
Tholen is fitter dan ooit!
STAVENISSE - In samenwerking met SportZeeland heeft de gemeente alle 65-plussers uit Stavenisse, Sint-Maartensdijk en Scherpenisse uitgenodigd voor een fittest in dorpshuis De Stove of in gemeenschapscentrum Haestinge. En daar werd zeker gehoor aan gegeven. Een ding is zeker: de Thoolse senior is fitter dan ooit!
Corine Priem en Miranda van Vossen zijn werkzaam in de zorg. Dankzij hun ervaring in de zorg zijn zij bevoegd om bloed te mogen prikken. Hierom zijn zij gevraagd om te ondersteunen op de fittest. En daar wilde zij graag hun steentje bijdragen.
Corina vertelt: “Wij zijn bloedglucose aan het prikken en cholesterol aan het meten. Mensen op ouderen leeftijd krijgen vaak wat meer ongemakken en dat sluipt er vaak langzamerhand in. Door middel van een vingerprik kunnen wij het cholesterol meten en dan kijken of er veel vet in het bloed zit. Ook kunnen wij zien of mensen diabetes krijgen. Als die waardes dan te hoog of te laag zijn, worden zij er nu automatisch uitgepikt.” “Soms kun je het (diabetes, red.) ook nog wel voorkomen.”
Op de vraag of zo’n prik pijn doet reageren Corina en Miranda tegelijkertijd lachend: “Wij zijn goede prikkers” “Je bent aan het praten en intussen is het prikje gebeurd.” Vragend naar hun motivatie als vrijwilliger vertelt Corina: “Ik ben verzorgende IG in de thuiszorg. Ik zie heel veel oudere mensen, die zijn vaak onder controle bij een huisarts maar sommige mensen gaan er een beetje tussendoor. Die markeren nooit iets en zijn altijd gezond geweest, maar als je niet bij een huisarts komt zie je niet dat die waardes omhoog gaan. Je wilt voorkomen dat die waardes omhoog gaan.” Miranda vult aan: “Ik ben kinderverpleegkundige in een ziekenhuis en ik werd door iemand gevraagd of ik het leuk zou vinden om te helpen als vrijwilliger. Dat wou ik wel doen, en nu zit ik toevallig met mijn buurvrouw, dus gezellig!”
Meer uit Tholen
THOLEN - De voorzieningenrechter heeft het besluit van burgemeester Marleen Sijbers om een woning in Tholen drie maanden te sluiten, voorlopig geschorst. De sluiting was ingesteld omdat er softdrugs en attributen voor handel in de woning waren aangetroffen. Volgens de rechter is de burgemeester niet duidelijk genoeg ingegaan op de noodzaak en evenwichtigheid van de maatregel.
11 uur geledenSINT PHILIPSLAND - Van 23 tot en met 31 augustus vond bij TV De Ruucstoppelen het Gouverneur Open plaats. Een toernooi op actuele rating, waarbij er gespeeld werd in de herendubbel, damesdubbel en gemengd dubbel.
16 uur geledenSINT-ANNALAND - Speeltuinvereniging Vrij en Blij opent op zaterdag 13 september in Sint-Annaland haar poorten voor een dag vol plezier. Van 10.00 tot 17.00 uur is iedereen welkom aan de Schoolstraat 17 om te klimmen, draaien en genieten van lekkernijen.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - De identiteit van de vrouw die donderdagochtend dood aangetroffen werd in het water aan de Boulevard in Sint-Annaland is bekend. Het gaat om een 60-jarige vrouw uit Duitsland.
1 dag geledenTHOLEN - Automobilisten keken onlangs raar op toen een oudere man op zijn scootmobiel de Nieuwe Postweg (N286) bij Tholen opdraaide en de topsnelheid van zijn voertuig leek uit te proberen. Het opvallende tafereel richting de Tholensebrug werd vastgelegd op video en zorgt voor vele reacties op TikTok.
1 dag geledenTHOLEN - Met een pianoconcert sluit het pianoduo Eline de Gast en Liselotte van Tol op zaterdag 13 september de reeks Stadhuisconcerten af. Tijdens Open Monumentendag brengen zij een programma op de historische Feurich-vleugel in de Vierschaar van het Oude Stadhuis.
1 dag geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Komende vrijdag om 23.00 uur start vanuit de Vestetuin in Tholen een gezamenlijke nachtelijke fietstocht naar de Grote Markt in Bergen op Zoom. Met deze actie wordt aandacht gevraagd voor een fundamenteel recht: vrouwen en meisjes moeten zich altijd veilig kunnen verplaatsen, ook in het donker.
2 dagen geleden