Tholen krijgt eigen koekje, eerste exemplaar voor burgemeester
THOLEN - Haagse Hopjes en Bossche bollen. In navolging van deze beroemde lekkernijen, krijgt ook Tholen haar eigen koekje; Tholenaartjes! Burgemeester Ger van de Velde - de Wilde kreeg de eerste exemplaren overhandigd.
Van Thoolse tarwe tot Tholenaartjes. Dat is de slogan van het nieuwe Thoolse product. "Het Tholenaartje is een zoet koekje met een hartige bite. Heerlijk als tussendoortje, maar ook lekker bij een kop koffie of thee. Het koekje zit vol natuurlijke ingrediënten en is zonder kunstmatige geur-, kleur en smaakstoffen. Het Zeeuws spek geeft een pittig ziltige smaak", zo beloven de makers. Grondstof is de Thoolse tarwe van Mariët Reins-Hage van De Duivekeet en wordt gemalen door de Thoolse molenaar Corneel Droogers. Het Zeeuws spek wordt geleverd door Slagerij Slager in St. Annaland. De koekjes worden gebakken door Manuela van der Heijden.
Meer uit Tholen
THOLEN - De fractie Forum voor Democratie in Tholen heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college over de mogelijke plaatsing van een 24/7 bewakingscamera op de Oude Werf. Het gaat om een camera die volgens de fractie gericht wordt op een openbare parkeerplaats.
41 minuten geledenTHOLEN - Op meerdere plekken in Zeeland is de afgelopen maanden onderzocht hoe jonge trekvissen, zoals glasaal (jonge paling) en driedoornige stekelbaars, vanuit zee naar het binnenwater trekken. Vrijwilligers hebben dit onderzoek uitgevoerd onder leiding van RAVON, samen met waterschap Scheldestromen, de Provincie Zeeland en Rijkswaterstaat.
20 uur geledenSINT PHILIPSLAND- Aan de Wilhelminastraat is zaterdagavond een waterleiding gesprongen. Een onbekend aantal woningen kwam zonder water te zitten. Twee onderdelen van de leiding moesten vervangen worden om het probleem te verhelpen. Het is niet duidelijk waardoor de waterleiding geknapt is.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Karin van den Houten die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Op 21 mei organiseert Stichting Roosevelt Oud-Vossemeer opnieuw het inmiddels bekende Roosevelt Debat. Dit jaar staat het debat in het teken van een actueel en maatschappelijk urgent thema: vrijheid van godsdienst.
1 dag geledenNEDERLAND - Politiemedewerkers kregen in 2025 in totaal 12.896 keer te maken met agressie en geweld tijdens hun werkzaamheden. Dat blijkt uit de nieuwste cijfers over geweld tegen politieambtenaren (GTPA). Het aantal incidenten ligt daarmee iets hoger dan in 2024, toen het om 12.543 gevallen ging.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Veiling Sint-Annaland zet een stap richting de toekomst en gaat digitaal veilen. Deze keuze past bij de veranderingen in de markt en het lagere aantal kopers dat nog op locatie aanwezig is. Met deze stap blijft de veiling doen waar zij voor staat: het organiseren en verbeteren van de afzet en de prijs van de aardappelen van haar leden.
2 dagen geleden