Tholen is fitter dan ooit!
STAVENISSE - In samenwerking met SportZeeland heeft de gemeente alle 65-plussers uit Stavenisse, Sint-Maartensdijk en Scherpenisse uitgenodigd voor een fittest in dorpshuis De Stove of in gemeenschapscentrum Haestinge. En daar werd zeker gehoor aan gegeven. Een ding is zeker: de Thoolse senior is fitter dan ooit!
Corine Priem en Miranda van Vossen zijn werkzaam in de zorg. Dankzij hun ervaring in de zorg zijn zij bevoegd om bloed te mogen prikken. Hierom zijn zij gevraagd om te ondersteunen op de fittest. En daar wilde zij graag hun steentje bijdragen.
Corina vertelt: “Wij zijn bloedglucose aan het prikken en cholesterol aan het meten. Mensen op ouderen leeftijd krijgen vaak wat meer ongemakken en dat sluipt er vaak langzamerhand in. Door middel van een vingerprik kunnen wij het cholesterol meten en dan kijken of er veel vet in het bloed zit. Ook kunnen wij zien of mensen diabetes krijgen. Als die waardes dan te hoog of te laag zijn, worden zij er nu automatisch uitgepikt.” “Soms kun je het (diabetes, red.) ook nog wel voorkomen.”
Op de vraag of zo’n prik pijn doet reageren Corina en Miranda tegelijkertijd lachend: “Wij zijn goede prikkers” “Je bent aan het praten en intussen is het prikje gebeurd.” Vragend naar hun motivatie als vrijwilliger vertelt Corina: “Ik ben verzorgende IG in de thuiszorg. Ik zie heel veel oudere mensen, die zijn vaak onder controle bij een huisarts maar sommige mensen gaan er een beetje tussendoor. Die markeren nooit iets en zijn altijd gezond geweest, maar als je niet bij een huisarts komt zie je niet dat die waardes omhoog gaan. Je wilt voorkomen dat die waardes omhoog gaan.” Miranda vult aan: “Ik ben kinderverpleegkundige in een ziekenhuis en ik werd door iemand gevraagd of ik het leuk zou vinden om te helpen als vrijwilliger. Dat wou ik wel doen, en nu zit ik toevallig met mijn buurvrouw, dus gezellig!”
Meer uit Tholen
BERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Hasan Gulmez van Nerd Valley.
5 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Piet Alkema die de spotlight mocht vangen.
8 uur geledenSINT PHILIPSLAND - Van maandag 19 tot en met woensdag 21 oktober vindt in Sint Philipsland alweer de 21e editie van de Voetbalschool plaats. Jaarlijks ontvangt de organisatie gasttrainers uit het betaald voetbal, die deelnemers een leerzame en onvergetelijke ervaring bezorgen. Ook dit jaar zijn er weer enkele bekende namen van de partij.
1 dag geledenZEELAND - Weggebruikers die later deze maand richting Zeeland reizen, moeten rekening houden met nachtelijke afsluitingen. Rijkswaterstaat voert onderhoud uit aan de Vlaketunnel in de A58 en het Dampoortaquaduct in de N57. Beide zijn twee nachten in beide richtingen afgesloten.
1 dag geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Het Bravis ziekenhuis heeft de financiering rond voor de nieuwbouw op De Bulkenaar in Roosendaal. Het ziekenhuis heeft een overeenkomst gesloten met de Europese Investeringsbank (EIB), ABN AMRO, Rabobank en het Waarborgfonds voor de Zorgsector. De bouw start over enkele weken en momenteel wordt de voorbereidende werkzaamheden volop verricht. Als alles volgens planning verloopt, opent het nieuwe ziekenhuis in 2030 zijn deuren.
2 dagen geledenTHOLEN - Het veelbelovende Pianoduo Marianne Hansen en Maureen van IJzerloo sluit op zaterdag 12 september de reeks stadhuisconcerten van dit jaar af. Het concert in het oude stadhuis van Tholen begint om 16.30 uur en staat in het teken van het programma An Orchestra in Four Hands.
2 dagen geledenTHOLEN - Het Leger des Heils gaat van 22 tot en met 28 november langs de deuren tijdens de jaarlijkse collecte. Ook in Tholen worden collectanten gezocht. Met de opbrengst wil de organisatie mensen helpen die te maken hebben met eenzaamheid, financiële problemen of andere vormen van kwetsbaarheid.
2 dagen geleden