'Tholen, koop lokale waar, zo helpen we elkaar!'
THOLEN - 'Tholen, koop lokale waar; zo helpen we elkaar!'. Onder die noemer wordt in Tholen getracht om de omzet van lokale ondernemers, die het op dit moment ontzettend zwaar hebben, een zetje te geven.
Veel bedrijven hebben door het coronavirus te maken met omzetverlies en hebben het erg moeilijk. Vooral detaillisten en de horeca-, recreatie- en toerismesector gaan een zware en onzekere tijd tegemoet.
Behoefte
Zowel vanuit de gemeente Tholen als Stichting Tholen Beter Bekend ontstond de behoefte om wat te doen aan de positie van de lokale ondernemers binnen de
mogelijkheden die er zijn. Het idee daarbij is om de inwoners van Tholen ertoe te bewegen om vooral lokaal te gaan kopen.
Vindbaarheid
Min of meer gelijktijdig lanceerde Martijn Meerman van Plushommes vorige week een initiatief om consumenten te helpen met een betere vindbaarheid van ondernemend Tholen. In goed overleg zijn beide initiatieven tot één geheel gemaakt, met als titel: 'Tholen, koop lokale waar; zo helpen we elkaar!'
Promoten
Speciaal voor ondernemingen met een groot omzetverlies is een online omgeving gecreëerd om zo hun (aangepaste) dienstverlening te promoten. Het platform is een middel om de inwoners van Tholen gemakkelijk, snel, dichtbij en bovenal veilig iets te laten bestellen bij een lokale ondernemer. Het enige wat de ondernemer hoeft te doen is een laagdrempelig online document invullen op: www.eilandtholen.nl/samen-sterk.
Link
Vanuit de gemeente en Stichting Tholen Beter Bekend wordt vervolgens de link naar dit platform op diverse manieren gepromoot via de digitale kanalen. Het initiatief loopt in ieder geval tot eind april en kan worden verlengd als er voldoende belangstelling is vanuit zowel het ondernemersveld als van de consumenten.
Meer uit Tholen
THOLEN - Het jaar 2025 is bijna afgelopen. Daarom blikt de Thoolse Bode in zes artikelen terug op de meest bijzondere en meest gelezen verhalen van dit jaar. Vandaag deel 2: maart en april.
1 uur geledenTHOLEN - Het jaar 2025 is bijna afgelopen. Daarom blikt de Thoolse Bode in zes artikelen terug op de meest bijzondere en meest gelezen verhalen van dit jaar. Vandaag deel 1: januari en februari.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - Een bestuurder van een bestelbusje is op Kerstavond zwaargewond geraakt bij een crash op de Vierde Dijk bij Sint Maartensdijk. Het slachtoffer is met spoed naar het Erasmus MC gebracht.
1 dag geledenTHOLEN - Voor een groot aantal kernen en buitengebieden in de gemeente Tholen wijzigt de Zeeuwse Reinigingsdienst (ZRD) vanaf 1 januari 2026 de inzameldag voor het ophalen van afval en grondstoffen. Het gaat om restafval, papier en karton, groente, fruit en tuinafval (GFT) en plastic, metalen en drankenkartons (PMD). Bekijk de nieuwe planning van de inzamelroutes in de ZRD app of op zrd.nl/wanneer.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Meekrap was eeuwenlang het meest winstgevende product van de Stallandse landbouw. In een meestoof werd de meekrap verwerkt tot rode kleurstof voor de textielindustrie. Aan het einde van de negentiende eeuw stortte de meekrapnijverheid in en verdween het gewas bijna helemaal uit de gemeente.
2 dagen geledenZEELAND - Vanaf 20 december 2025 kan iedereen in Nederland stemmen op het beste Kern met Pit buurtinitiatief van de provincie. Tot 15 januari 2026 is de stembus geopend op kernmetpit.nl
2 dagen geledenZEELAND - Zeeland krijgt te maken met krapte op de arbeidsmarkt, nu en in de toekomst. Hoewel het aantal werklozen iets stijgt, is dat niet genoeg om de vele vacatures op te vullen. Vooral door de vergrijzing blijven er veel banen openstaan. Volgens het UWV-onderzoek Werkzoekenden 2025 willen werkzoekenden steeds makkelijker en directer contact met werkgevers.
3 dagen geleden