Horeca Nederland (KHN) rekende uit dat een weekendje weg in eigen land gemiddeld 11 procent duurder wordt. Bij de vakantieparken en B&B's op Tholen wordt de eerste balans langzaam zichtbaar.

1 dag geleden
Aan de keukentafel met Thijs van der Beek: ‘Ik begon met zeilen maken in de tuin’ [AAN DE KEUKENTAFEL]

SINT-ANNALAND - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Thijs van der Beek van Creek Sails & Service

1 dag geleden
Voor het eerst kunnen dames punten scoren bij de Ronde van Oud-Vossemeer

OUD-VOSSEMEER - De Zeeuwse wielercompetitie DFS Criterium Cup is dit jaar uitgebreid met een apart klassement voor dames. Naast de heren kunnen nu ook vrouwelijke wielrenners strijden om de leiderstrui. Bij de Ronde van Oud-Vossemeer in maart worden de eerste punten verdeeld.

3 dagen geleden
Historisch orgel in Grote Kerk klaar voor gebruik na ingrijpende restauratie

THOLEN - Het Van Dam-orgel uit 1832 in de Grote Kerk van Tholen staat aan de vooravond van een bijzonder moment. Na een jarenlange voorbereiding en een ingrijpende restauratie wordt het monumentale instrument op 20 maart om 19.30 uur feestelijk opnieuw in gebruik genomen. Daarmee sluit een omvangrijk project af dat niet alleen het orgel zelf, maar ook de historische ziel ervan nieuw leven heeft ingeblazen.

3 dagen geleden
Tanken over de grens: Zoveel bespaar je op je portemonnee vanuit Tholen

THOLEN - Hoewel de korting op de brandstofaccijns dit jaar niet volledig is afgeschaft, is tanken over de grens nog steeds voordeliger. Benzine werd hier ongeveer zes cent per liter duurder, diesel bijna vier cent. Daardoor bespaart een gemiddelde benzinerijder uit Tholen dit jaar zo'n 162 euro door in België te tanken. Dieselrijders besparen gemiddeld 16 euro.

4 dagen geleden