
Tholen krijgt eigen koekje, eerste exemplaar voor burgemeester
THOLEN - Haagse Hopjes en Bossche bollen. In navolging van deze beroemde lekkernijen, krijgt ook Tholen haar eigen koekje; Tholenaartjes! Burgemeester Ger van de Velde - de Wilde kreeg de eerste exemplaren overhandigd.
Van Thoolse tarwe tot Tholenaartjes. Dat is de slogan van het nieuwe Thoolse product. "Het Tholenaartje is een zoet koekje met een hartige bite. Heerlijk als tussendoortje, maar ook lekker bij een kop koffie of thee. Het koekje zit vol natuurlijke ingrediënten en is zonder kunstmatige geur-, kleur en smaakstoffen. Het Zeeuws spek geeft een pittig ziltige smaak", zo beloven de makers. Grondstof is de Thoolse tarwe van Mariët Reins-Hage van De Duivekeet en wordt gemalen door de Thoolse molenaar Corneel Droogers. Het Zeeuws spek wordt geleverd door Slagerij Slager in St. Annaland. De koekjes worden gebakken door Manuela van der Heijden.
Meer uit Tholen
SINT-MAARTENSDIJK - Hans Visser gaat met pensioen. Na 33 jaar heeft hij besloten om te stoppen als beheerder en horeca-exploitant van Haestinge in Sint-Maartensdijk. Hij nam zaterdag afscheid met een groots feest.
3 uur geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is. Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er nou zo mooi aan het vak? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: Jurre Schipper en Youri Kuijper.
6 uur geledenSTAVENISSE - De 29-jarige automobilist uit Stavenisse, die verantwoordelijk wordt gehouden voor een ernstig verkeersongeval bij de brug op de Philipsdam, is daarvoor gisteren voor veroordeeld. De man kreeg een hoge taakstraf, een voorwaardelijke celstraf en een rijontzegging.
1 dag geledenPOORTVLIET - Een automobilist is vanochtend gereanimeerd na een eenzijdig ongeluk op de Zwarteweg bij Poortvliet. Vermoedelijk werd de persoon achter het stuur onwel, zo meldt de politie.Het ongeluk werd rond 07.10 uur gemeld. Toen de hulpdiensten arriveerden, zat het slachtoffer nog in zijj bestelbus. De brandweer heeft de persoon bevrijd en vervolgens overgedragen aan de ambulancedienst. Het slachtoffer zou ter plekke gereanimeerd zijn en vervolgens naar een ziekenhuis zijn vervoerd.De verkeerspolitie heeft ter plekke kort onderzoek gedaan. Om deze reden was de Zwarteweg aan weerszijden afgesloten. De weg was tot 10.00 uur dicht vanaf de rotonde bij de Bram Groenewegeweg en de kruising met de Roolandsedijk. Bergingsbedrijf Van Eijck heeft de bestelbus getakeld.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - De Brede School in Sint-Annaland heeft een voucher ontvangen voor een groener schoolplein. Het verzamelgebouw, waar basisscholen De Casembroot en School met de Bijbel onder vallen, ontvangt bovendien vier gratis bomen. Dit initiatief maakt deel uit van de Groene Revolutie.
2 dagen geledenTHOLEN - Muziekliefhebbers kunnen zich opmaken voor een avond vol muzikale diversiteit tijdens het Concordia Concert op zaterdag 22 maart in de Meulvliet in Tholen. Vanaf 20.00 uur brengen alle onderdelen van muziekvereniging Concordia een gevarieerd programma ten gehore, van het harmonieorkest en de opleidingsorkesten tot het kinderkoor en de blaaskapel.
3 dagen geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het de foto van Ingrid den Hartog die de spotlight mocht vangen. Zij maakte deze foto van een huisje in de polder te Scherpenisse.
3 dagen geleden