Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tholen maakt zich op voor lampionnenoptocht in teken van 77 jaar vrijheid

Tholen maakt zich op voor lampionnenoptocht in teken van 77 jaar vrijheid

THOLEN - De Lampionnen- en Lichtjestocht die dit jaar door Stichting Tholen Sterk wordt georganiseerd op zaterdag 30 oktober valt samen met de exacte datum van de bevrijding van Tholen, nu 77 jaar geleden. Een reden om extra feestelijk, maar ook thematisch uit te pakken met deze tocht. Deelname van twee militaire voertuigen, de aanwezigheid van veteranen en bijzondere muzikale omlijsting van wel drie muziekverenigingen.De lampionnenoptocht wordt geopend met 2 militaire voertuigen waarbij de drie van de vier Thoolse veteranen Gilles de Kok, Jo Deurloo en Ad Lindhout hopelijk in goede gezondheid centraal zullen staan. Dit evenement kan beschouwd worden als een voorproefje van de viering van de bevrijding tijdens de Havendagen Tholen 2022 in juni. Ook de muziekkorpsen zijn op het thema aangepast. Naast Muziekvereniging Concordia uit Tholen zullen namelijk de ‘Breda City Pipes and Drums’ uit Breda en de ‘Deltaband’ uit Vlissingen deelnemen.


Laatstgenoemde muziekverenigingen treden regelmatig op in binnen- en buitenland.De doedelzakband is opgericht in 2015 en draagt de tartan “Scottish National Tartan”. Deze tartan is ontworpen in Schotland in 1993 als de nationale tartan. De tartan bestaat uit de kleuren groen, blauw, wit en rood. Het blauw en wit in de tartan representeren de nationale vlag van Schotland (St. Andrews). Bij de bevrijding van Nederland spelen doedelzakbands een bijzondere rol. Met de geallieerden troepen die tussen september 1944 en juni 1945 Nederland bevrijdde, kwamen ook de militaire doedelzakbands van de Schotse en Canadese regimenten. Vele Nederlanders maakten kennis met de mannen in kilt en het typische geluid van de Great Highland Bagpipe, zoals de doedelzak officieel wordt genoemd. Die kennismaking zou leiden tot de oprichting van vele doedelzakbands in Nederland.


De Deltaband is opgericht in 1945 als een drum- en signaalafdeling ter ondersteuning en begeleiding van de marsoptredens van het Koninklijk Harmonieorkest “Ons Genoegen”. Op 13 april 1967 werd de drumband omgevormd tot een trompetterkorps.Het korps staat onder leiding van tamboer-maître Jeffrey Smeerdijk. De Deltaband was in 2016 ook al te gast tijdens de taptoe in Tholen ter gelegenheid van 650 jaar stadsrechten.


Het wordt een indrukwekkende optocht waarin de kleuren rood, wit en blauw centraal zullen staan. De oproep is dan ook aan alle deelnemers om je zoveel mogelijk in de die kleuren te kleden. Ook de lampionnen die Tholen Sterk via de scholen verstrekt zullen van de Nederlandse driekleur zijn. Om het nog feestelijker te maken wordt aan iedereen die op de route van de optocht woont de Nederlandse vlag uit te hangen tijdens de optocht.


De optocht start om 19:00 uur en zal circa 45 minuten duren en zal als volgt zijn: Zoekweg, Molevlietsedijk, Machteld van Gelrestraat, Prins Clauslaan, Ten Ankerweg, Bastion, Wal, Kaaij, Bosstraat, Paulinastraat, Markt, Molenvlietsestraat, Molenvlietsedijk om weer te eindigen op de Zoekweg. Wanneer er led-sticks besteld zijn, dan kunnen deze op 30 oktober tussen 18:15 en 18:45 uur opgehaald worden bij het ophaalpunt (parkeerplaats Zoekweg) te herkennen aan de Tholen Sterk vlag. De prijs per led-stick is € 1,- dat contant kan worden afgerekend. Van tevoren bestellen wordt wel gewaardeerd en geadviseerd. Meedoen is GRATIS! Dus heb je een eigen lampion voorzien van alleen elektrische verlichting? Sluit gewoon aan! Iedereen uit de gemeente Tholen is welkom!

Meer uit Tholen

Ada Pérez en Tim Veldman vullen het oude stadhuis met Europese muziek

THOLEN - Ada Pérez en Tim Veldman zullen op zaterdag 11 juli om 15.30 uur de bezoekers laten dromen over Europa. In het oude stadhuis van Tholen spelen zij op flauto traverso en clavecimbel muziek van de Italiaan Locatelli, de Duitser Telemann, de Brit Purcell en de Fransman Hotteterre.

7 minuten geleden
Overleden jongeman (19) in Scherpenisse was op weg naar huis van een feestje

HALSTEREN/SCHERPENISSE - De 19-jarige jongeman uit Halsteren die afgelopen weekend om het leven kwam bij een eenzijdig ongeval in Scherpenisse, was onderweg naar huis na een feestje in Sint-Maartensdijk. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie.

17 uur geleden
Extra vroeg starten en kortere routes tijdens warme Zevendorpentocht

THOLEN - De organisatie van de Zevendorpentocht heeft vanwege de verwachte hitte een aantal aanpassingen gedaan. Wandel Sport Club Vosmeer wil ervoor zorgen dat deelnemers veilig en verantwoord kunnen genieten van de wandeltocht over het eiland Tholen. Op zaterdag 11 juli kunnen wandelaars deelnemen aan deze wandeltocht.

19 uur geleden
Twee gratis zomerconcerten in de openlucht in Tholen en Sint-Annaland

THOLEN/SINT-ANNALAND - Muziekliefhebbers kunnen deze week terecht bij twee gratis zomerconcerten in de openlucht. Koninklijke Fanfare Accelerando speelt woensdagavond in Sint-Annaland, terwijl Koninklijke Muziekvereniging Concordia vrijdagavond een concert geeft in Tholen.

1 dag geleden
Bewoners blussen brandende schutting in Oud-Vossemeer en voorkomen erger

OUD-VOSSEMEER - Achter een woningblok aan de Prins Willem-Alexanderstraat in Oud-Vossemeer heeft maandagavond een schutting in brand gestaan. Door het snelle optreden van bewoners kon worden voorkomen dat het vuur zich verder verspreidde.

1 dag geleden
VV Vosmeer kijkt terug op geslaagde jubileumdag: ‘Alles is goed verlopen’

OUD-VOSSEMEER - Het 80-jarig jubileum van voetbalvereniging Vosmeer bereikte op vrijdag 3 juli zijn hoogtepunt. Die dag stond een wedstrijd tegen de ex-profs van FC De Rebellen op het programma, samen met jeugdclinics en een feestelijke afsluiting in de avond. Voorzitter Aike Hommel kijkt tevreden terug op de viering.

1 dag geleden
Jeu de boulers uit Sint-Maartensdijk het sterkst tijdens Thools kampioenschap

OUD-VOSSEMEER - In Oud-Vossemeer is vorige week het Thools kampioenschap jeu de boules gehouden. Carin van der Kleijn en Klaas van Konijnenburg kwamen als de winnaars uit de bus. Er deden zestien paren mee aan de titelstrijd die voor de derde keer werd gehouden.

2 dagen geleden