Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tholen maakt zich op voor lampionnenoptocht in teken van 77 jaar vrijheid

Tholen maakt zich op voor lampionnenoptocht in teken van 77 jaar vrijheid

THOLEN - De Lampionnen- en Lichtjestocht die dit jaar door Stichting Tholen Sterk wordt georganiseerd op zaterdag 30 oktober valt samen met de exacte datum van de bevrijding van Tholen, nu 77 jaar geleden. Een reden om extra feestelijk, maar ook thematisch uit te pakken met deze tocht. Deelname van twee militaire voertuigen, de aanwezigheid van veteranen en bijzondere muzikale omlijsting van wel drie muziekverenigingen.De lampionnenoptocht wordt geopend met 2 militaire voertuigen waarbij de drie van de vier Thoolse veteranen Gilles de Kok, Jo Deurloo en Ad Lindhout hopelijk in goede gezondheid centraal zullen staan. Dit evenement kan beschouwd worden als een voorproefje van de viering van de bevrijding tijdens de Havendagen Tholen 2022 in juni. Ook de muziekkorpsen zijn op het thema aangepast. Naast Muziekvereniging Concordia uit Tholen zullen namelijk de ‘Breda City Pipes and Drums’ uit Breda en de ‘Deltaband’ uit Vlissingen deelnemen.


Laatstgenoemde muziekverenigingen treden regelmatig op in binnen- en buitenland.De doedelzakband is opgericht in 2015 en draagt de tartan “Scottish National Tartan”. Deze tartan is ontworpen in Schotland in 1993 als de nationale tartan. De tartan bestaat uit de kleuren groen, blauw, wit en rood. Het blauw en wit in de tartan representeren de nationale vlag van Schotland (St. Andrews). Bij de bevrijding van Nederland spelen doedelzakbands een bijzondere rol. Met de geallieerden troepen die tussen september 1944 en juni 1945 Nederland bevrijdde, kwamen ook de militaire doedelzakbands van de Schotse en Canadese regimenten. Vele Nederlanders maakten kennis met de mannen in kilt en het typische geluid van de Great Highland Bagpipe, zoals de doedelzak officieel wordt genoemd. Die kennismaking zou leiden tot de oprichting van vele doedelzakbands in Nederland.


De Deltaband is opgericht in 1945 als een drum- en signaalafdeling ter ondersteuning en begeleiding van de marsoptredens van het Koninklijk Harmonieorkest “Ons Genoegen”. Op 13 april 1967 werd de drumband omgevormd tot een trompetterkorps.Het korps staat onder leiding van tamboer-maître Jeffrey Smeerdijk. De Deltaband was in 2016 ook al te gast tijdens de taptoe in Tholen ter gelegenheid van 650 jaar stadsrechten.


Het wordt een indrukwekkende optocht waarin de kleuren rood, wit en blauw centraal zullen staan. De oproep is dan ook aan alle deelnemers om je zoveel mogelijk in de die kleuren te kleden. Ook de lampionnen die Tholen Sterk via de scholen verstrekt zullen van de Nederlandse driekleur zijn. Om het nog feestelijker te maken wordt aan iedereen die op de route van de optocht woont de Nederlandse vlag uit te hangen tijdens de optocht.


De optocht start om 19:00 uur en zal circa 45 minuten duren en zal als volgt zijn: Zoekweg, Molevlietsedijk, Machteld van Gelrestraat, Prins Clauslaan, Ten Ankerweg, Bastion, Wal, Kaaij, Bosstraat, Paulinastraat, Markt, Molenvlietsestraat, Molenvlietsedijk om weer te eindigen op de Zoekweg. Wanneer er led-sticks besteld zijn, dan kunnen deze op 30 oktober tussen 18:15 en 18:45 uur opgehaald worden bij het ophaalpunt (parkeerplaats Zoekweg) te herkennen aan de Tholen Sterk vlag. De prijs per led-stick is € 1,- dat contant kan worden afgerekend. Van tevoren bestellen wordt wel gewaardeerd en geadviseerd. Meedoen is GRATIS! Dus heb je een eigen lampion voorzien van alleen elektrische verlichting? Sluit gewoon aan! Iedereen uit de gemeente Tholen is welkom!

Meer uit Tholen

Koningsdag Tholen 2026: Ringrijden en vuurwerkshow zijn weer de smaakmakers

THOLEN - Op maandag 27 april viert heel het land Koningsdag met vrijmarkten, muziek en oranjefeesten. In Tholen-stad pakken de organisatoren het net als vorig jaar aan: het ringrijden keert terug op de Markt en de dag wordt afgesloten met een vuurwerkshow bij de Oesterputten.

9 uur geleden
Bewust omgaan met kleding en afval: Zero Waste Week komt naar Tholen

THOLEN - De Zero Waste Week komt van 18 tot en met 24 april voor het eerst naar Tholen. Tijdens deze week leren inwoners hoe ze afval kunnen verminderen. Er zijn workshops, een wandeltocht en een handwerkcafé.

16 uur geleden
Opening zwembad De Spetter later door schade aan het tegelwerk

THOLEN - Tijdens voorbereidende schoonmaakwerkzaamheden bij buitenzwembad De Spetter in Tholen is schade aan het tegelwerk geconstateerd. Plaatselijk laten het tegelwerk en de glazuurlaag los, wat zeer scherpe randen veroorzaakt. Dit zorgt voor een veiligheidsrisico en dat de geplande openingsdatum in mei niet haalbaar zal zijn.

1 dag geleden
OM eist 5,5 jaar cel voor Thoolse man (61) vanwege betrokkenheid bij coketransporten

THOLEN / RIJSBERGEN / BREDA - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft donderdag een gevangenisstraf van 5,5 jaar geëist tegen een 61-jarige man uit Tholen. De man is eigenaar van een Nederlandse zeeschip, waarmee twee cocaïnetransporten vanuit Zuid-Amerika en Afrika waren gepland. Tegen een 48-jarige man uit Rijsbergen eiste het OM een gevangenisstraf van 3,5 jaar voor zijn aandeel in de zaak. Een vrouw van 49 uit Breda wordt verdacht van schuldwitwassen van crimineel geld. Tegen haar werd een taakstraf geëist.

1 dag geleden
Geld en vol stroomnet zitten walstroom in Thoolse haven in de weg

THOLEN - Voor walstroom in de Thoolse haven krijgt de gemeente steeds nul op het rekest bij Rijkswaterstaat. Dat zegt het college op schriftelijke vragen van PvdA-GroenLinks. Het onderwerp wordt wel steeds aangekaart, maar geld en netcongestie staan het plan in de weg.

1 dag geleden
Oudere fietsers leren tijdens Doortrapdag Tholen hoe ze ongevallen voorkomen

THOLEN - Veiliger fietsen tot je honderdste, wie wil dat nou niet? Op woensdag 15 april kunnen 55-plussers op Tholen meedoen aan de Doortrapdag. Ze krijgen tips van specialisten, zoals een fysiotherapeut en een fietsenmaker, en leren veilig fietsen op een oefenparcours. De dag wordt afgesloten met een groepsfietstocht.

2 dagen geleden
Flex rijdt vanaf 20 april ook op Tholen: Dit zijn alle hub-opstappunten

THOLEN - De Flex is vanaf maandag 20 april ook beschikbaar in de gemeente Tholen. Onlangs zijn in alle kernen al groene hub-borden geplaatst. Er zijn meer dan zeventig opstapplaatsen. Met dit flexibele vervoer kun je wanneer je wil door heel Zeeland reizen, ook 's avonds en in het weekend.

2 dagen geleden