Tholen krijgt drie stenen schaaktafels in de openlucht
THOLEN - Binnenkort worden er op het eiland Tholen drie stenen schaaktafels geplaatst. Dat laat de gemeente Tholen weten. Het gemeentebestuur maakt 4500 euro vrij voor het project. Het geld komt uit de pot Stimuleringsfonds Samenleven. Het is nog niet bekend waar de tafels komen te staan.
Er zijn plannen om drie stenen schaaktafels op verschillende plekken op het eiland Tholen te plaatsen. Insteek hiervan is om de inwoners (na coronatijd) samen te brengen en de leefbaarheid te vergroten. Om deze tafels te kunnen plaatsen is de gemeente gevraagd om een bijdrage gevraagd. Het college van B&W kent een lager bedrag toe dan gevraagd, maar is wel bereid 4500 euro bij te dragen. Het geld komt uit het
Stimuleringsfonds Samenleven. Het is nog niet bekend waar de tafels uiteindelijk komen te staan. “Ze zullen aangewezen worden in overleg met betrokkenen in de diverse kernen”, zegt de gemeente.
Meer uit Tholen
THOLEN - Het seizoen zit erop voor Bart Nieuwkoop. De voetballer uit Tholen is door een blessure niet meer inzetbaar voor Feyenoord.
2 uur geledenTHOLEN - Na zestien jaar verdwijnt de Socialistische Partij (SP) uit de Thoolse raad. De partij kreeg de minste stemmen van alle deelnemende partijen. Ook GroenLinks keert niet terug. Voorzitter Frank Rodenburg betreurt de uitslag, terwijl lijsttrekker Nancy Raas-Tophoven zich zorgen maakt over de toekomst van de gemeenteraad.
6 uur geledenTHOLEN - De VVD en Algemeen Belang Tholen (ABT) behoren deze verkiezingen tot de verliezers. In de voorlopige uitslag raken beide partijen een zetel kwijt. Hilde Moerland ziet dat het politieke speelveld verandert, terwijl Ineke Schippers zich vooral zorgen over de scheve balans in de raad.
10 uur geledenTHOLEN - Het linkse geluid blijft, tot opluchting van Jan Heshof, hoorbaar in de Thoolse raad. De lijsttrekker van de Partij van de Arbeid (PvdA) sleept één zetel binnen, maar ziet voormalig bondgenoot GroenLinks en ook de SP niet genoeg stemmen halen. "Ik vreesde even dat het linkse geluid helemaal zou verdwijnen."
1 dag geledenTHOLEN - Nog nooit stemden zoveel inwoners op de SGP als bij deze gemeenteraadsverkiezingen. Door dit resultaat maakt de christelijke partij opnieuw de dienst uit in Tholen en groeit het aantal zetels zelfs van zeven naar acht. Volgens lijsttrekker Peter Hoek laat dit zien dat hun stabiele koers wordt beloond. "Het is mooi om te zien dat het werk dat we doen wordt gewaardeerd."
1 dag geledenTHOLEN - Nieuwkomer Forum voor Democratie (FvD) is in de voorlopige uitslag de grote winnaar op Tholen. Met drie zetels schuift de partij door naar de tweede plek in de raad. Lijsttrekker Liesje van der Zande reageert verheugd: "Ik ben onze kiezers ontzettend dankbaar."
1 dag geledenTHOLEN - De voorlopige uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen is bekend. De SGP blijft opnieuw veruit de grootste partij op Tholen. De VVD en ABT leveren beide een zetel in, terwijl nieuwkomer Forum voor Democratie drie zetels pakt.
1 dag geleden