'Tholen, koop lokale waar, zo helpen we elkaar!'
THOLEN - 'Tholen, koop lokale waar; zo helpen we elkaar!'. Onder die noemer wordt in Tholen getracht om de omzet van lokale ondernemers, die het op dit moment ontzettend zwaar hebben, een zetje te geven.
Veel bedrijven hebben door het coronavirus te maken met omzetverlies en hebben het erg moeilijk. Vooral detaillisten en de horeca-, recreatie- en toerismesector gaan een zware en onzekere tijd tegemoet.
Behoefte
Zowel vanuit de gemeente Tholen als Stichting Tholen Beter Bekend ontstond de behoefte om wat te doen aan de positie van de lokale ondernemers binnen de
mogelijkheden die er zijn. Het idee daarbij is om de inwoners van Tholen ertoe te bewegen om vooral lokaal te gaan kopen.
Vindbaarheid
Min of meer gelijktijdig lanceerde Martijn Meerman van Plushommes vorige week een initiatief om consumenten te helpen met een betere vindbaarheid van ondernemend Tholen. In goed overleg zijn beide initiatieven tot één geheel gemaakt, met als titel: 'Tholen, koop lokale waar; zo helpen we elkaar!'
Promoten
Speciaal voor ondernemingen met een groot omzetverlies is een online omgeving gecreëerd om zo hun (aangepaste) dienstverlening te promoten. Het platform is een middel om de inwoners van Tholen gemakkelijk, snel, dichtbij en bovenal veilig iets te laten bestellen bij een lokale ondernemer. Het enige wat de ondernemer hoeft te doen is een laagdrempelig online document invullen op: www.eilandtholen.nl/samen-sterk.
Link
Vanuit de gemeente en Stichting Tholen Beter Bekend wordt vervolgens de link naar dit platform op diverse manieren gepromoot via de digitale kanalen. Het initiatief loopt in ieder geval tot eind april en kan worden verlengd als er voldoende belangstelling is vanuit zowel het ondernemersveld als van de consumenten.
Meer uit Tholen
OUD-VOSSEMEER - Met gespannen gezichten aan de start en een frisse maartse wind over de dijk werd zaterdag de 77ste editie van de wielerronde van Oud-Vossemeer verreden. Het criterium over de klinkers van het dorp vormt al jaren de traditionele seizoensopening van het Zeeuwse wielerjaar en trok opnieuw een ijzersterk deelnemersveld. Start en finish lagen, net als de afgelopen jaren, op de Dorpsweg. Of het door de koude weersomstandigheden kwam of door iets anders: het publiek liet het helaas een beetje afweten. Jammer, want wie langs de kant stond, werd getrakteerd op mooie koersen.
9 uur geledenBERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Michel Dietvorst en Perry Schuurbiers van Sign Masters.
11 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Frans de Koning die de spotlight mocht vangen.
14 uur geledenSINT ANNALAND - De politie heeft vrijdagmiddag een grote dumping van drugslabonderdelen aangetroffen rond een onverharde landweg aan de Molendijk. De brandweer heeft ter plekke metingen uitgevoerd om vast te stellen om wat voor materialen het ging.
1 dag geledenTHOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 9: GroenLinks Tholen.
1 dag geledenTHOLEN - Leerlingen van zes basisscholen in de gemeente Tholen gaan op vrijdag 20 maart pannenkoeken bakken voor senioren. Onder het motto 'Jong bakt voor oud' bakken zij pannenkoeken voor opa's, oma's en andere ouderen uit de buurt.
1 dag geledenTHOLEN - Inwoners met betaalachterstanden wachten vaak te lang voordat ze hulp vragen. Om hen eerder te kunnen ondersteunen, is de gemeente Tholen dit jaar lid geworden van de Nederlandse Vereniging van Volkskredieten (NVVK). Zo kunnen inwoners op tijd hulp krijgen voordat ze dieper in de problemen raken.
2 dagen geleden